Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość chrzest

Chrzest od 16 co podac do jedzenia

Polecane posty

Gość chrzest

Witam Chcialabym sie was zapytac co podac do jedzenia na male przyjecie z okazji chrztu swietego. Chrzest jest na godzine 16 ,gdy przyjedzemy do domu chcemy podac kawe tort i ciasto pozniej zimna plyta -tzn wedliny warzywa a pozniej ciepla plyta bigos kielbasa na cieplo krokiety barszcz co jeszcze mozna podac albo z czgeo zrezygnowac albo co wy podalibyscie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chrzest
Nie mam zapału do tego przyjecia i wkurzona jestem tym że mi się zwalą do domu . Jak tak dalej pójdzie, to pizne na stół po pęcie kiełbasy na gorąco do ręki i do widzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chrzest
nie podszywaj sie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość soczewka
Ja zawsze po kawce podaje ciepły posiłek a na koniec zimna płyta. Wtedy już wszyscy sobie siedzą i dokładają żarełka. A tak jak Ty robisz gdy zabierzesz zimna płytę i podasz cos ciepłego , to gdy zjedzą będą juz tak goście siedzieć z niczym .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ania 1979
Wg mnie to ciasto na koniec się podaje, przynajmiej ja tak robie. Najpierw coś na ciepło, potem zimno, a na koniec kawa i ciasto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chrzest
kolacje na zimno nie zabiore tylko po prostu po jakims czasie dodam na stol kolacje na cieplo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość liberal girl
po 17 to już wszyscy będą dawno głodni A Ty chcesz ich mulić kawą i tortem domyslam się, że ta kolejnośc podawania posiłków wynika z wielkopolskich tradycji, ale to nie jest ani zdrowe ani logiczne według mnie. Desery je się na końcu posiłku:). Naprawdę rozsądniej jest podac najpierw gorący posiłek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość soczewka
Jeśli dasz najpierw zimną płyte to wszyscy sie najedzą i ciepłego posiłku już wiele nie zjedzą i większość wyrzucisz. A gdy zimna płyta bedzie na koniec to każdy poczęstuje sie wtedy kiedy zgłodnieje .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja mam tak
na 17 chrzest, do restauracji pojdiemy na 15 bedzie kawa tort,lody,owoce,pozniej kto ma ochote jedzie z nami na chrzest kto nie to nie, wracamy ciepla kolacja to jest frytki pieczone ziemniaki, 3 rodzaje miesa do wyboru, 3 salatki i do domu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja mam tak
bez sensu wg mnie z restauraci przyjsc podac dopiero ciasto ipotem zaraz kolacje bo sie wszystko zleje, po drugie beda male dzieci wiec do nocy siedziec nie bedziemy wiec idziemy wczesniej i juz,chrzest mamy bez mszy bo u nas tak ksiadz zawsze robi,na msze idziemy w niedziele drugiego dnia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kurcze asle dziwne
Jak to o godz.17 chrzest??albo o 16? Gdzie to jest,bo sie z tym nie spotkalam. U nas najdalej jest o 13 Wrocilismy po chrzcie św. i od razu obiad-I danie potem II danie.potem zimna plyta wraz z ciastem,potem znow cieple danie,potem tort.Dodam,ze my robilismy w restauracji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja mam tak
no u nas tak jest i nic nie zmienie choc probowalam, chcialam w niedziele na mszy o 12 ale ksiadz powiedzial iz na wyrazna prosbe parafian chrzty sa tylko o 17 w soboty przed msza niedzielna ktora jest o 18 i mozna na niej zostac lub przyjsc na msze w niedziele,roczki sda z kolei tylko w niedziele na mszy sory za literowki mam problem z klawiatura

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dxvdsfg
ja tez proponuje podać ciepły posiłek na samym początku, pozniej kawe i ciasto i na sam koniec wedliny i zrezygnowalabym z kielbasy na cieplo;/ barszcz ok a moze pozniej po prostu ziemniaki schabowy i jakas surówka? na pewno tym bardziej by sie najedli goście ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość o fuj schabowy
na chrzest fajna tandeta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lepszy schabowy niż
kiełbacha na gorąco

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość krt67
DLA MNIE i schabowy i kielbasa to tandeta, lepiej juz pieczone ziemniaki salatka i deolay

