Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość 8507

Za mały zarodek w 8 tyg

Polecane posty

Gość monia1986
powiem WAM dziewczyny, że mnie aż przeraza wszystko. jak przeczytałam to co napisałas, sie popłakałam, teraz w ogóle wzruszam sie bardzo. płacze tez bardzo czesto, nawet cos niewielkiego mnie zdrażni i juz jest ryk, masakra i tak sie stało po tym pierwszym poronieniu, nie dopuszczam do siebie mysli, że bedzie kolejne, bo nie przezyje tego. a mam pytanko do Ciebie, w którym tyg poszłas na pierwsza wizyte do gin.??? i synuś jest zdrowy?? ja nie wierze, oni chcieli zabic Ci dziecko... masakra!! gratuluje synka i Twojej postawy!!! 3maj sie i zdrówka życze dla Ciebie i synusia :):) dziekuje za odp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monia1986
a mam jeszcze pytanie czy robiłas badanie beta HCG???? i na jakim etapie ciąży Twój synek zaczął sie rozwijac??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość adamisa
Nie przejmujcie sie dziewczyny , ja jak bylam w 7tc to moja kruszynka miala wtedy 5,5 mm :) Bardzo sie przejmowalam ze cos jest nie tak ,ze nie doniose tej ciazy ,ze dziecko pod wplywem nie rosniecia obumrze ...Jednak w opiero 14 tygodniu dziecko zaczelo po malu rosnac i donioslam ciaze :) Lekarz twierdzil ze dziecko moze niedozyc jednak ja sila psychiki wierzylam ze jednak sie uda i udalo sie :) Wiec nie martwcie sie i myslcie jak najbardziej pozytywnie :) Powodzenia :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 8507
U mnie niestety okazało się to najgorsze. Jestem ponad tydzień po zabiegu. Moje dziecko przestało się rozwijać i niestety ciąża obumarła. Betę miałam bardzo wysoką, i to lekarza bardzo zdziwiło. Byłam jeszcze dodatkowo u innego i potwierdził tą diagnozę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monia1986
bete miałas wysoka a mimo to usóneli?? ja jak byłam w szpitalu z pierwszym poronieniem, badali bete jednego dnia później po kilku dniach i od pierwszego wyniku, miało malec badz rosnac, u mnie malało, dlatego usóneli bo malenstwo było martwe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monia1986
a wiecie cos o tym ciałku żółtym???? bo u mnie ma on 9 mm. podawajcie swoje wymiary ciałka żółtego, prosze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 8507
U mnie zrobili zabieg, ale pewność miałam 100%. Drugie USG na potwierdzenie diagnozy było przepływowe i lekarz nie miał wątpliwości. Poza tym zarodek malał, a to znaczy, że się wchłaniał. Nie wiem jakiej wielkości miałam ciałko żółte, przykro mi, ale nie jestem w stanie Ci pomóc. Poszukaj może na internecie czegos.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam, ja tez sie martwie bo w niedziele zaczelam miec uplawy poszlam szybko do gina dal mi duphaston i kazal przyjsc za 2 tygodnie..Dzis rano zaczelam bardziej krwawic niz wczoraj zadzwonilam do niego i kazal mi przyjsc.zrobil usg i stwierdzil ze malenstwo za malo uroslo od niedzielii ze nie widzi serduszka.Kazal przyjsc za tydzien.. nie wiem co myslec.jak mi robil usg to slyszalam jakies bicie serca z sonografu ale nie wiem czy to bylo moje czy dzidzi.. jestem zalamana bo staralam sie o drugiego bombla 2 lata..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam. Na początku 8 tygodnia byłam u gin i dzidzia miała 7mm. Niecałe trzy tygodnie później zaczełam plamić jeden dzień świeżą krwią, potem nastepny brązową wydzieliną i pojechałam tego samego dnia do innego gina bo byłam w innym mieście. Przepisał mi duphaston, zrobił USG i powiedział że serduszko bije i dzidzia ma 17mm. W domu sprawdziłam na necie, że teraz (w 11 tyg) powinien mieć ok 4-5 cm... Jutro idę do innego lekarza bo albo źle zrobił USG i jest na tyle niekompetentny ze nie zauważył tak ewidentnej nieprawidłowości albo coś jest faktycznie nie tak a on wiedząc ze nie jest moim lekarzem prowadzacym nie chcial mi powiedziec. nie wiem co mam robic, martwie sie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ola1978
