Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość zasmucony bardzo

Cena pogrzebu... ile????

Polecane posty

no to żem niedoczytała :p a czasem nie najbliższa rodzina powinna się zrzucić na pomnik? przez pare miesięcy to się chyba troche uzbiera?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sam sobie zaprzeczasz
oceniasz innych a moze ich tez nie stać ,mnie by nie było stac na zaden pomnik,taka smutna prawda ale odnosze wrazenie ze masz w sobie jakąś chęć zemsty a nie zależy ci na zmarłym schodze z topa bo zadne obiektywne rady nic nie dają

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a jak np ta osoba ktora zmarla
zastrzegla sobie, ze nie zyczy sobie pomnika??? Bierzesz cos takiego pod uwage? Ktos moze chce by ziemia go tylko przykrywala? Wiesz, ze to juz nie ma znaczenia? Najmniejszego. Jesli to byla bliska Ci osoba to zajmij sie swoim bolem i zalem po jej odejsciu, a nie wnikaniem w koszty pogrzebu i wypominaniem pomnikow i innych :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ale nie mozesz postawic pomnika zaraz po pogrzebie bo sie zapadnie. musi ziemia sie ulezec. a najtanszego nie oplaca sie stawiac bo za pare lat sie bardzo zniszczy. juz lepiej ogrodzic tymczasowo plotkiem i uzbierac na taki co bede stal lata

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a jak np ta osoba ktora zmarla
tez mam takie wrazenie... ze autora ta zmarla osoba nic a nic nie obchodzila :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość w zeszłym roku zmarł
meża dziadek- min koszt samego pogrzebu ok 4500zł - tak nam powiedzieli, ale do tego stypa w lokalu, z obiadem to ok 90zł/osoba - więc sobie policz, np za 20 osób wyjdzie ci ok 2000zł, autokar ok 1000zł.... ...najtańszy pomnik z tego co wiem ok 2000zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zasmucony bardzo
Fakt, macie racje,że ziemia musi sie uleżeć. Odbiegliśmu jednak nieco od tematu. Zmarły majetny nie był, samotny, zginął nagle. Rodzina mała, bidna :( Na zrzutę szans nie ma żadnych! Te pieniądze z Zus były więc jedyna szansą na to, by pomnik postawić. Ale jak słyszę już szepty,że NIE STARCZYŁO na pomnik to jest to równoznaczne z tym,że go już nikt nie postawi, czy teraz czy też za rok, czy 5. Interesowało mnie tylko, czy można pochować poniżej Zus z wszystkim. Taki był cel tego topiku. Już się zorientowałem,że w każdym mieście inaczej to wygląda, więc i tak niewiele mi dało to forum. Za wszystkie wskazówki ogromne dzieki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gruszka wiosna
do autora - skoro osoba zmarła nie jest nikim twoim bliskim to co cie ta kasa tak strasznie interesuje bosz :-O jak to sie troszczy o te pieniądze, że w nocy pewnie nie może spać , człowiek jeszcze w grobie nie ostygł a ty chcesz pomnika, walnij ty sie w ten pusty łeb ! może ktoś nie chce brać chińskiego, ziemia musi się zastać itp dużo ludzi bierze pomniki na raty, wybierają przez 5 miesięcy to nie hipermarket

