Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

B.N.N.

Wracam do sprawy chrztu dziecka...

Polecane posty

Nigdzie nie jest napisane, że rodzice MUSZĄ przystąpić do sakramentu Pokuty i Komunii św.. Wyczytałem, że POWINNI ale nie, że muszą. Więc jak? Ksiądz mi nie ochrzci dziecka jeśli nie spełnię tych warunków?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wszystko jedno
pewnie ci odmowia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wlasnie moze ci odmowic ale czemu nigdy nie byłąs u sakramentu Pokuty i Komunii św.. czy przed chrztem nie chcesz tylko isc?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cierpkacytryna
Nie musisz iść do sakramentu komunii, kiedy chrzcisz dziecko. Dajmy na to masz nieślubne dziecko i mieszkasz z ojcem dziecka, żyjecie w grzechu, ale możecie ochrzcić dziecko. Oczywiście wypada i dobrze wygląda. Jesteś wierząca? Może warto iść do komunii nie będąc u spowiedzi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cierpkacytryna
i rodzice chrzestni muszą jedynie przedstawić dokument, że byli bierzmowani

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Żeby sprecyzować - jestem ojcem dziecka. Wraz z małżonką mamy za sobą chrzty, komunie, bierzmowania i ślub kościelny... i dla mnie starczy. Wierzę po swojemu. Jako młodziak śpiewałem nawet w chórze kościelnym. I basta. Dziecko chcę ochrzcić bo wierzę, że to potrzebne i na dodatek, żeby zaoszczędzić córce problemów w tym popieprzonym, kościelnym kraju.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Koleżanka z pracy miała dopiero co komunię syna. Jak ja się nasłuchałem co się teraz wyprawia w Kościele, żeby dziecko poszło do komunii to normalnie włos mi się na nodze zjeżył.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak, "musztarda". Nikt mnie nie zmusi. Ale klechy wymagają teraz karteczek od spowiedzi i podejrzewam, że mogą robić problemy, jeśli takowej karteczki nie dostarczę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cierpkacytryna
masz być ojcem chrzestnym.... ja ostatnio byłam matką chrzestną i nie potrzebowałam żadnych zaświadczeń, żeby nią zostać. A przy komuni to jest masa roboty ale przy chrzcie nie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cierpkacytryna
ja bym poszła do komunii bez spowiedzi.robię tak jak ksiądz mnie zwyzywał, że śpię z chłopakiem, z którym jestem 4 lata ale bez ślubu. Spowiedź ma być rozmową z psychologiem a nie. dlatego teraz spowiadam się z tego co mi leży na sercu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Widzę, że wszystko zależy od parafii i pracujących tam księży.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
O karteczkach od spowiedzi dowiedziałem się od znajomych a także przeczytałem tu na Kafeterii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość franticbald
Wystarczy że jesteś ochrzczona i ... masz odpowiednio dużo pieniędzy . od mojej kuzynki wręcz ZARZĄDALI 400zł !!!!!!!!!!!! Kościół to jednak mafia ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×