Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość katalinka

zasiłek a własna firma - prosze o pomoc

Polecane posty

Gość katalinka

Może tutaj ktoś mi pomoże... niedługo minie rok odkąd założyłam własną maleńką firmę (jednoosobowa), niestety nie mam z niej dochodów takich, które pomogły by mi przezyć, a mimo to co miesiąc muszę opłacac sobie sama ZUS (ok.330zł) i księgowa 100zł + opłaty, czynsz, prąd, ogrzewanie gazowe... jednym słowem masakra, bo mam więcej opłat niż zarobię, a zarobię jak jest dobry miesiąc ok.600zł :-O nie stać mnie nawet na utrzymanie tej firmy. Mam pytanie - czy jak zamknę firmę to przysługuje mi jakikolwiek zasiłek chociaż na krótki okres? Czy ten zasiłek przysługuje tylko tym, którzy zostają zwolnieni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość StiVeQ
Zasiłek przysługuje nawet gdy prowadzi się działalność gospodarczą, lecz z chwilą gdy jest się na normalnym ZUS'ie Z tego co napisałaś wnioskuje, iż jestem na 2 letnim mniejszym ZUS'ie niestety ale musze Ci zmartwic na tej uldze nienalezy Ci się żaden zasiłek ani nic. Czy się Twoja firma zajmuje ? Może warto byłoby nawiązać wspólprace z innymi firmami ? ubezpieczenia kredyty ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość katalinka
Bardzo CI dziękuję za odpowiedź. Zmartwiła mnie, ale mimo wszystko dziękuję. Prowadzę gabinet logopedyczny, ale pacjentów bardzo mało, większośc odeszła, bo w rodzinach kryzys, ludzie traca pracę itp. :-( Będę zmuszona zamknąć gabinet, choć bardzo tego nie chcę :-( A jak zamknę ten gabinet to będzie mi coś przysługiwało choć przez 2-3 miesiące? Czy jednak nie? Nie potrafię sobie wyobrazić tego, co będzie, a rysuje się czarny scenariusz :-O :-( Nie mam żadnej innej pomocy :-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość katalinka
nie nalezy mi się zasiłek w trakcie, czy dobrze rozumiem? Ale jak będzie jak zamknę gabinet?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×