Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Kill Grill

Co na grilla????

Polecane posty

Gość Kill Grill

Hej. Polećcie coś na grilla. Macie jakieś szałowe przepisy?? Sprawdzone potrawy na przyjęcie grillowe? Jeśli tak to poproszę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kill Grill
Franka, a długo się moczy mięsko w tej marynacie???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szaszłyki :) nadziewamy schab, cebulkę, paprykę na patyk posypujemy przyprawą do grilla ew. mięsko moczymy w marynacie . Do tego musztarda lub sos tatarski mmmniam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kill Grill
A to mięsko schab to się rozbija tłuczkiem czy nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kill Grill
TO jak to jest z tym mięsem? Rozbija się czy nie? Ile się trzyma w marynacie? I jakie rodzaje mięs się grilluje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cherryocke
polecam gotowe mięsko z Sokołowa , znajdziesz w kązdym markecie, przygotowane od razu na grill, po co meczyć sę z marynatami jak mozna od razu gotowe wrzucic na grilla aha, i koniecznie sos tzatziki pasuje do potrwa z grilla

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zgłodniałam
doskonaly dodatek do wszystkich mies z grilla - sos a'la tzatziki - twarozek trzykrotnie mielony (taki gładziutki), ogórek zielony, starty na drobnych oczkach (odcisnieta woda), dużo wyciśniętego w prasce czosnku, troche soli do smaku - naprawde pasuje idealnie i wszyscy sie tym zajadają papryka nadziewana - odcinasz papryce 'głowę' :) do srodka wkladasz paste - feta rozgnieciona widelcem z ziołami, czosnkiem, przyprawami, odrobiną oliwy z oliwek i na grilla - pyszna bakłażan - pokrojony w grube plastry, posypany przyprawą do grilla pieczarki, cebula, papryka - można smażyc oddzielnie, można pokroic w duze kawałki, wymieszać i na tacce takiej srebrnej do grilla smażyć razem no i wszelkiego rodzaju mięcha :) moj faworyt to karkówka - zbita normalnie tłuczkiem, dzień wcześniej zamarynowana (odrobina octu winnego, oliwa z oliwek, zioła, łyżeczka musztardy francuskiej, sól, pieprz, czosnekm odrobina miodu), bardzo dobrze smakuje kaszanka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zgłodniałam
a ja gotowe na grilla miesa odradzam, nie raz już się naciełam i mimo niby nadal dobrego terminu waznosci, mieso nie mialo zapachu zachecajacego do jedzenia po otwarciu.. zdecydowanie lepiej kupic swieze mieso i przyprawic samemu dzien wczesniej - to zadna robota a roznica wielka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zgłodniałam
a, jeszcze - chleb, natarty czosnkiem (obcinasz kawałeczek czosnku, żeby ząbek wydzielał sok i smarujesz tym po kolei kromki) z grilla z masłem (opcjonalnie można nie nacierać chleba, tylko masło wymieszać z wyciśniętym czosnkiem i tym smarować chleb z grilla)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kill Grill
też bym nie kupila gotowego mięsa na grilla w markecie. Kaszanka z grilla super. Zapomniałam o niej, dziękuję za przypomnienie. :-)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mozna troche potluc zeby wiecej bylo, pokroic w kosteczki wrzucic do miski posypac przyprawa do grilla plus odrobina oleju wymieszac i zostawic do nasmakowania się :) oczywiscie nie musi to byc schab

