Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość nniepewnaa

Obawy młodych ludzi

Polecane posty

Gość nniepewnaa

Witam wszystkich! Mam kilka pytań (może i głupich) na temat nieplanowanej ciąży. Kochałam się z chłopakiem 12 kwietnia. Ostatnia miesiączka zaczęła mi się 1 kwietnia. Moje cykle wachały się zawsze między 31-32dni. Co cykl zawsze dwa tygodnie przed miesiączką dostawałam bóle owulacyjne i jak w zegarku miesiączka nadchodziła równo dwa tygodnie po owych bólach. Zdarzało się raz na kilka cykli ze nie miewałam bólów owulacyjnych. Ale przechodze już do sedna sprawy: Owego 12 kwietnia pekła nam gumka i część nasienia dostała się do moich dróg rodnych. Dodatkowo część spermy jeszcze wypłyneła z uwagi na pozycje. Był to12 dzień cyklu i gdyby spojrzeć na dni płodne to 12 dnień byłby początkiem tych dni. Wiem, że to różnie bywa ale gdyby przyjąć normalną długość cyklu i owulacje to powinna ona być ok 17 dnia. Dodając do tego +- 5 dni które mogą sprzyjać na przeżycie plemnika daje właśnie 12 dnień cyklu czyli spore ryzyko zajścia w ciąże. Lecz bólów owulacyjnych nie miałam w tym miesiącu. Pojawiły się one dopiero ok 24 kwietnia i nie mogły to być bóle mówiące o jajeczkowaniu gdyż trwały one 5dni co nie jest normalne. Teraz jest 33 dzień cyklu i nie mam miesiączki. Miałam lekkie bóle 30 i 31 dnia cyklu. Piersi mnie nie bolą i praktycznie nie mam objawów nadejścia miesiączki. Wiem, że to dopiero 2 dni jak mi się spóźnia okres ale jestem niespokojna. Dodam tylko, że pierwszy raz mi się przytrafił ból jajnika podczas stosunku aż łzy mi poleciały (nigdy wcześniej nic takiego nie miało miejsca). Mam również jeden jajnik dwa razy większy od drugiego i ginekolog jakiś czas temu powiedziała, że może być to lekki stan "podtorbielowaty". Tylko, że wcześniej nie było żadnych problemów z dziwnymi bólami jak teraz. I moje pytania brzmią: 1. Jak i czy wogule alkohol wpływa na mniejsze bądź większe szanse na zajście w ciąże (dodam, że podczas felarnego stosunku byliśmy pijani) ?? 2. Jak duże jest prawdopodobieństwo zajścia w ciąże w moim przypadku ?? 3. Czy mam raczej obawiać się ciąży czy dolegliwości moich jajników ?? Do ginekologa idę dopiero w czwartek. Jestem strasznie niespokojna bo ciąża obróciła by moje życie o 180 stopni. Proszę o odpowiedzi. Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×