Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Caresiatko

Dlaczego mam takie wysokie rachunki za prąd??

Polecane posty

Gość a u mnie prad wreszcie staniał
teraz mam prognozę na pol roku 130 złotych za 3 rachunki wreszcie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jestem kobieta woda ogniem
ja mam za gaz 250 a za prad 180 :-0 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość el chulo
Może bojler już stary i grzałka cała w kamieniu,zresztą też miałem przejścia z bojlerem,na dwie osoby rachunki były po 250zł za 2 mies.Teraz się przerzuciłem na grzanie wody w piecu,zamykam grzejniki,wrzucam kilka gałęzi i woda nagrzana w pół godziny do 80 stopni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wysokierachunki
Pomogę zmniejszyć bezpiecznie rachunki za prąd o połowe ale tylko osoby co mają bardzo duże złużycie proszę w email napisać jaki macie licznik kontakt ; wysokierachunki@wp.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość latynoska25
a co powiecie na to jak my z mężem też jesteśmy codziennie w pracy ,wracamy po 16.00,wieczorem chodzi tylko tv,mała lampka taka stojaca na podłodze (żadne inne światło)się nie świeci,komp stacjonarny chodzi po 2 godz. max nie codziennie,lodówka enegrooszczędna,pralka raz na tydzień no i pompka od pieca (ogrzwanie centralne)-palimy drzewem i mam rachunki po 400 zł!!!przysięgam!teraz dostałam 347 zł wyjatkowo. Aha,mamy kuchenkę na prąd(prawie wcale nie gotujemy(tylko w weekendy)bo mąż obiady bierze z pracy i czajnik też na prąd. Ale myśle,że moje rachunki nie są normalne.Kurwica mnie bierze już.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
czy to mozliwe zeby dostac 3 prognozy na pol roku, kazda na 600 zl ??? ;/ masakra, przez wkacje mielismy rachunki po 100 zl a teraz do pazdziernika musimy 600 zl, do grudnia tez i do lutego to samo;((( co zrobic w takiej sytuaci, czy to mozliwe? nie palismy swiatla za wiele, w domu jest lodowka, laptop, tv nie ma, w zeszlym roku mielismy podgrzewanie wody na prad, to pewnie na podstawie tego nam wyliczyli ale jak to skorygowac?? w zyciu nie zuzyjemy teraz pradu za 300 zl miesiecznie!!;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
uppppppppp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
upppppppppppp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
założyli jakieś nowoczesne liczniki , że nawet stanu nie da się sprawdzić i być tu człowieku mądry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kosiarka elektryczna
Blok post komunistyczny, 2 pokoje i zero bojlera (CO i ciepła woda z KR). Kuchenka gazowa - butla. Co miesiąc mam rachunki ok 375zł. ok 650kWh!. Nadmieniam: lodówka wymieniona na energooszczędną, pralka Bosch (także klasa A++), wszystkie żarówki z czasem wymienione na energoooszczędne LED 4,7W (PHILIPS; nie ma oszczędniejsdzych) i tylko 2 kompaktowe energooszczędne (9W) i zero konwencjonalnych żarowych, 2 komputery stacjonarne (nie z kosmosu realne zyżycie max około 600W na oba i 2 laptopy). komputery od 18 do 23 non stop pracują max 01... TV LCD LED. Skąd takie zużycie? Wywaliło sąsiadowi bezpieczniki = u mnie jeden z trzech także. Drugiemu obok - inny z trzech także. Niby w fazie problem. Ponoć u nas za nieuzasadnione wezwanie sprawdzenia a pewnosci niemam, bo nie mam kiedy do energetyki się wybrać - 3000 zł opłaty (nie stać mnie). Co zrobić? Podejrzewam iż doją mnie na max i mam na karku niepłacących na utrzymaniu... Jak konkretnie mogę to sprawdzić i czego od dostawcy żądać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kosiarka elektryczna
Liczniki na korytarzu (bez wymiany od kiedy pamiętam = z 16 lat?) bez możliwości sprawdzenia obecnego stanu (dawniej była szybka) obecnie (od około 3 lat) cała szafka baszana zabudowana i kłódeczka. Od zawsze u nas w domu najszybciej licznik chodził (empirycznie sprzed 4 lat) nawet jak nic poza lodówką nie było włączone (rozmrożona i bez pracującej sprężarki). Sąsiedzi max do połowy wartości moich rachunków płacą! W całym bloku instalacja stara - aluminiowa. Po zmianie sprzętów na megaoszczędne i całego oświetlenia na Ledowo - kompaktowe zero różnicy (różnica w podwyżce się wyrównała)! Znajomi się śmieją, iż płacę więcej niż oni w domku jednowodzinnym w ogrzewaniem elektrycznym! Bardzo proszę specjalistów o przedstawienie procedur i moich praw przy sprawdzaniu i ewentualnej walce z energetyką, co jest nie tak z moim realnym zużyciem prądu? O, co pytać i czego mogę żądać, skoro nigdy nie zalegam z płatnościami?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość FIBARO
Szanowni Państwo, w okresie jesienno-zimowym rachunki za ogrzewanie znacznie wzrastają. W walce z utratą energii, a co za tym idzie wysokimi kosztami, coraz częściej pomagają nam nowoczesne technologie w tym rozwiązania inteligencji budynkowej. Dzięki zamontowaniu takiego systemu możemy nie tylko faktycznie zmniejszyć zużycie energii cieplnej, ale też swobodnie zarządzać instalacją grzewczą z każdego miejsca na świecie za pomocą aplikacji na smartfona lub tablet. W ramach oszczędności można zamontować na oknie specjalny zbliżeniowy czujnik otwarcia, który przekazuje informacje do centralki, a ta na ich podstawie podejmuje określone działania, na przykład wyłącza grzejniki w pokoju, w którym zostało otwarte okno. Wpływać na poziom temperatury możemy też za pomocą wykorzystania naturalnej energii słonecznej. Jeżeli skoordynujemy pracę rolet lub żaluzji z inteligentnym systemem za pomocą odpowiedniego modułu, to nasz dom będzie je automatycznie podnosił, aby wpuścić do pokoju promienie słoneczne i w ten sposób dogrzać pomieszczenie, a w momencie, gdy słońce zmieni położenie, rolety i żaluzje zostaną ponownie opuszczone, co pozwoli zatrzymać w domu więcej ciepła. FIBARO