monia1986 ja mam podobnie jak Ty :( 8 tydzień ciąży a zarodek raptem 7mm i do tego ciałko żółte obrzęknięte i powiększone. Za 2 tyg mam dopiero wizytę. Ale najlepsze jest to, że tydzień temu stwierdzili puste jajo płodowe, kazali odczekać 7 dni jak nie będzie krwawienia to do szpitala na usunięcie. Po tych 7 dniach nie krwawiłam i nie poszłam do szpitala tylko do innego ginekologa, zrobił usg i się okazało, że jest fasolka i serduszko bije :) A już wypłakałam co miałam, w domu żałoba, a tu taki cud :) Teraz jednak się martwię tym ciałkiem zółtym, że za duże.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witam, Ostatnią miesiączkę miałam 31.12.15. Cykle w ciągu ostatnich miesięcy wydłużyly mi się do 30-31 dni. 09.01.16 kochaliśmy się z mężem. 25.02.16 byłam na pierwszym USG. Tego dnia był to 9 tydzień i 1 dzień ciąży licząc od ostatniej miesiączki. Z badania wyszło, że zarodek ma CRL 7.8mm (6 week 5 days). Obawiam się czy zarodek nie jest za mały bo z wielu artykułów, które przeczytałam wynikałoby że powinien mieć w tym czasie ok 20mm. Odejmując te 6 tygodni i 5 dni od daty USG wychodzi dokładnie 9 stycznia czyli dzień, w którym doszło do stosunku. Lekarki twierdzą, że ciąża rozwija się jak najbardziej prawidłowo i tak ma być, ale wg mnie zarodek jest za mały :(. Dodam, że mieszkam w UK. Czy któraś z Was miała takie wymiary w 9 tyg od ostatniej miesiączki? Proszę o pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Może po prostu zaszłaś później. Zdarza sie nawet przy regularnych cyklach. Wiek ciązy wg usg jest liczony już z uwzględnieniem plus 2 tyg. czyli tak jakby od okresu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Coś się nie zgadza -piszesz, że to 9t1d a wg daty okresu wychodzi z kalendarza ciązy że to 8t1d. Wg kalendarza przy twoich cyklach wg ost. okresu zaszłabyś ok. 16-17.01. Wg danych z usg czyli 6t5d zaszłaś ok. 25-26.01.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
I usg też pokazuje w rozumieniu od ostatniej miesiączki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
11:49 Ty już w ogóle namieszałaś:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
I kochałaś się tylko tego 9?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dziewczyny nawet jak poroniłyście to nadal macie szanse na urodzenie dziecka :) ! Nie załamujcie się. Zamiast wykonywania szeregu wszystkich badań, zróbcie badania genetyczne. szybciej poznacie przycyznę i lepiej sie później przygotujecie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Pisałam 2 dni temu. Dzisiaj byłam u gina. Od ostatniej wizyty 22.07 moja dzidzia urósła do 16 mm ale niestety serduszko już nie bije. Brak tętna płodu. Mam skierowanie do szpitala do Lublina. Psychicznie jakoś sobie radzę, bo lekarz już na przedostatniej wizycie nastawić mnie ze raczej nic z tego nie będzie. Boję się tylko tego cholernego poronienia bo naczytalam się że mocno boli i zastanawiam się czy od razu nie zdecydować się na lyzeczkowanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
do ograniczenia wzrostu dziecka w łonie matki przyczynia się mutacja genu mthfr, wpływa ona też na odpowiednie wchłanianie kwasu foliowego. Dlatego jeśli wystepują u Ciebie takie problemny warto może żebyś zrobiła takie badanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gość z 17:47, bardzo mi przykro, że poroniłaś :( Pamietaj, że po poronieniu mozesz starać się o prawa, które Ci przysługują, m.in. urlop macierzynski, zasilek pogrzebowy itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
monia1986 daj znać jak skończyła się Twoja historia?? czy z dużym ciałkiem żółtym utrzymała się ciąża i wszystko zakończyło się dobrze??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×