Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość martyna.w

przepis na najlepsze mojito ?

Polecane posty

Gość martyna.w

wiele już widziałam na to przepisów, różne proporcje skladników, inne składniki, inny rum macie jakiś sprawdzony przepis na mojito?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Limonka pokrojona w osemki, listki swiezej miety i cukier z trzciny, wszystko razem traktujemy \"paleczka\" zeby wycisnac soki, wypelniamy kruszonym lodem, bialy rum (np. Bacardi) i odrobina wody gazowanej. Moj ulubiony drink na cieple dni :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość emilkuś
Połowa limonki pokrojona w plasterki . 13 listków mięty, kruszony lód, 3 części wody sodowej do jednej części bacardi superior [chyba najlepszy rum do mojito ;)]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przede wszystkim bacardi superior i to 120ml, ktos tu dobrze mowi ze woda sodowa, ale nie 3do1 tylko 1do3, tzn jak 120ml rumu to 30ml wody sodowej, nie chodzi o rozcieczenie, a jedynie o troche bąbelków, do tego duzo miety 8-12 liskow na szklanke, sok z polowy limonki i cukier trzcinowy i wazne nie rozgniatac lisci miety, bo sie gorzka robi, tylko delkikatnie je w dloniacg przetrzec, zgniesc, trzasnac, i tyle wystarczy, uwalnia caly porzadany aromat lód i jest mojito

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ale przepis na
mojito jest tylko jeden..reszta to wariacje...boze....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość martyna w
a ktory to niby jest ten wlasciwy przepis?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość martyn w
a w tej reklamie bacardi muzyczka jest genialna, kto ja skomponowal, wiadomo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pusiaczek_wow
Nie zgadzam się! Mojito może i jest jedno, ale są rożne jego wersje. W każdym klubie, inaczej się go podaje. W każdych szkołach uczą inaczej go przyrządzać [piszę tak ogólnie].

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość spajdermanka
Zdaje się, że mało popularny dj angelo mike... Znaczy w Polsce mało popularny - za granica to on jest dobrze znany...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gggggggg
no przepisy na mojito sie roznia, jeden daje 6 a drugi 10listkow miety itd, struktura drinka jest jednak jedna, rum, limonka, mieta, cukier,lod reszta to juz kombinowanie, wiec chyba wypadalo by isc za przepisem producenta alkoholu, chyba wie z czym to jego dzialo najlepiej smakuje?!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rymcjs
za granica go cenia, cale jego www jest po ang ma fajna muze, a w reklamie bacardi przeszedl sam siebie az nie bede komentowal tego ze nasi go nie docenili jeszcze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość carmee
ciekawe w jaki sposob przyzadza sie mojito na kubie ?!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wektor_fok
carmee o to jest pytanie.. prawdopodobnie nie ugniata się mięty z limonka tylko dolewa sok...w końcu liczy się czas, a nie sposób przyrządzania...:-/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość carmee
czemu czas ? chyba sie pomyliles , liczy sie wlasnie sposob przyrządzenia, charakterek drinka, i smak czas nie gra roli, bo to jest sztuka dla sztuki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość carmee
pilam juz pare mojito w zyciu, wiekszosc w polskich barach, i w wiekszosci z bacardi rumem, i chyba musze potwierdzic ze jest do tego najlepszy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wektor_fok
no dobra, ale to oznacza, ze piłaś mojito w dobrych klubach. jednak u nas nie jest popularna sztuka bramańska, czyli sposób przyrządzania i podawania drinków. Niestety Polska jest troche w tyle z tym, no chyba, że m ówimy o dobrych barach w kilku gwiazdkowych hotelach? tam zresztą pchają się tylko burzuje :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość carmee
albo dzieki internetowi mozna wiele podpatrzec i sie nauczyc, i robic samemu w domu polecam strone www.mojito.pl wiele na niej fajnych rzeczy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pudka
O! Jaka ciekawa stronka! Ma bardzo ładny wstęp! I ta muzyka! Wiadomo kto to nagrał? :?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość member
czasami jak nie mam czasu przyrządzać to schłodzone bacardi a jak mam czas to pojawia się bacardi + finezja ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tam gdzie ja pracuję
robimy tak: do szklanki: brązowy cukier limonki trochę, takie 4 malutkie ćwiartki kilka listków mięty ugniatamy na to dajemy kruszony lód tak aż wystaje trochę ze szklanki lejemy na to rum dopełniamy spritem/tonikiem - to jjuż zależy, jak sobie życzą klienci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość supermakaron
w sumie pierwszy raz czytam o mojtio ale z tego co tu piszecie to nawet nie trzeba być barmanem aby to zrobić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wektor_fok
No nie trzeba być barmanem, w zasadzie to bardzo prosty drink, zupełnie jak bacardi daiquiri, tyle, że ten drugi jest jeszcze prostszy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zawstydzona jestem ale...
jak się to wymawia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zawstydzona jestem ale...
mojito

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mohito sie wymawia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mohito z delikatnym akcentem
na "mo" i "to", ale by czuło się to "h" Boższ...co ja gadam! XD Przepis na najlepsze mojito to chyba to unowocześnione, Ten oryginalny przepis jest raczej za mocny, a przecież jak jest lato, to nie chodzi o to by drink był mocny, a orzeźwiający!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kapec
ja uwazam ze do mojito 40-50ml rumu bacardi, nie wiecej, inaczej zbyt mocno czuc alkohol, a tu chodzi o orzezwienie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mr.marchewka
ja bym tam optował za 40-50 ml tak jak moja poprzedniczka, to są takie optymalne wartości, przy większych jest czuć już za mocno %, a to ma być jak soczek :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×