Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Truskawka86

Włochate małe robaki w domu

Polecane posty

Gość Elwira a
Dowcip sie Ciebie trzyma!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aniaaaaaaa
U nas w domu są takie paskudztwa http://e-sieminska.webpark.pl/mlyn/skorek-zbozowy-maly.jpg tyle że czarne, mają około 0,5 cm długości i dość spetyficznie się poruszają (jakby miały czkwawkę podczas chodzenia). Od począku roku natrafiłam na ok 10 takich okazów. Jestem ciekawa co to za robaczysko i jak się go pozbyć. Nie daj Boże aby z kilku się zrobiła plaga. Widuję je głównie w łazience, ale w sypialni i garderobie też spotkałam. Może ktoś miał z nimi styczność? Jak zaradziliście im? Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ja wiem co to za robaczysko
To robaczysko to jarek 84. Tylko muchozol na robaki biegajace moze pomoc:O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nagarniara
ostatnio ze względu na to iz plaga komarów szerzy się niesamowicie a ja po spaniu wyglądam niczym dalmatyńczyk postanowilam spryskiwać pościel off-em na komary aby mnie nie kąsały komarów nie widać i o ziwo ROBACZKI O KTÓRYCH MOWA NA TYM FORUM ZACZLY ZNIKAĆ A MIŁAM ICH TROCHĘ!!! Może tez boja się off-a ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bed bug
To sie tu w UK nazywa bed bug, robaki te zyja w materacach i czasem meblach, zywia sie ludzka krwia (zostawiaja charakterystyczne plamki na ciele,gdy gryza czlowieka, sa one czerwone i zazwyczaj kilka pod rzad, jakby w linii) Pozbywa sie tego wyrzucajac materac i spryskanie mieszkania przez specjalistyczna firme. Wpisz w google bed bug i zobacz sama czy to to paskudztwo u Ciebie siedzi. Ja bym nie usnela jakbym to miala w domu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Truskawka 86
Bed bugs to pluskwy! a co do tego że nie są to pluskwy jestem pewna w 100% i nie ma ugryzień!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość innocenta
ja rowniez znalazlam te obrzydlistwa u siebie!!!!!!!!!!! Przyprawiaja mnie o dreszcze i wymioty... Nie wiem skad sie wziely. Jestem zalamana!!! Podobno najlepszy sposob zeby sie ich pozbyc to odkurzanie kazdego zakatka mieszkania codziennie lub czesciej. Nie dziala na nie zaden dostepny srodek na robale. Zywia sie ubraniami z naturalnych wlokien. Okropne, wlochate(jak sie przygladam) przeobrazaja sie cos podobnego do chrzaszcza. Po angielsku to carpet beetle. http://www.insectslimited.com/Black%20Carpet%20Beetle%20adult%20&%20larva.jpg mam je w mieszakniu juz od 8 miesiecy i jestem totalnie zalamana. Mam wstret do nich popadlam w obsesje! Nie wiem co robic. Sa w kuchni, salonie, sypialni, hallu. wszedzie! czasem nie widze ich przez kilka dni nigdzie. A tu nagle z 10 na raz sie pojawi wszedzie. Nic nie poradze jesli sie ukrywaja na klatce i wlaza jakos do mnie. Albo w malutkich przestrzeniach miedzy dywanem a wykonczeniami przy scianie. POMOCY!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Racja, to ten szubak. Niestety, pluszaki trzebaie są one niegroźne dla człowieka, tyle tylko że... no.. mało symaptycznie jest znajdować te stworzenia w domu... Podobnie trzeba wyrzucić wszystkie dywany i inne wykładziny - zeby łatwiej było sprzątać... Wełniane rzeczy także... Licho, licho...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Paula123123
W zwalczaniu szkodników w woj. pomorskim polecam firmę STABIO: www.mikrobiolog.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
sprawdź psotnik zakamarnik, podobno dobra jest płytka na owady Globol, jutro zamierzam ją kupić i wypróbować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tak to na pewno jest szubak..własnie go u mnie zidentyfikowałam..niestety jest ciężki do usunięcia..tylko profesjonalna firma i pozbycie się wszystkich materiałowych rzeczy..u mnie pod kanapą w parkiecie siedzą i parkietu też chyba będę musiała się pozbyć..samica składa podobno 50 jaj z których te włochate larwy rozwijają się od 6-18 miesięcy..został wykryty w 2000 r. w Polsce dlatego tak mało o nim informacji..powodzenia w likwidacji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja już płytkę wypróbowałam i nic..inne środki też i nadal nic..biorę się za bardziej drastyczne środki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wera 78
Witam. Od pewnego czasu znajduję podobne larwy w składanych łóżkach moich dzieci a konkretnie w skrzyniach, do których chowam pościel i pluszaki. Proszę o jakieś wskazówki jak i czym walczyć z tym robactwem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×