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Asssiiikkkkk
Wiesz co moim zdaniem podaj najpierw cieply posilek, ktos moze byc glodny, poza tym jak podasz najpierw zimna plyte i ciasto to potem nie ebda chcieli jesc cieplego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość loreal visible lift kupiony w
w życiu nie podałabym kiełbasy na gorąco na przyjeciu no chyba że, co zmienia postać rzeczy, byłaby to kiełbasa pieczona własnej roboty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agaaaaaaaaaaaaaaaaaa
chrzest robimy w restauracji, chrzesni nasi rodzice i my ,nie chce mi sie gotowac w domu szykować poza tym miejsca mało, a w restauracji planujemy zamówić obiad ,kawa jakieś ciasto i tyle. Po chrzcie wracamy do domu szczęśliwi i nie trzeba nic sprzatać zmywać, myślę że koszt będzie nawet podobny przy gotawaniu w domu i w restauracji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość duskaikot
Co to jest ta zimna plyta??? U mnie sie robi o tej porze zakaski,jak ludzie sobie chrupia zakaski to sie konczy i podaje obiad,po obiedzie sie sprzata i tylko zostawia troche zakasek i podaje sie herbate,kawe i slodkie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rerekumkumrerekum
goscie przyjda na obiad, a normalnie obiad zaczyna sie od przystawek ( zimnych albo cieplych) ja bym dala jedna elegancka, ladnie podana kazdemu pod nos n ( znajdz jakas prosta w necie),potem moze jakas zupa-krem, drugie danie, tort czy inne ciasto, kawa, herbata.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lubiem keczup
etam etam na przystawke podaj pasztetowom kazdy lubi chetnie zje ze smakiem pasztetowom elegancko mozesz podac na paterach srebrnych jako danie głowne np. kotlet mielony albo parowki na deser powidła bedzie elegancko i wystawnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
My mieliśmy obiad, najpierw pierwsze danie, potem drugie (różne rodzaje mięsa, dodatki do wyboru), pół h po obiedzie deser i koniec. Kolacji już nie było. Nie rozumiem jak posiłek można zacząć od deseru, ale chyba, co rejon, to obyczaj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Na Śląsku też najpierw się je słodkie. :) Chyba każdy przyjdzie już po obiedzie, więc o 17 nie będzie głodny. Tak często jecie? :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość memebe
Ludzie to ktorej wy jecie obiad??? U mnie obiad sie je po pracy miedzy szosta a siodma.W soboty moze troszeczke wczesniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malymiki
To jakas paranoja zaczynac obiad od deseru.Zimna plyta to jedyne co mi sie kojarzy to nagrobkowa,marmurowa,zimna plyta.Brrr...To bardziej na pogrzeb pasuje niz na chrzest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nomercy78
O rany mnie tez sie ta zimna plyta z grobem zawsze kojarzy.Nie cierpie jej uzywac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anooootak
memebe, w między 12 a 13 obiad jemy, a co? Nie wiem co można podać ludziom o 16, bo u nas w domu to jest pora lekkiego podwieczorku (sałatka, kanapka z białym serem czy lekki omlet np.), chyba poszłabym w kierunku deski wędlin i serów w takim wypadku, może jeszcze jakieś dipy i coś do nich, jak musi być coś na ciepło po tym to jakieś jednogarnkowe, zrobione wcześniej i tylko do odgrzania. Torty czy kawa tylko i wyłącznie jako deser. Ale mówię, dla mnie to mocno abstrakcyjna godzina na konkretny, wielodaniowy posiłek jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość memebe
To Wy nie pracujecie czy jak,ze jecie ten obiad w porze lunchu czy drugiego sniadania(jak zwal, tak zwal).Od lat nie mieszkam w Polsce ale jak mieszkalam to jedlismy okolo 5-6 bo tak rodzice z pracy przychodzili.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wredna żona
Po 16 moim zdaniem na obiad już za późno, można podać kapuśniaczki z barszczem lub krokiety, oraz do tego 2- 3 gatunki dobrego pieczonego mięsa,swojską szyneczkę,sałatki jarzynowe, a na koniec po kawałku ciasta , kawę i herbatę ,soki, owoce i jest cacy!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×