Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

vademecum

Pokój dla dziecka - kiedy go urządzić?

Polecane posty

witam:) ja coprawda nie mam dzieci ale planuje;) wymyslilam sobie, ze pokoj dla dziecka przygotuje od razu przed porodem i bedzie do pokoj ze tak powiem dzienny w ktorym dziecko bedzie mialo swoj kacik i w tym pokoiku bedziemy spali razem przez okolo 5 miesiecy po czym wroce do sypialni:) a co do tego, ze dzieci ktore sa same w pokoju to samoluby tez zupelnie sie nie zgadzam:) ja od powrotu ze szpitala bylam sama w pokoju tylko drzwi byly uchylone do pokoju mojego i rodzicow i nie sadze zebym wyrosla na zimnego samoluba:) pozdrawiam i zycze zdrowego dzidziusia:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość vademedum
dyskusja zeszła na nieci inny tor :) ja akurat nie mam wątpliwości, ze dziecko przez pierwsze pół roczku będzie miało łóżeczko u nas w sypialni, nie wiem natomiast czy w takiej sytuacji jest sens urządzać mu pokoik. Ale wpisy są ciekawe i myśle, że racje są zdecydowanie po oby stronach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mysle, ze jest sens urzadzic pokoik juz wczesniej:) pamietaj ze gdy malenstwo juz sie na swiecie pojawi bedziesz miala coraz mniej czasu a coraz wiecej obowiazkow:) jesli w trakcie ciazy nie czujesz sie zle i myslisz ze dasz rade urzadz ten pokoj juz teraz. tak jak ktos pisal lozeczka teraz sa konstruowane tak ze mozna je trzymac przez 3 ata nawet a pozatym nie musi byc tak, ze bedzie stalo i sie kurzylo, mozech tam wkladac malucha na codzienne drzemki miedzy posilkami:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
"mozech tam wkladac malucha na codzienne drzemki miedzy posilkami" to rzeczywiście bardzo Fajny pomysł - dzięki temu przyzwyczai się stopniowo do niego ale to sie znowu wiąże z zakupem dwóch łożeczek. Pomyśle nad tym :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mozesz tez kupic lozeczko na kolkach:) jesli znajde to zdjecie wkleje tu linka dla Ciebie:) jest w 100 procentach bezpieczne bo ma zamocowane stopki przytrzymujace a ceny wcale nie sa wyzsze niz normalnych lozeczek. ich dobra strona jest tez to, ze jesli maluch zesnie w jednym pokoju mozesz go w lozeczku przewiezc do drugiego;) na szerokosc wymiary ma standardowe wiec futryny to nie problem;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tego ktore mnie sie tak podobalo nie moge znalezc:) ale wyszukaj sobie w google jest ich mnostwo i ceny sa naprawde praktycznie takie same:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama juz wkrótce
Ja też niedługo zostanę mamą i chciałabym jakoś przygotować pokoik mojego synka. Chciałabym aby to było coś nietypowego. W Internecie jest sporo tradycyjnych ozdób, ale może znacie jakieś miejsce, gdzie jest coś zupełnie innego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oksis
Spróbuj na www.inspirujacydom.pl. Może nie tak zupełnie innego, ale ja znalazłam tam fajną miarkę wzrostu w kształcie żaglówki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama juz wkrótce
Super, dzięki. Mnie się spodobał smok. Pytanie tylko czy dziecko się nie wystraszy. No i to dopiero za jakiś czas.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dramadi
Na początek przydadzą Ci się różnego rodzaju pudełeczka, wieszaczki. Pamiętam jak to było. Sporo drobnych rzeczy, które nagle są wszędzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama już wkrótce
Właśnie się zastanawiałam nad pudełeczkiem ze śpiącymi misiami z tej strony którą polecała oksis. Dzięki wszystkim za pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja jak urodziła się moja pociecha, to od razu zabrałam się za urządzanie pokoiku (wcześniej nie chciałam, bo to ponoć przynosi pecha). Dla Kacperka wybrałam takie meble: http://www.mebledladziecka.pl/MARYLOU_zestaw_mebli_dla_niemowlat-3579.html Co o nich sądzicie? Mi się bardzo podobają :) Łóżeczko solidne, bezpieczne, także nie muszę się bać o synka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dlaczego zakładasz, że łóżeczko będzie stało w waszym pokoju? ja sobie szczerze mówiąc nie wyobrażam, żeby dziecko spało ze mną w sypialni, kiedy jego pokój stałby pusty. pokoiki dzieciom zawsze urządzałam przed porodem i po przyjściu ze szpitala od razu tam "mieszkały".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mirellas
