Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

B.N.N.

Czy rodzice MUSZĄ przyjąć komunię na chrzcie swojego dziecka?

Polecane posty

teraz tez nie jest , ale wypadałoby zle bym sie czulaa nie idac do komuni wiedzac ze znajomi rodzina rodzice chrzestni biora komunie moje zdanie a teraz bedzieeeeeeeeeeeeeeee ATAK!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Atak, na pewno nie z mojej strony. Szanuję Twoje pogląd. Ja nie byłem w Kościele od swojego ślubu i nie przypada mi do gustu perspektywa spowiedzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Podobno można przyjąć sakrament bez spowiedzi. Jest on przyjęty "nieczysto" ale jest ważny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No własnie. Wnioskuję po Twojej wypowiedzi, że sprawy kościelno-duchowe nie są dla Ciebie zbyt ważne. A komunia to tylko symbol. Chyba nic się nie stanie, jak przyjmiesz ją bez spowiedzi, jeśli by Ci to nie przeszkadzało ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kocia natura D
Jest on przyjęty "nieczysto" ale jest ważny. co to znaczy w tym kontekście WAŻNY??? Dla kogo ważny? Dla ksiedza i gapiów? Bo dla ciebie jest tylko świętokradczy :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak, mogę bez spowiedzi, ale księża niejednokrotnie wymagają "karteczki-dowodu" od spowiedzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to po co chrzcisz dziecko? na pokaz? jeśli jestem niewierząca to nie chodzę do kościoła, nie mam ślubu kościelnego i nie przejmuję się jakąś karteczką od księdza na spowiedzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
O tym przyjęciu sakramentu bez spowiedzi dowiedziałem się od KSIĘDZA na lekcji religji jeszcze w średniej szkole.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chrzczę bo wierzę ale nie zgadzam się z wieloma nakazami narzuconymi przez Kościół!!! Czy to takie trudne do zrozumienia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chinka, przypuszczam, że chrzci dziecko po to, aby nie miało problemów w naszym katolicko-nietolerancyjnym społeczeństwie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rodzice muszą iść do spowiedzi przed chrztem (chrzestni też) bo dostają od księdza karteczkę, którą muszą mu dać do podpisu podczas spowiedzi ...więc opcja chrztu bez komunii rodziców odpada...:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
extinct - po części masz rację. Po co mam córeczce sprawiać problemy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość babcia terenia
Chrzczę bo wierzę ale nie zgadzam się z wieloma nakazami narzuconymi przez Kościół!!! to dlaczego chrzcisz w tymże kościele??? Hipokryzja na maxa :O Chrztu może udzielić każdy wierzący, nie musi to być wcale ksiądz :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Draceniaa
My mamy jeszcze trochę czasu do komuni, ale ksiądz już zapowiedział, że z naszym ślubem cywilnym to dziecko będzie miało problemy, żeby iść do komuni... Zrobiło mi się przykro, bo nie mamy zamiaru brać kościelnego... Więc moje dziecko jest gorsze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jak się zdenerwuję to pójdę tam gdzie można zapłacić za taką opcję i mam w nosie te pieprzone nowe porządki w kościele. Cholerne klechy, wyżej srają niż dupę mają. Dziękuję za wypowiedzi i na tym kończę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość babcia terenia
najlepiej się zdenerwuj wobec tego :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×