Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

kobieta_bez_celu

co podać na obiad ze znajomymi???

Polecane posty

planuję podać pieczone ziemniaki ( z ziołami ) do tego sos czosnkowy, jeśli chodzi o mięsko to filety z kurczaka w panierce z sezamu - no i nie mam pomysłu na dodatek :( sałatka grecka z oliwkami i fetą???????? pieczone pieczarki???? jak sądzicie???? czekam na propozycje ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
o jej ale się głodna zrobiłam:O menu super, wszystko z chęcią bym zjadła:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mozesz na przystawkę zamiast sałatki gerckiej podać np sałatę rukolę z pomidorami i mozzarellą z odoatkim oliwy z oliwek i octu balsamicznego do smaku oczywiście sól i pieprz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zapominałam, ze do tej sałatki pasuje również czosnek ale to jak już ktol woli, ja np dodaję czosnek w przypadku sałty lodowej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość parowki z ziemakami
sosem pomidorowym plus dwa ogórki konserwowe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Midnight Secret... jesteś tu jeszcze? chciałam zapytać o tą rukolę... też mi ona przyszła na myślę, bo kiedyś mi zaserwował taką sałatkę i była prze, przepyszna ale nigdy sama z niej nic nie robiłam i boję się że coś się nie uda :( szczególnie chodzi mi o sos, czy mogłabym wykorzystać jakiś gotowy np. z knora? a jeśli tak to który byś poleciła

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do takich ziemniaków
lepsze byłyby grilowane żeberka sałata to taka mieszanka z pekińskiej, papryki, pomidorow, cebulki ze szczypiorkiem, może być kukurydza a do tego sos koperkowoziołowy z torebki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no tak, tylko że my ( tzn. ja i facet ) nie lubimy żeberek mój facet nie lubi niczego co tłuste i w zasadzie głównie ograniczamy się do filetów z kurczaka aaaa no i nie mamy możliwości grillowania ;) pomysł na sałatkę całkiem niezły, nie wiem czy tym razem, ale kiedyś na pewno wypróbuje kobietki czekam na wasze porady!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moze to błąd
dobrze będzie jak zrobisz 2-3 przystawki do wyboru, zwykła mizeria ma duża popularnosć .Sporo osób lubi żeby smietana do niej była na słodko.Swieży pomidor z cebulką ,oliwa i sos sojowy,sól pieprz do smaku.Ogórki małosolne...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fuj ble tylko nie mizeria na
słodko :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mizerii na pewno nie podam bo nie lubię śmietany ;) chyba jednak zostanę przy sałatce greckiej :( chyba że ktoś ma jeszcze jakąś kuszącą propozycję???? a co sądzicie o prażonych w całości pieczarkach? myślicie że by pasowały?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moze to błąd
no nie wiem czy sałatka grecak pasuje do obiadu ..to jest bardziej przystawka lu samodzielne danie np. na lunch.. Nie sądze żeby opiekane ziemniaki, mięso w sezamie pasowało do sałatki , gdzie jest jeszcze feta...za duży misz-masz...Teraz jest tyle nowalijek.. i śiweże szparagi,bakłazany-zapiekane z paryką są dobre.Nie lubisz śmietany to zrób zieleninę z vinegretem... Google jest mnóstwo sałatek..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobieta_bez_celu, w kwestii sosoów to staram się robić sama także nie wiem jakie są te od knora (mozesz oczyiwście spróbować pobawiać się z gotowym sosem) ale ten mój robi się bardzo łatwo. Do kubeczka dodajesz 2 duże łyżki oliwy z oliwek, dużą łyżkę octu balsamicznego, kilka kropli wody, główkę czosnku do smaku sól i peiprz. Wszytko mieszasz i dodajesz do sałtki. Najlepiej posmakować i sprawdzić czy jest wystarczjąco pikntna, można dodać loliwy z oliwek jeśli poczujesz, ze jest za mało, octu tylko tyle ile napisałam powyżej bo nie wolno przesadzić. Życzę powdzenia w wariacjach kulinarnych :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kto mówi że
sałatka gracka nie pasuje do obiadu? ja najczęściej robię właśnie grecką jako dodatek, bo uwielbiam. i pasuje do kurczaka (zwłaszcza grilowanego) idealnie (może z tym sezamem nie bardzo, nie wiem, bo mam uczulenie :( )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×