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja dostałam właśnie prognozę na najbliższe 5 miesięcy i mam do zapłaty niespełna 40zł/miesiąc - mieszkanie 2 pokoje. Mamy tv, laptop, suszarka, pralka, zmywarka, piekarnik i wszystko używane jest normalnie, bez oszczędzania, tv i laptop w sumie całymi dniami są włączone, bo aktualnie jestem w domu z dzieckiem, więc nie wiem skąd u was takie rachunki. Może znaczenie ma fakt, że jest to nowy budynek - oddany w zeszłym roku, a wszystkie sprzęty są klasy A do A+++

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a no i oczywiście nie mam gazu, więc gotuję na płycie indukcyjnej (codziennie) no i czajnik też elektryczny włączany po kilka - kilkanaście razy na dzień.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
polecam zmianę sprzedawcy na tańszego proszę o kontakt dom (małpa) ecodlafirm. pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość OLaKa
Ja myślę, że warto zrobić pomiary, sprawdzić liczniki. Ja bym wezwała fachowca. http://www.elektryk-krakow.pl/ Wymieniał u nas na klace rozdzielnię, bo okazało się, że pod starą mieliśmy podpiętego nielegalnego sąsiada :) uroki kamienicy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ludzie, macie duże rachunki bo dużo zużywacie prądu. Podliczcie te wszystkie urządzenia, często zostawiane podłączone na noc do kontaktu. Trzeba oszczędzać. Ja nie używam elektrycznego czajnika, nie mam telewizora, wymieniłem żarówki na ledowe z http://www.elektro-sal.pl/ - nie mam też podgrzewacza wody na prąd, który sporo mocy pobiera. W skali roku to są spore oszczędności.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja skorzystałem z oferty Novum, bo prowadzili system sprzedaży pakietowej. Miałem problem z ustaleniem sobie pakietu, bo dopiero poszedłem "na swoje", ale na podstawie moich rachunków pomogli mi ustalić miesięczne zużycie prądu i ułatwili mi wybór pakietu. No i ucieszyło mnie, że przy każdym pakiecie oferują 36 miesięcy gwarancji ceny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witam. Tez mam problem z zużyciem prądu. W skrocie, mieszkam z chłopakiem w kawalerce. Zuzywamy do 6 m³ wody/msc. Oboje pracujemy na zmiany. Mieszkanie jest po generalnym remoncie i sa nowe sprzety agd. Bojler tez jest nowy. 2000 W. Dostalismy 600 zl niedoplaty. No ten rachunek trzeba zaplacic, ale poradzcie co zrobic, by kolejny taki nie przyszedl...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jakies dziwne te rachunki u nas caly czas chodzi tv plazma, swiatlo w 2 pokojach energooszczedne, pralka chodzi 5 razy w tygodniu i dodatkowo mam plyte indukcyjna i elektryczny piekarnik oraz 2 razy dziennie zmywarka 45 cm rodzina 2+2 normalne funkcjonowanie, obiad 2 dania gotowany na 2 dni, piekarnik tez co tydzien uzywany rachunek na miesiac 190 zl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość125
"Witam. Tez mam problem z zużyciem prądu. W skrocie, mieszkam z chłopakiem w kawalerce. Zuzywamy do 6 m³ wody/msc. Oboje pracujemy na zmiany. Mieszkanie jest po generalnym remoncie i sa nowe sprzety agd. Bojler tez jest nowy. 2000 W. Dostalismy 600 zl niedoplaty. No ten rachunek trzeba zaplacic, ale poradzcie co zrobic, by kolejny taki nie przyszedl..." Policz ile teoretycznie zużywasz ENERGII ELEKTRYCZNEJ (bo prądu fizycznie nie da się zużyć) na podstawie danych technicznych urządzeń i czasu ich działania. Potem porównaj z wartościami na rachunku. Jak jest duża różnica to może instalacja elektryczna została źle wykonana i tam są jakieś straty. Bo rozumiem, że remont generalny obejmował także wymianę instalacji, bo inaczej to żaden remont. Instalację elektryczną powinno się wymieniać co 20, góra 25 lat, tam zachodzi normalne zużycie