Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość prawie bezrobotna

rozwiąznie umowy o pracę - porozumienie stron

Polecane posty

Gość prawie bezrobotna

czy ktoś może mi odpowiedzieć, czy przy rozwiązaniu umowy o pracę na mocy porozumienia stron z winy pracodawcy mam prawo do zasiłku dla bezrobotnych? czy muszę odczekać te 90 dni, nawet jeśli to z inicjatywy pracodawcy? z góry dzięki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość albo za porozumieniem albo
z winy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość prawie bezrobotna
o matko, dokładnie jest napisane : porozumienie o rozwiązaniu stosunku pracy. a w jednym z punktów : z inicjatywy pracodawcy, w związku ze zmniejszenie zatrudnienia z przyczyn nie dotyczących pracownika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wiollllllllllla
masz zasiłek po 3 miesiącach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość prawie bezrobotna
nawet jeśli to z winy pracodawcy??? bo mam rozbieżne informacje na ten temat dlatego tak drążę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wiollllllllllla
jeśli z winy pracodawcy to powinnaś dostać wypowiedzenie a nie rozwiązywać umowy za porozumieniem stron.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wiollllllllllla
nieprawda, dopiero za 3 miesiace

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość prawie bezrobotna
no właśnie dlatego tu piszę i pytam, bo nawet w UP pani nie bardzo wiedziała co mi odpowiedzieć:-( w zależności od tego co jej zasugerowałam odpowiadała różnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ankaaaawwww
skoro z winy pracodawcy to dlaczego nie dostałaś wypowiedzenia ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ankaaaawwww
dostaniesz zasiłek jeśli, porozumienie stron nastąpiło z powodu upadłości, likwidacji pracodawcy lub zmniejszenia zatrudnienia z przyczyn dotyczących zakładu pracy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość prawie bezrobotna
to jest narazie propozycja i ja rozpatruję. Mogę się nie zgodzić na nią, ale....jeśli zwolnię nie na mocy porozumienia stron to dostaję odprawę i ekwiwalent za urlop, nadal nie wiem tylko, co z tym cholernym zasiłkiem. jeśli wypowiedzenie to mam odprawę, ale mogą mnie przenieść na okres wypoiedzenia w inny koniec Polski do pracy, dlatego zastanawiam się i rozpatruję co dla mnie najlepsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość prawie bezrobotna
jeśli porozumienie- to żaden, jeśli wypowiedzenie to miesiąc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sylwiagie
jeżeli umowa została rozwiązana na mocy porozumienia stron w okresie krótszym niż 6 m-cy, wtedy zasiłek nalicza się dopiero po 3 m-cach jeżeli było to wcześniej niż 6 m-cy temu, zasiełek nalicza się po 7 dniach od daty rejestracji w pup pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Też tak miałam. dostałam wypowiedzenie i zaproponowali mi większą odprawę niż tradycyjna w KP w zamian za zgodę na porozumienie stron z winy pracodawcy. Zasiłek dostałam od razu, bo jest to rozwiazanie umowy z winy pracodawcy. Bez wzgledu czy normalnie , czy za porozumieniem stron. Tylko w świadectwie pracy musisz mieć wpisane, że rozwiazanie umowy nastapiło z winy pracodawcy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×