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość w zeszłym roku zmarł
tak - ziemia musi się uleżeć- najlepiej pomnik stawiać ok 1 rok po pogrzebie- znam sytuację - mojej sąsiadki- gdzie rodzina włąsnie bardzo nalegała na pomnik jak najwczesniej - zrobili po pół roku i teraz krzywo się zapadł i popekał i nic się nie da z tym zrobić...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zasmucony bardzo
Nikomu staram sie nie ubliżać, choć to trudne. Emocjonalnie bardzo przeżywam tę śmierć. Jeżeli nie jest sie w pierwszej lini - czyli mąż, żona, dzieci, brat, siostra, to już nie jest się rodziną, bliskim? he? kto tu ma pusty łeb?! Cyba tylko Ty!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dziadku..:*
POwiedzcie mi.. a skoro Dziadek zmarł tydzień temu.. ale w grobie leżały jeszcze 3 inne osoby.. teraz stary pomnik postawili juz po tygodniu.. to jest możliwość, że jeszcze się zapadnie? Przeczytałam to co pisaliście i nie wiem czy Wujek nie pospieszył się z wstawianiem pomnika... Proszę o odp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anthia20
żartujesz sobie? za sam pomnik płaciłam 5 tyś i nie był to żaden wyszukany kamień.. a przechowanie w chłodni, ubranie, msza, wieńce, autobus, obiad, trumna myślisz że to nie kosztuje? zastanów sie..... :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szok!
skandalem jest że ksiądz liczy cokolwiek za pogrzeb!!!! jakim prawem, to psi obowiązek klechy, a nie byle się na czyjeś stracie nachapać.. ja musiałem dać 1400zł księdzu.... FAIL kościoła:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lukassso
Wiesz co koleś? Powiem ci jedno. Jesteś zwykła menda. Zmądrzej trochę, bo z takim pajacem jak tym, to nikt nie wytrzyma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość w żałobie
Dziś mamy pogrzeb w rodzinie. 6800zł koszt. W tym przewienie zwłok przez 350 km- 1000zł. Bez pomnika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość guinevverr
Wiecie co, mam takie dziwne wrazenie, ze skoro autorowi watku tak lezy na sercu osoba zmarlego, ze zamiast pomoc w pogrzebie teraz doszukuje sie niedopatrzen, to moze ufunduje teraz ten najtanszy pomnik, albo zaproponuje to tamtemu czlowiekowi, ze zrobia to na spolke? coooo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Karolina Walus
Pochówek w Katowicach Centrum. Zakład pogrzebowy Feniks z Katowic. Koszt 2120 bez kosztu kosciola i miejsca na cmentaru. Myślę że całkiem dobra cena. Acha. Nie płaciłam za nekrologi i formalności urzędowe. Jak pamiętam jeszcze dodano do usługi krzyż i znicz do pogrzebu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To są rózne koszta, my korzystaliśmy z usług http://www.przymierze.olsztyn.pl/ cenowo byli bardzo przystępni , w dodatku zajeli się całym przygotowaniem ( zamówiliśmy u nich trumnę i wiązanki ) Jako pracownicy byli również bardzo delikatni i wyrozumiali – ale się nie dziwie obcuja z śmiercią na codzien –wiec to jest od nich wymagane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
autorko ty chyba jestes chiena cmentarna.... jak ci ie wstyd nawet o to pytac???? spadaj na dzrewo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
za pogrzeb można zapłacić bardzo różną kwotę, cena jest ważna, ale interesuje mnie też to, by pogrzeb był dobrze zorganizowany, nagrobek był ładny np taki jak z http://www.nagrobkibialystok.pl/ nie chce by bliska mi osoba miała byle jaki pogrzeb...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja płaciłam jedynie "co łaska" księdzu za mszę i firmie pogrzebowej - http://www.exitus.com.pl - nie wyszło dużo, a wiele pomogli. teraz czekam na wykonanie nagrobka, ale to juz chyba bardziej rozmaite cenowo kwestie wedle materiałów i gustu. Ja wzięłam skromniejszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Pogrzeby wcale nie są takie tanie, księża biorą coraz więcej też... Dobrze jest poszukać zakładu pogrzebowego, który zajmie się już wszystkim, bo takie zatrudnianie od wszystkiego różnych firm mija się z celem... Osobiście mogę polecić firmę Exitus. Kompleksowo się wszystkim zajmują, także z dekoracją i wieńcami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A to róznie zależy skad jestes. W duzych miastach to sie cenia. Moze zapytaj po prostu masz namiar na dobry zaklad pogrzebowy http://www.dpsz.pl/kontakt

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja na Twoim miejscu bym się skontaktowała z konkretnym zakładem. Po prostu możesz porozmawiać o jakimś zasiłku, niektóre pomagają go załatwić, potem o preferencjach związanych z ceremonią, bo wiadomo, co zakład, to inne podejście do tematu i inny cennik. Ja ze swojej strony z pomocą mogę przyjść z poleceniem zakładu, który jest dla klienta, a nie klient dla niego: http://www.gloria.wroc.pl/, wyrazy współczucia i powodzenia życzę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Oj to zależy od zakładu. Z tego co wiem z niktórymi mozna się dogadać na jakąś zniżkę. ja byłam z koleżanką w www.wroclaw-zakladpogrzebowy.pl i tam byli mili ludzie, z którymi wszystko gładko ustalismy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
my podczas pogrzebu krewnego korzystaliśmy z pomocy zakładu www.pogrzebyskierniewice.com.pl byłam pod wrażeniem ich profesjonalizmu oraz wsparcia,jakie nam okazali. a co do kosztów,to wszystko było transparentne,bez żadnych niedomówień. myślę,że dziś rzadko można spotkać się z tak ludzkim podejściem do drugiego człowieka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×