Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Dziewczyna z lipca

stara przysięga małżeńska

Polecane posty

Gość Dziewczyna z lipca

Cześc dziewczyny :) Zna któraś z Was, albo zna adres strony gdzie znajdę tekst "starej" przysiegi małżeńskiej. Tej, gdzie przyrzeka się m.in. posłuszeństwo. Bardzo byśmy oboje chcieli wypowiedziec tamtą, a nie ta nową, skróconą, a nie pamietamy jej całej. Z góry dzięki za pomoc :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hop siup trala la
hehe też jej kiedyś szukałam ale chyba za słabo bo nie znalazłam... tak z ciekawości tez looknę jak ktoś znajdzie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a kiedy było o posłuszeństwie
???? Brałam ślub 32 lata temu i na pewno nic o posłuszeństwie nie było.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość łóóóóóóó

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość łóóóóóóó
było o posłuszeństwie a Tobie autorko chodzi o to, aby on był posłuszny czy Ty?;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dziewczyna z lipca
hehe... posłuszna mam byc ja :) A facet ma się opiekowac i zapewnic godne warunki i opiekę :D W moim USC mi powiedzieli, że oni nie mają juz tego tekstu i trzeba najpierw wygłosic "standardową" formułkę, ale później można od siebie dodac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość łóóóóóóó
i po co Ci to moja droga, skoro w życiu okazuje się niewykonalne? po takiej przysiędze pozostanie tylko niesmak złamanego słowa dziś myslisz inaczej, kiedyś życie zweryfikuje wszystko, ale każdy musi doświadczyć, by uwierzyć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Też kiedyś szukałam i też nie znalazłam... :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hop siup trala la
poszperałam w necie i doszłam do wniosku, że do tych typowych słów: ślubuję Ci miłosc, wiernośc itp. dodane było tylko słowo 'i posłuszeństwo' ale w 100% pewna nie jestem! Taką formę mówiła tylko kobieta, mężczyzna zaś miał tradycyjną formułkę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czarna koala
chyba nie oczekiwałaś że mężczyzna będzie TEŻ ślubował posłuszeństwo?...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hop siup trala la
nie, nie oczekiwałam ale autorka topiku napisała "Bardzo byśmy oboje chcieli wypowiedziec tamtą, a nie ta nową, skróconą, a nie pamietamy jej całej." Wiec stąd ta moja wypowiedz!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dziewczyna z lipca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dziewczyna z lipca
Nie, to nie tak. "Tamtą starą" znaczy ja swoją, on swoja kwestię. Ja o posłuszeństwie, on o zapewnieniu statusu materialnego itd. Nie pamietam tamtego tekstu, tylko urywki, ale pamietam, że był on dłuzszy, bardziej romantyczny... moim i narzeczonego zdaniem. No i inny dla kobiet a inny dla facetów. Szkoda, bo bardzo byśmy chcieli...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czarna koala
a po co Ci to jak i tak tego nie wypełnisz?... nie ma opcji żeby kobieta była ZAWSZE posłuszna mężowi, i żeby mąż w całości i ZAWSZE był w stanie zapewnić odpowiedni status materialny. wiec po co to?... obecnej przysięgi małżeńskiej jest dość trudno dotrzymać, po co dokładać tekst który sie całkowicie nie sprawdzi?...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dziewczyna z lipca
Oczywiście, że nie wszystkiego się dotrzyma. Liczymy sie z tym. Ale sądzimy, że to wzmocni przysięgę. Poza tym... po prostu chcemy. I tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czasem słońce czasem deszcz
najlepsze wyjście to zapytaj księdza... jak w miarę normalny to może i przystanie na wasze życzenie...ale nie sądzę. Ale moze przynajmniej jest w posiadaniu tekstu tej "starej" przysięgi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oblechaaaa
hahaha dziewczyna z lipca tak sie boi o tez status materialny, ze musi to miec w przysiedze, a sama nawet gotowa jest przysiadz posluszenstwo, choc wie, ze to nie bedzie do konca wykonalne.. dziecinada:o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dekadę później

Ślubuję miłować Cię i szanować, dzielić z Tobą radość i smutek, szczęście i nieszczęście, być wierną i uległą, i nie opuszczać Cię aż do śmierci, a Boga Wszechmogącego proszę o pomoc i błogosławieństwo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×