Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Splath

Zanim umrę

Polecane posty

Przejmująca wzruszająca książka. Trochę przypominająca Szkołę uczuć. Ale tak naprawdę to odrębna historia młodej dziewczyny która dowiaduje się że zostało jej klika tygodni życia. Co Wy byście zrobili na jej miejscu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fik
Na pewno nie potrafiłabym już normalnie funkcjonować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bzzzzzik
A nie chciałabyś jakoś wykorzystać tych dni, które Ci zostały?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A skąd możemy wiedzieć, co byśmy zrobili na jej miejscu? :o Ktoś, kto dużo czyta, powinien wiedzieć, że jeden czlowiek NIGDY nie jest w stanie wejść w głowę drugiego :O Takie spekulacje nie mają sensu :O Nie podałaś autora tej książki, a nie każdemu chce się szukać przez google :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zima dobra rada
Janiu, wyszukanie zajmuje 2 sekundy:D Downham Jenny jesteś LENIWA! to grzech i bedziesz sie smazyc w piekle :classic_cool:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dlatego nie pytam co zrobiłabyś Jadziu będąc nią - bo nie będziesz nią. Tylko co TY być zrobiła gdybyś dowiedziała się że zostało Ci kilka tygodni życia. Bez hierarchizowania co jest dobre a co złe. Bez spekulacji co zrobiłaby ciocia babcia siostra wujka Józka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie jestem jadzia, lecz JANIA, czego się przezywasz :O Zainteresowała mnie ta książka, lecz że nie podałaś autora, nie mam mozliwości jej zakupienia :o Co ja bym zrobiła? Na pewno porządnie bym się najadła :) Pączki, batoniki, chipsy wlatywałyby do mojej paszczy, albowiem w tym życiu nie masz większej przyjemności nad jedzienie :) Oczywiście dużo bym też się modliła :) Stanęłabym w oknie i wrzeszczała ze złości :O Obiłabym lekarza, który podałby mi złe wieści :O Wiele rzeczy bym robiła, długo by pisać :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zuuzaanka
a to przejmujący wiersz niepełnosprawnego Tomka -------------------------------------------------------------------------------- Jestem jestem zbyt martwy i bezpłodny w myśli by zwać się poetą lecz rozrzucam słowa po świecie i choćbyś deptał po nich nieznajomy przechodniu nie przestanę bo słowo jest wyzwoleniem słowo pozwala uwolnić się od przekleństwa którym jestem i którym pozostanę po grób… jestem zbyt ubogi w wiedzę i mądrość by zwać się myślicielem lecz nie poddam się przed zmierzchem życia i nie zmienię kursu okrętu mego choćby wiatr połamał stery i żagle… jestem zbyt słaby i wątły by sprzeciwić się złu które mieszka w ludziach lecz uczę się odkrywać w nich dobro dziś wiem że istnieje…

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość guv
ja mam nadzieję, że zostałoby mi na tyle siły psychicznej i fizycznej, że mogłabym się bawić, szaleć i podróżować:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale zima dobra rada podała JANIU (teraz dobrze?:) ) Ja podam jeszcze raz. Specjalnie dla Ciebie (z dedykacją: od romantycznego Pana Józka z turnusu trzeciego dla romantycznej Panny Jani - pucio pucio :)) ) Downham Jenny jest autorką tej książki :) Oraz: dlaczego chcesz zabijać posłańca Janiu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fik
guv, ale mówisz to, podejrzewam, będąc zupełnie zdrowym człowiekiem. Nie wiemy, co by było gdyby..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fendo.
Racja, nie wiemy. Ale na pewno nie powinno się zamykać w czterech ścianach. tylko wykorzystać dobrze ten czas.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mala czarna .. .
ja bym wyslala swoich bliskich na hipnoze regresywna , w czasie ktorej mogliby dotrzec do czasu przed narodzeniem, rozejrzec sie po swiecie dusz i uspokoic ,ze kiedys sie tam spotkamy. Zyczylabym sobie rowniez pogrzebu bez ksiedza i zeby ktos naprawde mi bliski powiedzial cos od siebie nad grobem ( a raczej urna z prochami). I zeby moje dzieci przeczytaly kiedys ,,Wedrowke dusz,, Newtona :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość coffe cup
fendo - dlaczego nie powinno? Bo Ty byś tak nie chciała?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fendo.
a nie wydaje Ci się, że to byłoby lepsze dla takiej osoby?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fik
A może pozwól, żeby ta konkretne osoba jednak sama zdecydowała za siebie? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość guv
fik, oczywiście, że nie wiemy jak zareagujemy na taką wiadomość do momentu, w który się w niej nie znajdziemy. Ja tylko mówię, że chciałabym móc się zdobyć na taką reakcję:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak Splot teraz dobrze :) W sumie przeszła mi chęć na tę książkę :O Jest piękna pogoda, po co mam sobie głowę zawracać smiercią i tym podobną mroczną tematyką :O Mam 33 lata, za 60 lat zacznę myśleć o śmierci :O A teraz ŻYCIE!!!!!! :) Jestem zdrowa jak koń, wierząca, porządna :) E tam :o Idę na basen, żegnam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A co to? Przedszkole żeby się przezywać? Nie szczypcie się dziewczyny i przypomnijcie tytuły książek (nie filmów) które są o podobnej tematyce :) Bo ytr zapomniał albo nie kojarzy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a dlaczego zaraz
splath - S. Plath?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość guv
jak zaznaczyłaś, że chciałabyś przykłady literackie, a nie filmowe, to jak na złość do głowy mi przychodzą same filmy. W związku z tym, ja sobie teraz przycupnę w kąciku i poczekam aż coś znajdziecie;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×