Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Różowe Anielisko

pytanie odnosnie studiów

Polecane posty

Chcialabym isc na filologie hiszpanska.Czy idac na nia musze umiec perfekt jezyk,czy oni moga mnie tam nauczyc od poczatku? jak to wyglada.Prosze o pomoc.Interesuje mnie filologia hiszpanska( nie umie ejzy )i niemiecka(dosc dobrze umiem)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pionkowa dama
idac na filologie mozna wybrac sobie poziom... moja kolezanka poszła na rosyjska nie znajac jezyka fakt ciezko ale do przejscia...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pionkowa dama
ona uczyła sie jezyka od podstaw i w szybkim tempie to sie odbywa... w pół roku nadgonili grupe zaawansowana...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość studentka fil hiszpanskiej
Filologia hiszpanska jest prowadzona od podstaw jezykowych na wiekszosci uczelni prywatnych i na niektorych panstwowych. Pytanie tylko czy ma to sens? U mnie na roku sa 3 grupy - 2 podstawowe i jedna zaawansowana w ktorej jestem. Powiem szczerze, ze grupa podstawowa zeby nie wiem jak sie starala nie dogoni nas z poziomem, zawsze bedzie odstawac. Poza tym, tak naprawde tracimy na tym wszyscy bo czesto wykladowcy chcą prowadzic wyklady po hiszpansku (juz pierwszym roku) a przez tych podstawowych niestety sie nie da ( co powoduje straszne wkurzenie zarowno nas studentow jak i samych wykladowcow) . Podstawowi nie dają sobie rady z natlokiem hiszpanskich terminow np z literatury czy z fonetyki (nawet, kiedy wyklady są prowadzone po polsku to wiekszosc terminow obowiązuje w obu jezykach) 3/4 osob z grup podstawowych zrezygnowalo po pierwszej sesji. Moze trocheto zagmatwalam :) Tak czy inaczej jako osoba mająca juz pewne doswiadczenie na gruncie iberystyki odradzam Ci studia tego typu bez znajomosci jezyka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pionkowa dama
no jezeli hiszpański to on musi być zdany... i najlepiej rozszerzony... miałam kolege który ...napisał próbna na 92% - rozszerzona i babaka z anglika mu powiedziała zeby postarał sie o wiecej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja bylam na filologii angielskiej, ale zastanów sie dobrze czy chcesz studiowac filologię bo to nie tylko nauka jezyka, ale i kultury, historii itp. krajow, które poslugują się tym językiem... czasem moze sie wydawac, ze to takie piekne, ale jednak nie do konca, rzeczywistosc jest inna ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kot Tip Top
sa rozne filologie... w przypadku mniej popularnych języków np ukraińskiego czy czeskiego to mozna sie dostac zupelnie go nie znajac:o natomiast jak chcesz isc na popularniejszy jezyk na studia dzienne to musisz juz miec jakas znajomosc.. ale najlepiej sie dowiedz jak jest tam gdzie chcesz isc bo tutaj to troche zgadujemy;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×