Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość malowana kobita

skorupki jajek

Polecane posty

Gość malowana kobita

podobno doskonale źródło wapnia, wiecie moze ile trzebaby tego zjesc dziennie, by było ok?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jedną łyżeczkę ( ja tak jem ) No i Ci odkwasi organizm :classic_cool:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malowana kobita
a jak to jesz , rozduszasz i dodajesz do potraw?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość liiiiixxxx
trzeba pognieść skorupki i dodawać do potraw, przy czym nie należy przesadzać i te skorupki to drobno miażdżyć, źródło białka doskonałe ale można zaszkodzić jak się głupieje z tymi skorupkami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malowana kobita
dlaczego można zaszkodzic, chodzi o zbyt duzo wapnia, czy o cos innego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość liiiiixxxx
powyżej ktoś wspomniał o woreczku żółciowym, nie wiem czy o ten woreczek chodzi ale nie wolno jeść skorupek w nadmiarze i nie pokruszonych, nie wiem czemu, za dużo wapnia nie zaszkodzi ale jakiś narząd chyba od tego zaczyna nawalać(może ten woreczek, nie znam się)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malowana kobita
ups a ja je sobie pogryzam, są wstretne, nie chciało mi sie ich dusic, teraz zaczne ciekawe co z tą szkodliwościa, bo chciałam dzieciom zaserwować

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość liiiiixxxx
a ile lat mają, ja mam 17 i jem od roku(muszę :-/)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malowana kobita
a n to są w twoim wieku, tzn jedno jest,drugie 10 a z jakiego względu to jesz, jesli można spytać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość liiiiixxxx
miałam okropnie połamane nogi, obydwie, wapń z tabletek nie za bardzo pomagał i nie za wiele pomaga, a ja potrzebowałam i potrzebuję cały czas duuuuuużo wapnia, jestem bardzo uczulona na sery białe, twarożki, mleko, niektóre przetwory mleczne, ale skorupki są OK. i ser żółty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moja matka wyleczyła osteoporozę najtańszy sposób na dostarczenie minerałów oprócz warzyw i owoców Skorupki jaj są jednym z najlepszych źródeł wapnia, który jest przyswajalny przez organizm w ok. 90%. Oprócz wapnia w skorupce zawarte są wszystkie niezbędne dla organizmu mikroelementy: cynk, żelazo, fluor, siarka, krzem, molibden - łącznie ponad 25. Skład skorupki jest bardzo podobny do składu kości i zębów. Uczeni z Niemiec i Węgier, którzy przez 15 lat badali wpływ skorupki jajka na organizm człowieka zauważyli, że u dzieci i dorosłych podawanie skorupki dało pozytywne rezultaty przy łamliwości paznokci, włosów, krwawieniach dziąseł, zaparciach, chronicznych katarach, astmie. Jak się okazało, skorupka jajka nie tylko wzmacnia tkankę kostną, ale i usuwa z organizmu pierwiastki promieniotwórcze. Znakomite efekty skorupki jaj przynoszą w leczeniu i profilaktyce osteoporozy. Metoda stosowania skorupki jest prosta, nie wymaga poniesienia żadnych kosztów. Skorupki zanurzyć na 5 minut we wrzątku. Pozostawić do wyschnięcia i zmielić w maszynce do kawy. Używać od 0,5 do 1 g dziennie. Można spożywać je dodając do kasz i twarogów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość liiiiixxxx
ja dorzucam do sałatek, kanapek lub do takiej papki co mi mama robi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malowana kobita
o dzieki, mam astme, może pomoże powiedzcie mi tylko, a to nie mogę tych skorupek pozyskac z ugotowanych jajeczek, one muszą być tylko sparzone?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość liiiiixxxx
ja z gotowanych biorę, nie wiem jak inni, może trzeba inaczej, jak się sparza jajka tak w ogóle bo nie wiem?????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość liiiiixxxx
hmmmmmmm, ni9e wiem już sama, chyba ugotowane się jeszcze sparza co nie????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość liiiiixxxx
no to się problem rozwiązał, z ugotowanych, ja zawsze brałam z ugotowanych a tu ktoś mi miesza xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malowana kobita
no sorry merkaba Ty napisałaś skorupki zanurzyc na 5 minut we wrzatku dobrze przeczytalam?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość liiiiixxxx
merkaba nie pisała tylko skopiowała gotową notkę i wkleiła tutaj :D i tyle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malowana kobita
aaa....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość adadasds
a ile to bedzie 0.5-1 g skorupek? albo inaczej - na ile dni starczy skorupa z 1 jajka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rtretwe
1. trzeba gotować. samo mycie nie wystarczy, a jakby nie było jajka wychodzą tyłkiem więc sporo bakterii jest na nich. 2. mielić na proszek, żeby wam skorupki w większych kawałkach nie pocięły flaków albo nie utknłęy gdzieś w jelitach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malowana kobita
czy przez gotowanie nie traca cennych wartosci, bo przeciewż większość związków o ktorych jest mowa ( znajdujacych sie w skorupkach) ginie w czasie gotowania?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
One są niemsaczne ale zdrowe... Też je miele w młynku do kawy Potem na łyżke + herbata miętowa ( bo maja ohydny smak :O) i połykam ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rtretwe
a niby w jaki sposób mikroelementy mają ginąć? słuchaj, nie chcesz gotować- nie gotuj. pamiętaj że jajka wychodzą przez odbyt, i zwykłe mycie pod kranem nie zabije bakterii. twój wybór. ps. proszek jest też łatwiej przyswajalny dlatego warto poświęcić na to kilka chwil więcej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malowana kobita
a na co Wam pomagają, jak długo można je spożywać i po jakim czasie widoczne są efekty?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×