Ja też jestem zdania, że dzieciaki powinny mieć swoje własne terytorium ;) Nie jestem za przyzwyczajaniem dziecka do spania z rodzicami w jednym łóżku. Wiadomo, że pokój trzeba urządzić wcześniej i z pomysłem, tak, aby dziecko czuło się w nim jak najlepiej. Kiedy będzie już trochę starsze, to zacznie np. zwracać uwagę na kolory - które są ważne. Moja siostra do pokoju swojego dziecka kupiła ostatnio naklejkę na drzwi, z bajkowym motywem http://oklejaj.pl/product-pol-6924-Naklejka-na-drzwi-Wesole-ZOO-0084.html muszę powiedzieć, że bardzo fajnie to wygląda :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama. niebieska
Wiecie co nie ma co uogolniac... My np. urzadzilismy pokoj corce przed narodzinami. Nie spala w nim do drugiego roku ale zanim sie urodzila miala juz lozko wstawione, komode i kanape (bo myslalam ze bede do niej wstawac w nocy i na tej kanapie, sofie ja karmic - takie bylo zalozenie ;-) ). Jak corka skonczyla rok to kupilismy jej jasno rozowy dywan z motylkami do pokoju. Po czym kupilismy ozdoby, zmienilismy zaslonki i tak powolutku wprowadzalismy zmiany. Corka jak wspominalam ma dwa lata i swietnie sie odnajduje w swoim pokoju i jak juz jest pora do spania to robo "pa pa" i spi do 9 do nastepnego dnia :)) Mam kolezanke ktora kladla corke spac od malenkosci ze amokiem, gasila swiatlo i dziecko mialo spac. A dzis ma 6 lat i ma chorobe sieroca... No coz, smutne ale prawdziwe. Dodam ze corka spala z nami w wyrku ;-) Fakt, maz sie wyniosl na pol roku ale bylo tak wszystkim wygodniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nie jestem za tym, żeby
dziecko spało w tym samym pokoju co rodzice i żeby w tym pokoju stało jego łóżko. Ja jestem za pokoikiem. Urządzanie można rozpocząć po 1 trymestrze - szczególnie jeśli ma się jakąś wizję i nie chce, żeby było to miejsce odwalone, nie przemyślane, tanie i organizowane w ostatniej chwili. Jeśli ktoś jest estetą i ma ładne wnętrza, to powinien jednak te 6 mies. poświęcić na spokojnym planowaniu i urządzaniu takiego pokoju.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam, mamą zostałam w październiku 2012. I to mój syn przyczynił się do otwarcia firmy. Zapraszam Was na moją stronę. Znajdziecie tam m.in. przedmioty do wystroju wnętrz dla swoich skarbów. Wykonuję również przedmioty na zamówienie - według pomysłu klienta. Niedawno zaczęłam - byłabym wdzięczna za pomoc w rozreklamowaniu mojej małej działalności :) Zapraszam :) https://www.facebook.com/MalyArtysta.WaW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość goścgośćgość
Witam Was moje drogie! Jeżeli miałybyście ochotę poczytać o wszystkim co nas, kobiet dotyczy - problemach kobiecych, ciąży porodzie i naszych dzieciach zapraszam na http://dumnamama.pl Jest to portal, który współtworzony jest z Wami - kobietami abyście mogły czytać to, co Was interesuje! Serdecznie zapraszam i życzę dużo, dużo zdrówka! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Polecam zajrzeć tutaj: kobieta-matka.pl/category/dla-dzieci/ Pani szyje to co sobie wymyślisz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Polecam zajrzeć tutaj: kobieta-matka.pl/category/dla-dzieci/ Pani szyje to co sobie wymyślisz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
tak naprawdę urządziliśmy go w pełni jak dziecko miało ponad dwa lata, ostatnio dokupiliśmy nieco mebelków np.: http://sklepdlaszkol.pl/pl/p/Biblioteczka-przedszkolna/1493 nie wiem jaki Wy macie stosunek,ale mi jako dziecku, marzył się zawsze pokoj z ogromną ilością zabawek i kolorowych dziecięcych mebli. Teraz pragnę zapewnić to moim dzieciom;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bogusia08
Lepiej urządzić dużo wcześniej. Później jak już dziecko będzie, to ciężko będzie załatwiać takie sprawy. Jeżeli nie masz pomysłu. To ja właśnie wstawiłam fototapetę do pokoju mojego malucha;] pictory. pl/motyw_f/60252536/funny-animal-cartoon Ma 1,5 roku i teraz cały czas mnie tam ciągnie i pokazuje na zwierzątka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×