Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

lilka007

Dobry monitor - monitor dobry dla oczu.

Polecane posty

Witam. Moje oczy od pewnego czasu odmawiają posłuszeństwa. moja praca wymaga dośc długiego siedzenia prze komputerem ok 4-5h dziennie i często odczuwam pewien dyskomfort. Mam zamiar kupić monitor LG W53 z pakietem smart, który posiada opcię automatycznego dostosowania się jasnosci obrazu do warunków w pomieszczeniu. Wydaje mi się, że taka funkcja jest niezbędna dla osób długo pracujących przed monitorem. Czy wy zastanawialiście się nad tym jak niektóre monitory szkodliwie działają na nasze oczy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chyba najbardziej obrazowo można się o nich dowiedzieć na www.smamot.com jest tam coś w rodzaju podróży po funkcjach monitora.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzieki za fajny temat - rzeczywiscie te monitorki mają funkcje, które pomagają chronic wzrok - w zasadzie funkcje takie byly juz wczesniej i w innych monitorach, ale LG jako pierwsze połączyło te wszsytkie technologie w jednym monitorze - te ekrany na prawde są SMART :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
właśnie to jest w nich dobre że tak wiele funkcji połączyli w jednym LG -ku. LG wogóle zrobiło naprawdę niezłą kampanie reklamową swoich nowych monitorów. w sieci było głośno o sowie Smamot.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no sama kampania reklamowa tez był niezwykła - w sumie brauje takich przemyślanych, ciekawych i potrafiących wzbudzic zainteresowanie kampanii tak swoją drogą, bawiłam sie tymi funkcjami na stronce www.smamot.com i znalazłam takie info, że za pobranie widgetów LG przekazuje pieniądze na WWF - nie dośc że fajna kampania to i porzyteczna :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Praca przed komputerem to rzeczywiście udręka dla naszych oczu!! Kupiłam sobie ostatnio monitor, ale to nie jest niestety smart:( chociaż nie mogę narzekać, bo jakość poprawiła się od razu. Kiedyś miałam taką specjalną osłonę na monitor, ale ona nic nie dawała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LG o którym mowa to faktycznie niezły wynalazek, ale często wystarczy po prostu kupić zwyczajny panel lcd i też wystarcza. Takiego lcd samsunga używałam przez wiele lat z komputerem stacjonarnym i nie było problemów ze zmęczonymi oczami czy czymś w tym stylu. Teraz mam laptopa i w zasadzie tez nie narzekam. Ale wiadomo, na oczy trzeba uważać, a najlepszym sposobem na to, żeby nie zepsuć wzroku jest nie spędzanie 3/4 dnia przed monitorem ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Monitory Dell są dość porządne. Swoją drogą warto pamiętać, że wiele odpowiedzi w takich wątkach, to "komentarze sponsorowane". Dlatego, zanim się coś kupi, warto sprawdzić opinie na http://cosiepsuje.com/ . Tam piszą tylko o wadach danych produktów, więc na sponsorowanie czegokolwiek nie ma miejsca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość izabella123
Tez tak miałam, kupiliśmy monitor LG - ma miedzy innymi dwie przydatne funkcje : Reader mode – W tym trybie zostaje zredukowana emisja światła niebieskiego, dzięki czemu obraz staje się cieplejszy, co zapewnia optymalne warunki do czytania i zmniejsza zmęczenie oczu. Tylko jedno dotknięcie przycisku dzieli Cię od dostrojenia monitora w sposób zapewniający komfortowe czytanie nawet przez wiele godzin dziennie. Flicker-Safe – Nowa technologia sterowania podświetleniem praktycznie eliminuje męczący oczy efekt migotania obrazu. Rozwiązanie to umożliwia komfortową, wielogodzinną zabawę i pracę z monitorem. Tylko Lg ma coś takiego.Naprawdę polecam widać różnice, ja mam model LG 23MP65HQ ale sa jeszcze inne wilekości ekranu do wyboru.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość grzech88
Nie zastawiałem się nad tym dopóki sam na sobie tego doświadczyłem. Kupiłem nowy monitor i teraz pracuje się przy monitorze o wiele przyjemniej, bez zmęczonych, czerwonych, bolących oczu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Też mam LG i nic mi się z oczami nie dzieje, naprawdę pracuje się bardzo komfortowo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość liam37
Monitory LG z funkcjami Read mode i Flicker-Safe sa rewelacyjne, dla tych, którzy mają problemy z oczami czy długo przesiadują przed monitorem. Dla mnie ten monitor jest najlepszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wargaa
Liam a który to konkretnie model ? lg ma duzo monitorów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lestereczka
Myśle,że wszytkie monitory tej firmy są już wyposażone w takie funkcje. Ja na przykład posiadam ten model: http://www.skapiec.pl/site/cat/12/comp/6567948 Z którego jestem zresztą bardzo zadowolona ponieważ spisuje się świetnie ;) Nie męczy oczu, jest bardzo wygodny, jakość obrazu świetna. Faktycznie nie męczy oczu jak monitory, z których korzystałam wcześniej. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ELUEL
Dokładnie , ja mam LG 23MP65HQ , patrz w opisie czy ma opcję FLICKER-SAFE I READER MODE

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasia walczak
Samssungi kiedyś były dobre, teraz raczej przodują monitory IIyama Zobacz sobie modele PCD z matryca IPS, masz ochronę oczu i dodatkowo bardzo dobrą jakość obrazu, może Ci w przysżlości posłuzyć te jako telewizor jeżeli teraz masz jakiś stary telewizor to bardziej Ci sie psuje wzor przy takim niż przy nowym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zamiast monitora polecam okulary specjalne do pracy przy komputerze. Korzystam 2gi rok i jest lepiej, w senie nie pieką mnie tak bardzo ;) Oczywiście dalej mam problem suchego oka, ale to normalne jak się siedzi 12 godzin dziennie przed monitorem ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oj mi by się przydał dobry monitor,ten ze sferisu fajny ale wolałabym jakąś tańszą opcję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość milexica
Dobrze kombinujesz, serio. Jeśli chodzi o monitory LG to są nie tylko solidne czy zapewniające dobrą jakość obrazu, ale faktycznie nie męczą oczu. Przekonałam się po sobie, po tym jak zamówiłam u nich monitor panoramiczny. Warto odwiedzić stronę http://www.lg.com/pl/monitory - wybór jest spory, większość posiada rozwiązania dobre dla oczu z tego co wiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×