Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość marcinChelm

Tuje jak je zimowac?

Polecane posty

Gość marcinChelm

Witam moze pytanie nie jest na tą pore teraz ale chce zamowic duzą ilusc tuj szmaragdy sadzonki roczne i podchodowac w doniczkach docelowe miejsce w ktorym beda posadzone to ok za 2 lata (budowa teraz jest) chciałem zapytac czy na zime moge normalnie wkopane doniczki w ziemie pozostawic lub cos wymyslec jeszcze zeby przetrwały zime? moze ktos pomoze czekam na odp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zadołujesz doniczki w ziemi, lekko obwiążesz sznurkiem, by podczas śnieżnej zimy nie rozlazły się gałązki. Jest konieczność podlewania podczas zimnej, ale bez opadów - zimy.Wbrew pozorom , w takim czasie , najczęściej przemarzają.Powodzenia. Zasilaj je teraz w sezonie, przed jesienią nie należy, ponieważ przyrosty rośliny nie zdążą zdrewnieć i zmarzną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marcinchelm
w jak wkopie doniczki niczym je nie okrywac przeciez wszystko jak jest np -20zamarza bo doniczka sa takie do sadzenia z dziurkami pod spodem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość miętusek zielony
moze agrowłoknina byłaby wskazana..zależy jak duże są to tuje teraz..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marcinchelm
własnie oto chodzi ze rozne rozmary 90jest 1roczne 10-15cm są jodły i sosny 2letnie wiec ciezko tak okreslic kazda najbardziej boje sie o tuje młode

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość miętusek zielony
młode okryłabym chyba agrowłoknina..ale moze ktos tu zajrzy, kto ma doświadczenie w ogrodnictwie..Szukaj tez w google forum ogrodnicze..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marcinchelm
własnie szukam wszędzie niektorzy zimuja w garazu lub cos ja na taka ilosc roslin nie mam miejsca, a pozostawienie w ziemi w samych doniczkach napewno nie było by co zbierac na wiosne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość miętusek zielony
myślę ze takie doniczki plastikowe to moga tez sprzyjac przymarzaniu bryły korzenioewj, jesli mają zimowac na powietrzu moze lepiej byłoby je wkopac do ziemi bez donic, potem wykopiesz je z zapasem ziemi, tak zeby nie odczuły zbytnio przesadzenia..mlode ,delikatne tuje okryj agrowłóknina, jesli bedzie zima sucha od czasu do czasu podlewaj,zwracajac uwage czy wnocy nie bedzie duzego mrozu..nie którzy osłaniaj z dwóch stron takim prowizorycznym parawanem na zime od zimnego wiatru..moze byc zrobiony z desek,albo slomianej maty umocowanej na deskach..gotowe płoty sa tez w marketach ogrodniczych..rade daci napewno ktos kto prowadzi szkółke ..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pisałeś o tujach szmaragdach , a teraz okazuje sie ,że jeszcze masz inne.Było sie ogrodnika zapytać , skoro to ci nie wystarcza.Iglaków agrowłókniną sie nie zakrywa.U siebie na jesieni wsadzałam świerki wszystkie wysokości do 50 cm i nie okrywałam żadną włókniną, tylko jak były przykryte śniegiem, to ten śnieg z nich zrzucałam i przetrwały i mają sie dobrze. Szukaj na forach ogrodniczych w google

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dołowanie doniczek to nic innego jak wykopuje sie dół i wsadza sie doniczki z roślinami w tym dołku i przysypuje sie ziemia , równo z brzegiem doniczki, czy to jest jasne ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość miętusek zielony
iglaki pewnie nie..ale tuje sąsiadka moja okrywała,przy duzych mrozach, bo zależy przecież w jakiej części Polski mieszkamy...suwalszczyzna wie co to mrozy...dobrze jest tez posypac dzrewka kora osłania ci troche bryłę korzeniową...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marcinchelm
jolkaza ne pisał bym tutaj jakbym cos znalazł ciekawego na google i na forum, dla tego zdecydowałem sie tutaj napisac jestme lajkiem i przewaznie chodzi mi o tuje bo jak wkurze sie to wkopie swierki i doły (jest ich mało) u babci w ogrodu co do tuj wolalbym je w doniczkach trzymac bo kupiłem je z gołymi korzeniami i wsadziłem do doniczki i dopiero z miesiac sa tak wiec wolalbym jakby podrosly

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marcinchelm
mieszkam na lubelszczyznie najwyzej je gdzies przezimuje moze u babci na zime schowam je do garazu w ktorym nie spada ponizej 0 chociaz wygodniej było by je na dworze pozostawic moze akurat ktos napisze kto tak praktykuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość miętusek zielony
tzn. podsypać...a nie posypac..!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość miętusek zielony
skocz do jakiejs szkółki najbliższej i pogadaj jak oni zimują w twoim rejonie dzrewka..lubelszczyzna to jedna ,,chłodny" kawałek kraju..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marcinchelm
no i tak zrobie ale to jeszcze nie teraz czas poprostu zastanawialem sie jak jest zimowa i myslalem ze dostane odpowiedz ale oka:) dzieki za wszystko pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×