Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Ewelina1985

Pytanie o ZAIKS

Polecane posty

Dziewczyny, moglybyscie, prosze, powiedziec mi kto uiszcza (zamawiajacy czy wykonawca) wszelkie oplaty zwiazane z prawami autorskimi i ZAIKSem? Czy ktoras z Was sie orientuje w ogole ile wynosi taka standardowa oplata za prawa autorskie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Niestety prawo Zaiksu nie wskazuje wyraźnie osoby odpowiedzialnej za ten czyn. Najczęściej jednak tantiemy są opłacane okresowo przez właścicieli sal weselnych, które oprócz samy wesel organizują także inne imprezy, gdzie wykorzystywana jest muzyka. Jest to najwygodniejszy sposób, jednak zawsze należy się upewnić, czy sale się z tego wywiązują. Pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wedding Planner,dziekuje za odpowiedz :) Moj problem polega na tym,ze Wykonawca w umowie zawarl,ze wszelkie oplaty powinnam uiscic ja,czyli Zamawiajacy a ja nie mam bladego pojecia ile taka oplata moglaby mnie wyniesc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jak zwykle w Polsce wszystko opiera się na biurokracji i skomplikowanych przepisach. W przypadku muzyki na żywo stanowiącej oprawę muzyczną wesela, opłatę ponosi organizator wesela (właściciel lokalu) lub osoby wynajmujące od niego tę salę w celu zorganizowania uroczystości weselnej. To zależy czy obiekt ma umowę z ZAiKSem czy nie. Opłata umowna wynosi około 100 PLN, płatne przelewem na konto ze stosownym dopiskiem (miejsce i data imprezy). Niestety to nie koniec. Jest jeszcze STOART i SAWP nie kończy się, opłaty pobiera bowiem także Związek Producentów Audio-Video ZPAV. STOART inkasuje za weselną noc od 23 do 237 zł, w zależności od liczby biesiadników. W ZPAV trzeba zapłacić 30 - 50 zł. Tyle przepisy ;) Tak naprawdę za opłatę dla ZAiKSu jest odpowiedzialny właściciel restauracji/domu weselnego, w którym organizuje się wesele. Płaci przecież temu urzędowi za możliwość puszczania muzyki w swoim lokalu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bfbfbfbfbfb
Ewelina, nic się nie martw, bo lokal, w którym są organizowane wesela najczęściej ma to opłacone. Więc jak już masz salę to zapytaj!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość muzykant ....
w ustawie jest zapis , że ZAIKS i opłaty podobne powinien opłacać ORGANIZATOR imprezy -( zleceniodawca- Para młoda ). Z tym że faktycznie jesli restauracja oplaca zaiks ryczałtowo , to nie ma Potrzeby płacić to jeszcze raz... podwójna opłata . Kazda Restauracja ma za Obowiązek Opłacania Zaiksu , i wtedy jest po sprawie . Warto zapytać kierownika rest. czy Oni opłacają zaiks ,, dla świetego spokoju . pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dina27
Jak ja zamawilam salę poinformowano mnie że muszę zapłacić kwote 110 zł na rzecz ZAIKSU ale najlepiej bedzie porozmawiać z zespołem muzycznym bo często to oni ponoszą ten koszt

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Koleżanki i koledzy piszący powyżej maja rację zespoł wynajety na wesele,bankiet,event itd nie placi na ZAIKS.Takie koszty ponosi organizator imprezy.Chyba że sala nalezy do zespołu lub zespoł sale wynajmuje. Kwota 110zł jest wzieta z księzyca.Przy opłacaniu ZAIKSU przedstawia sie liste utworów granych na imprezie i od kazdego nalezna kwota jest naliczana. W 2008 r za Bal Sylwestrowy na ktorym gralismy 90 utworów/tyle bylo wyszczególnionych/organizator zaplacił 10% od kwoty którą otrzymalismy. dina - "poinformowano ?" tzn.kto poinformował i gdzie taka kwotę należałoby wpłacić ? ZAIKS by nie przyjał bo: 1.nie ma umowy z Tobą 2.nie ma uwomy z wlaścicielem sali 3.nie ma umowy z wykonawcą 4.nie zna utworów Ryczalt placa tylko własiciele barów,fastfoodow,itd ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ministerium
Obawiam się, że np. STOART to instytucja pełna bałaganu urzędniczego i kantowania artystów, muzyków itd. Ktoś kto nagrywał płyty, występował, dostaje od STOARTU grosze, a STOART zarabia od lat krocie na artystach. Tak w Polsce traktowani są artyści. Zwłaszcza artyści wysokiej kultury...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość terree
Chyba jedyną opcją, żeby nie płacić ZAIKSu, ale równocześnie grać przyzwoitą muzykę, zrobioną przez zawodowców jest licencja Public Music - www.publicmusic.pl . Wiem, że są też inne firmy, które oferują takie płyty, ale oni robią rzeczy bez porównania lepsze, bardziej profesjonalne, takie, które się po prostu dobrze słucha. Nawet sobie biorę te płytki jeszcze do domu po pracy:) I żonie puszczam, bo lubi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sebo999
Chyba jedyną opcją, żeby nie płacić ZAIKSu, ale równocześnie grać przyzwoitą muzykę, zrobioną przez zawodowców jest licencja Public Music - www.publicmusic.pl . Wiem, że są też inne firmy, które oferują takie płyty, ale oni robią rzeczy bez porównania lepsze, bardziej profesjonalne, takie, które się po prostu dobrze słucha. Nawet sobie biorę te płytki jeszcze do domu po pracy:) I żonie puszczam, bo lubi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
W kwestii praw autorskich zdecydowanie mogę polecic ci Kancelarię Prawno- Patentową http://poraj.com/ pracują tam swietni specjaliści którzy z pewnoscia udziela fachowej odpowiedzi na wszystkie twoje pytania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
za darmo udzielają tam porad? jeśli nie, ile taka tylko porada kosztuje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zenekt
Ja prowadzę duży sklep dziecięcy (zabawki, ubranka, książeczki itp.) i też wcześniej zastanawiałam się, czy można uniknąć opłat za publiczne odtwarzanie muzyki w punkcie. Kolega polecił mi Publicmusic (www.publicmusic.pl) i jestem naprawdę zadowolona. Muzyka jest świetna, na światowym poziomie, klienci chwalą sobie atmosferę, a ja mam spokój z opłatami ZAIKS.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zenekt
Prowadzę sklep z bielizną damską, kostiumami kąpielowymi itp. Od jakiegoś czasu korzystam z oferty radia internetowego Publicmusic – www.publicmusic.pl . Klientki bardzo chwalą sobie atmosferę w sklepie, a ja nie muszę martwić się żadnymi opłatami dla ZAIKS, SPAV czy innych organizacji. Jestem naprawdę zadowolona z usługi i mogę spokojnie Ci ją polecić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×