Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Zecia_83

Indukcja, ale jaka?

Polecane posty

Gość gość
No ci powiem że wygląda całkiem całkiem. nie widze tylko zużycia prądu - macie gdzieś o tym info?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Właśnie ja też szukam w tych płytach Amici info o zużyciu energii ale to chyba standard jest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Może coś z electroluxa? Sama korzystam i nie ma z nią żadnych problemów. Są do wyboru płyty zarówno płyty kombinowane jak i w całości indukcyjne które prezentują się tak: https://www.sferis.pl/plyta-indukcyjna-electrolux-ehh16340fk-p250916 4 pola które zapewniają możliwość bardzo szybkiego gotowania, oczywiście płyta przeznaczona jest pod zabudowę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zjemciciastko

Ja też mam elektrolux ale wersję slim - są one naprawdę cieniutkie i można je dopasować do każdego blatu. Generalnie jestem zadowolona i przejście na indukcję to była moja najlepsza decyzja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sors

Electrolux ma bardzo dobre płyty indukcyjne, mam u siebie w kuchni ich indukcję 700 SENSE SenseFry, bardzo dobrze mi się na niej gotuje. Ma ciekawą funkcję kontrolowania temperatury w czasie smażenia na patelni, ułatwia mi to życie bo nie muszę tak garnków doglądać, w tym czasie moge przygotować coś innego na przykład. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gaździna

Przy smażeniu naleśników czy schabowych ta funkcja jest po prostu super. Też mamy SenseFry. 🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gaździna

Przy smażeniu naleśników czy schabowych ta funkcja jest po prostu super. Też mamy SenseFry. 🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×