Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Caresiatko

Zioła z pola i łaki...znacie takie??

Polecane posty

Gość Caresiatko

Do czego służa na co pomoga i jak sie je suszy, mrozi itp..:) wiem ze pokrzywy mozna ususzyc i pic jak herbate a co z innymi zieleniakami>>:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marysia mi sie podoba
Mieta-suszysz i parzysz,tak samo rumianek i inne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość z mlodej s
pokrzywy i mlodego mleczu-moj tata robi wysmienita surówke podobnie jak salate ze smietana

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kora wierzby itd
Kora wierzby - naar działa jak polopiryna (salicylany), kwiat lipy - rozgrzewający, suszone owoce malin - rozgrzewające, suszone czarne jagody - przy dolegliwościach żołądkowych, podobne ale w syropie - rozwalniająco, kwiat czarnego bzu - napar działa napotnie, korzeń żywokostu - przykładany leczy rany, nalewka do smarowania przy zapaleniu żył i stawów, kwiat nagietka - nalewka działa grzybobójczo (do smarowania stóp a nawet leczy grzybka po basenie), nalewka z kwiatów kasztanowca - dobre smarowanko przy reumatyzmie, gałązki bagna wsadzone do szafy przepędzają mole melisa - ziele suszone działa uspokajająco, kminek - wiatropędnie przy dolegliwościach żołądkowych, napar z kwiatów wrotyczy - przy dolegliwościach wątrobowych ufff a może zajrzeć do literatury? ja to piszę z życia wzięte ale jest tego, że ho ho ho

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość krucafuks
Chabry, jałowiec, poziomka, dzika roza, skrzyp polny, szalwia, sosna (pyszny syrop, dzieciaki uwielbiaja). Poszukaj ebookow, albo spraw sobie jakas ksiazke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Koszatka
Ja w tym roku zrobilam syrop z kwiatow czarnego bzu,swietny dodatek do herbaty,moja corka chetnie pije tez wode z tym syropkiem.Troche sie nalazilam po okolicznych lakach i polach (chodzilo o to,zeby jak najdalej od cywilizacji ;) ale warto bylo. Teraz czekam na owoce tegoż bzu,z nich tez zrobie soczek i dzem mam w planach. A reszta polnych ziolek... tak jak pisze trzydziestolatka-jest tego cale mnostwo,a internet jest dobrym zrodlem informacji. Pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mjki
a wiecie moze jaj sie robi taki syrop z mlodych pedow sosny wiem ze mozna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość koszatka
Ja mam taki przepis (ale jeszcze z niego nie robilam,wiec gwarancji nie daje... :) ) Syrop z młodych pędów sosnowych Składniki młode odrosty (rosną do góry na gałęziach, są proste) z sosny zbieramy w maju, połowa maja cukier woda Młode końcówki dokładnie myjemy, wkładamy do garnka i zalewamy wodą. Gotujemy 1,5 - 2 godziny, następnie odlewamy powstały wywar od końcówek. Wywar wlewamy do garnka. Na kazdy litr wywaru 1 kg cukru. Wszystko gotujemy na małym ogniu przez 2 - 2,5godziny.Następnie gorący przelewamy do szklanych buteleczek i zakręcamy. Smakiem przypomina syrop pini. Dobry na przeziębienia, kaszel. Można dodawać go do herbaty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Caresiatko
Ale jakieś przepisy dawajcie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oj syropek z czarnego bzu i ja zrobiłam znalazłam przepis z cytryną i pomarańczą ,naprawdę wspaniały .Szukam sposobów na zrobienie nalewek albo czegośinnego z liści i zielonych orzechów włoskich

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Koszatka
Swietna jest nalewka z zielonych orzechow.Idealna w przypadku zaladkowych dolegliwosci. Na taka nalewke potrzebne sa mlode,zielone orzechy.Musza byc miekkie,ja sprawdzam je wbijajac w takiego orzeszka szpilke-jesli bez trudu wchodzi,to orzech sie nadaje.Pokrojone orzechy wkladam do sloja i zalewam spirytusem.Zakrecam i odstawiam w ciemne miejsce.Ostatnio taka nalewke robilam z piec lat temu i jeszcze mam troche w buteleczce.Sluzy nam jedynie jako lekarstwo,wiec pewnie dlatego uchowala sie tak dlugo :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bransoletkazezłota
ja w ubiegłym roku zrobiłam nalewk z orzechów, ale wyszła mi jakaś dziwna. Czarna i i gęsta. Czy taka powinna być ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Koszatka
Moja stoi z orzechami....Też zrobiła się bardzo ciemna,a jak była za gęsta dolałam odrobinę wódki. W przypadku żołądkowych dolegliwości dzieciom podawałam - jak były mniejsze kilka kropli na cukier,teraz po prostu łychę stołową nalewki z kilkoma łyżkami wody.Mąż po prostu wychyla malutki kieliszeczek :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×