Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Caresiatko

Dlaczego mam takie wysokie rachunki za prąd??

Polecane posty

Gość weraa_
Trzeba zwracać uwagę tak naprawdę na wszystko: na to, czy wyłącza się tv z trybu stand-by, czy gasi się światło, kiedy wychodzi się z pomieszczenia, czy bez potrzeby nie są podłączone do prądu wszelkiego rodzaju ładowarki. No i na pewno trzeba też sprawdzić, czy nie mamy jakieś bardzo starej lodówki czy pralki. Teraz najlepiej kupować takie w klasie energetycznej A++ albo nawet A+++. Widziałam, że np. Candy ma takie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fillakawa
wysokie rachunki za prad czesto sa spowodowane przestarzalymi i niekorzystnymi umowami, ktorych od lat nie weryfikujemy. teraz na polski rynek wchdozi duzo zachodnich dystrybutorow energii elektrycznej, ktorzy maja genialne oferty. my korzystamy juz od roku z uslug firmy Axpo - dostarczaja prad i gaz. rachunki zmalaly MOMENTALNIE o kilkanascie procent - co daje nawet kilkadziesiat zlotych miesiecznie w okresie zimowym (ogrzewanie elektryczne). polecam zapoznac sie z ich oferta samemu, sa bezkonkurencyjni :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kamagrzana
a sprawdzalas umowe? moze tam jest klopot? teraz jest duzo mlodych na rynku firm, ktore maja lepsze oferty. korzystamy z dystrybutora energii elektrycznej Axpo od roku i jest super. rachunki spadly od pierwszego miesiaca po podpisaniu umowy!!! a zyzycie energii takie samo. polecam zaczac od tego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Teraz sporo się zmienia na rynku energetycznym, widać wiele nowoczesnych rozwiązań. Niedawno trafiłem na ciekawy artykuł: http://www.cire.pl/item,134996,2,0,0,0,0,0,rynek-mocy-szansa-czy-zagrozenie-_dla-kogeneracji.html , to może być niezła szansa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Rzeczywiście może ta instalacja została źle wykonana! Instalacja jest bardzo ważna, musi by dobrze wykonana. Ja na szczęście mam dobrą instalację dobzre wykonaną, Zrobiła mi ją firma alltech z Zielonej Góry i nie narzekam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mnie też zaczęły przychodzić wyższe rachunki za prąd i każdy mi mówił, że tak ma być.. W końcu się zdenerwowałam i zminiłam dostawcę na energię dla firm. I teraz przynajmniej wiem za co płacę i rachunki nie są tak wysokie jak zdarzało sie wcześniej. Trzeba na wszytko zwracać uwagę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość elizabet238
moze to wina dostawcy pradu ?myslalas o zmianie? ja polecam axpo - maja moim zdaniem najlepsza ocene na rynku i swietna obsluge klienta. sprawdz sobie sama i porownaj. moze u ciebie tez sie uda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość AniaWrocław
Najlepiej dostosować grupę taryfową do swoich potrzeb. U mnie G12w sprawdza się idealnie, bo najwięcej czasu spędzam w mieszkaniu w weekendy. Zmieniłam też sprzedawcę prądu na ENERGA, poszłam doradzić się do salonu dopasowali dobrą ofertę. Warto zmieniać sprzedawcę , bo wygląda to tak samo jak z telefonią - dla nowych klientów są zawsze bonusy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość _Carycka
Man w mieszkaniu licznik przedplatowy I Serio polecam. Na bierzaco mam kontrole Ile zuzywam pradu I Ile wlasciwie place. Paradoksalnie place mniej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość unicz
Miałem kiedyś podobną sytuację. Rachunki coraz większe, a jak przyszło mi płacić nagle podwyżkę rachunków to zacząłem się zastanawiać. Mamy nieduży dom i nie rozumiałem, czemu tak dużo płacimy. Postanowiłem jednak, że sam będę generował energię słoneczną przez zainstalowanie zestawu paneli fotowoltaicznych. Wybrałem zestaw z akumulatorem, który znalazłem na stronie https://suntrack.pl/8-zestawy-baterie-sloneczne i tak powiem wam, że już dziś mogę powiedzieć, że to była dobra inwestycja. Jestem bardzo zadowolony, ponieważ wysokość naszych rachunków spadła o ponad połowę, dzięki czemu możemy odłożyć na takie przyjemności jak wakacje za granicą czy remont domu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wiolka

Może zmieńcie dostawcę energii? U nas odkąd mamy pulsar energia to płacimy mniej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×