materiału. Jak nie instalacja to może być jeszcze wadliwy licznik energii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Gosc125 remont obejmowal jak najbardziej wymiane instalacji. Mysle ze problem lezy w bojlerze. ja dziecko wychowane na junkersie nie mialam wczesniej doczynienia z elektrycznym ogrzewaniem wody. Mysle ze robilismy blad podlaczajac do gniazdka bojler tylko na czas grzania wody,po czym go odlaczalismy i ponownie podlaczalismy gdy woda byla juz zimna. Prognozy mamy niskie,bo 111 kWh. Sposobem ciągłego odlaczania bojlera w ciagu 5 dni zuzylismy 46 kWh. Przez kolejne 5 dni mielismy podlaczony bojler do temperatury mysle pomiedzy 30 a 40 stopni (nie mamy wyswietlacza temperatury), oprocz tego inne sprzety byly uzywane normalnie plus to, ze na czas naszej nieobecnosci w domu wylaczalismy listwy. Jednak sposobem tym wynik po tych 5 dniach dalej nie byl zadawaljacy, bo tylko 8 kWh mniej (tak jakbysmy zyskali jeden dzien). Robimy kolejna proba, tym razem bojler mamy ustawiony na ponad 50 stopni, teoretycznie woda stygnie wolniej i mniej jej zuzywamy mieszajac z zimna. Zobaczymy co teraz wyjdzie. Mam nadziej, ze metoda prob i bledow w końcu będziemy wiedziec co robic by bylo dobrze. Jeszcze raz musimy sprawdzic, czy przypadkiem licznik nie 'kreci' gdy nie zuzywamy pradu. A i jeszcze jedno, kupujemy cos w rodzaju miernika zuzycia pradu przez konkretny sprzet. Zobaczymy co z tego wyjdzie. Jesli jest jakis zloty srodek, najlepszy sposob uzytkowania bojlera, to prosze on o info.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie wiem jaki sposób jest najlepszy na korzystanie z bojlera, ale my ustawiamy na 60 st. i zużywamy całą wodę. Potem dopiero włączamy z powrotem. Z moich obserwacji wynika, że jak się ciągle dogrzewa to idzie więcej prądu. Bojler 80 l, 4 osoby w tym 2 nastolatki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Może rzeczywiście zmiana dostawcy prądy byłaby jakims wyjciem/ Możesz napsiac cos więcej o tym novum? jacy sa jeszce dostawcy energii?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja jakies 25 zł miesiecznie przyoszczedzam odkat mam umowe z novum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mam rachunki za prąd blisko 1000 zł ;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dobrym sposobem na to, aby zmniejszyć rachunki za ogrzewanie jest wymiana oświetlenia na energooszczędne. Można też jeśli się robi dopiero instalację to ją zaprojektować dobrze i użyć do tego dobrej klasy materiałów, takich jak tu http://supervolt.pl/ wtedy jest gwarancja, że wszystko będzie bardzo fajnie działać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
rany,a ja płacze że muszę zapłacić 60 zł za prąd.co wy robicie że płacicie po kilkaset zł miesięcznie?ja mam stary prądożerny telewizor,komputer stacjonarny ,pralkę nastawiam 2 razy w tygodniu do tego lodówka i mikrofalówka.wodę gotuję na gazie.latem płacę mniej bo koło 50 zł.dodam że obecnie jestem cały czas w domu bo nie pracuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość urwind
Polecam zmianę dystrybutora energii elektrycznej żeby obniżyć rachunki. Sam korzystam od pół roku z oferty firmy Axpo i jestem MEGA zadowolony. Rachunki co miesiac sa zdecydowanie nizsze niz te, ktore przychodzily wczesniej. Zero problemow, przekretow czy przerw w dostawie pradu podczas zmiany dostawcy pradu. Polecam jesli chcesz obnizyc rachunki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wystarczy wymienić stare bojlery,które grzeją dużo wody i przy tym dosłownie "żrą" prąd na przepływowe ogrzewacze wody,które grzeją tylko tyle ile w danym momencie zużywasz,tak zrobiłam i rachunki spadły o połowę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×