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kill Grill
A więc na szaszłyczki schabik, a karkówka na steki.Mam pytanie jeszcze ; ile tego mięsa kupić na ok. 10 osób?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zgłodniałam
Z moich doswiadczen wynika, ze facet zjada 3-4 kotlety z karkowki (mocno się kurczą na grillu) kobieta ze 2, jesli zrobisz do tego jakies dodatki - salatke, tzatziki, czy warzywa z grilla, wtedy miesa tez pojdzie mniej. no i jeszcze masz szaszlyki - policz wszystko na sztuki na osoby i juz. ja szaszlyki - wprawdzie nie ze schabu tylko z piersi kurczaka robilam z 2 takich podwojnych piersi na ok 10-12 osob, a oprocz piersi na patyku byly pieczarki, papryka, cebula i boczek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jacobs
Karkowkę trzeba kroic na grube 2cm plastry i nie rozbijać ,zamarynować w przyprawach najlepiej na noc.Dobre są skrzydełka drobiowe z pikantną przyprawą no i żeberka z miodem i sosem sojowym.Ze zwykłej kiełbasy mozna zrobić fajne szaszłyki,pokroić ja w grubsze plastry,do tego co się ma .Obowiązkowo cebulka,ogorek kiszony ,pieczarki,może być boczek ,papryka,W czasie pieczenia smarowac oliwą z czosnkiem lub polewać piwem.Smaczne są też oscypki lub mozarella krojona w plastry i pieczona na aluminiowych tackach.Do tego sosy słojk żurawny do mięsa .pare łyżek pikantnego keczupu i majonezu-wymieszać albo duży jogurt naturalny i wiaderko serka grani zmiksować ,sol,pieprz i duużo wyciśniętego czosnku.Zapomniałam o cukinii jest pyszna lekko przyprawiona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kill Grill
mniam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja bym nie kupowała gotowych mięs - wydaje mi się, że oni tam pakują różnorodne odpady a marynata i tak zabija nieświeży smak czy zapach. Ja mięso robię tak: Karkówkę kroję na plastry ok. 2-3 cm, rozbijam młotkiem do kotletów (ale słabiej niż np. schaboszczaki) i wrzucam w zalewę: pikantna musztarda+sok z cytryny+zioła+oliwa+woda. Mięso wychodzi obłędne, szczególnie jak sobie poleżakuje ze 12 godzin. Ponadto robię jeszcze boczniaki z grilla - grzyby po gładkiej stronie smarujemy oliwą, kładziemy na grillu i po blaszkowanej posypujemy drobno utartym serem żółtym. Fajne, szczególnie dla dzieciaków są banany z grilla - banana kroisz wzdłuż (w skórce) - czyniąc tym samym w nim "rynienkę" czyli nie dokrajasz do końca. W ten rowek wkładasz kawałki czekolady. Wrzucasz na grilla i pieczesz aż skórka sczernieje a czekolada się rozpuści. Fajne są też szaszłyki - lubię zrobić takie czysto warzywne jako dodatek do mięska - np. cebula+papryka+cukinia+pieczarki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kill Grill
Boczniaków na grillu jeszcze nie jadłam. Ciekawa propozycja.:-))) Fajna sprawa dla wegetarian, no i dla tych co karkówka już obrzydła. Dzięki za fajny pomysł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nnnhgggggggggggg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja najbardziej na grilla lubię kłaść jakieś pyszne i chude mięsko z warzywkami - smakuje jak nic innego. Ale ważne jest to, żeby zaopatrzyć się w porządny grill. Dlatego polecam broilking.pl - tam mają bardzo dobre jakościowo sprzęty w cenach jak za te technologie uczciwych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
od kiedy mam elektryczny piekarnik z termoobiegiem nie używam grilla chociaż mam wypasionego bo z piekarnika zdrowiej nikolee ja robię taką marynatę do mięs 2 łyżki oliwy lyżeczka octu balsamicznego białego łyżeczka maggi sól, pieprz, papryka czerwona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość doupont tres troutuare
badziewie nasiakniete cukrem i chemikaliami. nie ma czego polecac. lepiej samemu dobre mieso kupic i przyprawic ziolami, sola, pieprzem, papryka, oliwa, octem. takie gotowce to dobre dla przymulow, ktorzy wola jesc produkty jedzeniopodobne od jedzenia ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nagisa kiss
Mmm grill i piwko mniam, mniam - palce lizać. Ja ostatnio dałam mężowi, żeby zrobił coś z przepisu odmiennie, niż standardowe grillowanie. Wyszukał przepis na kurczaka z pieczoną papryką http://vivalavita.pl/przepis/kurczakzpieczonapapryka-157.html Szybko się robi, nie trzeba specjalnych umiejętności kulinarnych nawet :) Każdy mężczyzna upichci takie coś, bez pomocy swojej kobiety hehe:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 4.27 rano a ja czytam o takich
pysznościach :o 😭

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość prestonica
U mnie sprawdzają się warzywa z grilla - kroję cukinię, paprykę, bakłażana, nawet cebulkę, smaruję wszystko olejem rzepakowym, posypuję przyprawami i wrzucam na tackę aluminiową. Ważne, że stosuję olej rzepakowy - nie przypala się tak szybko jak oliwa, a przy tym ma więcej omega-3 więc jest zdrowiej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mishelinka
cukinie z grilla też uwielbiam ;) Jeżeli chodzi o mięsko to szaszłyki, kiełbaski, kaszankę, karkówkę i pierś z kury, do tego sałatka i Radler z warki i mogę tak przesiedzieć całe lato ;) Kocham czas grillowania ;))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oj ludziee ludziee
sparz wątróbkę drobiową pokrój na mniejsze kawałki i następnie kawałek wątróbki i jedną śliwkę suszoną owiń boczkiem(tym cienkim bekonem) przysypanym ostrą papryką nadziej to na patyk do szaszłyków takich "kuleczek" na patyk wchodzi jakieś 5 czy 6 pyyycha albo boczek surowy jako kawałek mięsa tak jak na roladę pokrój w plastry lekko rozbij dotego musztarda zmiażdżony czosnek pieprz i tradycyjnie to biała kiełbasa (moim zdaniem koniecznie surowa) jakaś tam inna kiełbasa (ostatnio próbowaliśmy surową polską pieprzową-wypasik był) karkówka(sos sojowy pieprz papryka ostra słodka tymianek) pałki z kurczaka(sos sojowy kurkuma paryki) no i krupnioczki :) czasem szaszłyki ale takie podstawowe wtedy kiełbaska papryka świeża cebula pieczarki do tego sos czosnkowy oczywiście i jakaś surówka typu pekińska plus co się nawinie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja ja ja tez
a ja uwielbiam ziemniaki z grila z masełkiem i z tego co wiem wśród moich znajomych wszyscy za nimi przepadają . Ziemniaczki goszczą u mnie na kazdym grilu i szybko znikają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Inez123
Co na grilla? A wszystko można dodać! Jedyna uwaga dotyczy samego grilla - zainwestuj w ten lepszy i wyprodukowany przez uznaną firmę. O skutkach "złego" kupna nie będę się wypowiadać, bo to nie to forum, ale uważaj! Popatrz na tę rozpiętość ofert: http://www.kreocen.pl/kategoria/Grille-ogrodowe-i-akcesoria-2_373.html. Jest w czym wybierać!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×