Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość ullkkaa266

SURFINIE czy ktoś sie zna? Mam pare pytań

Polecane posty

Gość ullkkaa266

Miesiąc temu kupiłam gęste duże surfinie, zrobiły sie takie jakby przywiędłe podczas podlewania potrafią odpadać gałązki czym to jest spowodowane? Przelewam je lejąc 0,5 litra 1x dziennie (donica okrągła wisząca, średnia) Czy powinnam je obcinać, jeżeli tak to jak żeby nie rosły na długość tylko były gęste, kwieciste kule.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
po pierwsze, jeśli w doniczce są dziurki odpływowe - a powinny być i jest drenaż, a powinien być - to rośliny nie przelejesz po drugie surfinie wymagają b. obfitego nawożenia odpowienimi praperatami po trzecie - musza rosnąć na słońcu po czwarte - szkodzi im wiatr po piąte - warto je uszczykiwać, by się ładnie rozkrzewiły po szóste - warto usuwać zwiędłe kwiatostany, zawiązujące sie nasiona osłabiają kwitnienie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ullkkaa266
Droga Ewo, warunki są balkonowe i w słońcu większość dnia :) moze rzadko zawieje... doniczki są odpływowe, woda z odżywką tez jest. W krótym miejscu uszczywkiwać żeby sie ładnie rozrastały - całe łodyżki aż do ziemi ucinać na których nie ma kwiatów czy powinnam je zostawić i co z tymi kwiatami które przekwitły, ucinać tuż za kwiatem czy z całą zieloną łodyżką (kilka cm)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jak sa
przywiedle to maja albo za morko albo za sucho, ja swoje podlewam 1-2 w tyg, no chyba ze sa upaly to wtedy co 2 dzien, raz w tyg odzywka, a usuwa sie tylko obschniete kwiaty nie cale lodyzki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chodzi o uszczykiwanie w celu zagęszczenia, a nie o usuwanie zwięgłych kwiatów ja uszczykiwałam za 3-4 parą liści (całe gałazki trzeba ciachnąć), zeby miały skąd poodbijać, ale w zasadzie można i dalej, ale raczej nie bliżej ziemi ;) a co do podlewania 2 x w tygodniu, to nie wierzę, że w 30 stopniowe upały w pełnym słońcu rośliny to mogły przetrzymać, w dodatku z powodzeniem ja na południowym balkonie podlewałam 2 x - ale dziennie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ullkkaa266
Dzięki Ewo33 :) też mam na południowej stronie balkon, podlewam 1x moze miały za dużo wody ale jedna jest fajna i bujna, druga licha i jakby przyklapnieta, przywiędła... jednakowo je traktuje ehhh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a ja mam w domu 12 latka
hahah piekny? no tak widok na pola, a mieszkam na 10 pietrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość alall
Sprawdź czy nie zaatakowały je mszyce. Moja teściowa w zeszłym roku miała piekne surfinie do czasu potem przywiędły, jak zobaczyłam liście to były całe pokryte mszycą. Niestety do wyrzucenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×