Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość czaja

kawa w czekoladzie

Polecane posty

Gość czaja

Jak przyrządzić kawę w czekoladzie? Ziarenka kawy oblane czekoladą próbowałam zmielić,ale czekolada przykleja się do młynka,a po zalaniu gorącą wodą wychodzą pomyje bez smaku.Może ktoś wie,jak się robi taką kawę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czaja
to kawa kupiona w sklepie z kawami,więc chyba do picia,a może do chrupania jak orzeszki? Może ktoś kupował taką kawę(ziarenka oblane białą czekoladą) czy to do jedzenia czy do picia po zmieleniu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ciekawska mariolka
też mnie to ciekawi. Widziałm jak babeczka kupuje na wagę, ale wstyd było zapytac jak to się je/pije? :-P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość to oczywiste
To jest kawa do chrupania, d bezpośredniego spożycia a nie do parzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość to oczywiste
Albo do deseru - przepis z netu: * śmietana kremówka 250 ml * cukier puder 2 łyżeczki * kawa rozpuszczalna 1 łyżka * likier baileys 25 ml * kawa w czekoladzie do ozdoby Sposób przyrządzenia Ubijamy kremówkę z cukrem pudrem. Kawę rozgniatamy - ja zrobiłam to w moździerzu. Odkładamy 1/3 bitej śmietany. Do pozostałej dodajemy kawę i likier. Dokładnie mieszamy. Teraz nakładamy 1/3 z masy kawowej do szklaneczki (w sumie to mamy 3 szklaneczki) a na górę z odłożonej bitej śmietany białej tez 1/3. Górę posypujemy kawą w czekoladzie wg. uznania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czaja
Dzięki za informację,szkoda,że jej nie schrupałam,bo rzeczywiście smakowała nieźle...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×