Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość mama pierwszoklasisty

Moje dziecko idzie do 1 klasy, kto przeżywa to samo?

Polecane posty

Gość mama pierwszoklasisty

To ostatnie beztroskie wakacje mojej Kasi. Od września do szkoły. Trochę się tego boję. Macie podobne niepokoje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moje też idzie...
Chyba wszystkie się tego trochę boimy. Ja zaczęłam się przygotowywać powoli do tej roli. Znalazłam fajnego ebooka - \"Szkolny start dziecka. Przygotuj siebie i dziecko do szkolnej przygody\" http://dziecko-do-szkoly.zlotemysli.pl/silva,1/ Warto poczytać, jest tam dużo ciekawych rad jak pomóc dziecku m.in. w uczeniu się itp. Bardzo fajna pozycja, ale i tak się trochę boję ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oj pamiętam jak mój starszy synek w zeszłym roku szedł do szkoły pierwszy raz też to przeżywałam strasznie myślę że ja bardziej niż syn :) nawet mi łezki poleciały na akademii rozpoczynającej rok szkolny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość też to przeżywam
Moje dziecko nie może się doczekać, a mnie jest go żal, że skończyło mu się beztroskie dzieciństwo. No i oczywiście zastanawiam się jak sobie poradzi. Oby się nie rozczarował

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość przyłączam się
Moja Ania też w tym roku idzie do szkoły - i radość i strach ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zdrowa na umysleee
nie widzę powodu do paniki, moje nie będzie ani pierwsze dziecko, które idzie do szkoły ani ostatnie. Wszystkie dzieci zaczynają w tym wieku szkołę i nie umierają z tego powodu to ni by dlaczego ja mam panikować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zwolenniczka
Nikt tu nie mówi o panice tylko o odczuciach i obawach. Ty ich nie miałaś? To chyba jesteś bez serca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja opiekowalam
sie dziewczynka , ktora szla do 1ej klasy....ano chadzalysmy na spacey do szloky...ogladalysmy klasy, korytarze...stolowke...dziecko oswajalo sie sie z nowym otoczeniem...powiem szczerze..moja podopieczna byla bardzo zdenerwowana, zestresowana...ale dalysmy raem rade:)tak jak kazdy dziecko, dorosly..leka sie tego co nie zna, trzeba uspokoic dziecko, powiedziec jak jest w szkole....jest mnostwo ksiazek dostosowanych do wieku... ide do szkoly...prosze sie nie martwic na zapas, dzieci jesli moga mowia otwarcie o tym co jest nie tak, co im sie nie podoba..i prosze pamietac rejestruja opienie doroslych, ktorzy sa dla nich autorytrtem..i bywa , ze bez skrepowania-ktore czetso-jest im obce-wyrazaja opinie...uwazam, ze waznym jest by dizecko bylo samodzielne w toalecie-moze rodzice zaraz mnie skrytykuja..ale bywaja 7latki...ktore maja problemy w toalecie, przychodza do szkoly z gignatycznymi maskotkami ulubiencami, placza na lekcjach...nie koniecznie z tesknoty a dlatego,ze czegos oczekuja...chyba waznym jest aby pani obserwowala swoje dzeicko, jego emocje...i ewentualnie pomogla dziecku zniesc nowe otoczenie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pedagog z zawodu
Jako pedagog mogę potwierdzić, że dla dzieci to rzeczywiście wielki stres i nowa sytuacja. Różnie sobie z tym radzą. Ktoś przywołał tu książkę Szkolny start dziecka - mogę ją spokojnie polecić rodzicom, będzie z pewnością pomocna. Na tej stronie, która ktoś tu przywołał jest też odnośnik do specjalnego pakietu dla rodziców - może się przydać http://najlepsze-darmowe-ebooki.blogspot.com/2009/06/szkolny-start-dziecka.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość miśka-mi
Wiem o czym mówicie, ja też mam stres. Dzięki za link - bardzo fajna pozycja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zrozumiałe
To zrozumiałe, że pójście do szkoły to przeżycie i dla rodziców i dla dziecka. Zupełnie normalne, każdy to przezywa i ma do tego prawo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bukaa
Mojego syna tez to czeka. I przy okazji mnie :) On się nie cieszy, ani też nie denerwuje. Póki co kompletujemy wyprawkę, choć książki jeszcze nie zostały wydrukowane. :o Czy słyszałyście, że program został dostosowany do sześciolatków, które nie miały zerówki i będzie obejmował to, co nasze dzieci już przerobiły?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dobrze radzę
jak można nie posłać dziecka do zerówki??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość matka polkaaaa
ja tam będę siedziała ze swoim dzieckiem cały dzień w ławce. Ja jestem kochająca matka polka, nie tak jak wy, zamartwiacie się ale dzieci zostawiacie same w szkole.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość znajdzie się coś
hehehe już Cię widzę w tej ławce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość znajdzie się coś
hehehe już cię widzę w tej ławce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pomaranczka15001009000
coreczka mojego meza mieszka z nami i znam ten stres pierszej klasy teraz po wakacjach wlasnie idzie i juz kompletujemy rozne poztrebne rzeczy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja mieszkam za granica
i moje dzieco bedzie mial w lutym 2,5 roku i musi isc do przedszkola , ktore znajduje sie w budynku szkolym , na caly dzien od 8 do 16 , zwariowac mozna takie male ech serce mi peknie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kwantylka
Oj to współczuję, moje też w tym roku do 1 klasy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość askaq
A słyszałam,że organizują nawet warsztaty dla rodziców, których dzieci idą do pierwszej klasy. Wie ktoś może coś więcej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama pierwszoklasity
To już we wtorek :) Powodzenia nam życzę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aska123online
Jutro idziemy do szkoły :) Gotowe na nowe wyzwania? Moje dziecko chyba dziś nie zaśnie z emocji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamatrzylatka333
powodzenia:) a my jutro do przedszkola:) tez sie stresuje- ja bo dziecko nie bardzo:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pozytywnaamama
Ale czego się boicie? Takie życie, to już czas na odcięcie pępowiny. Mój Adaś sobie poradzi - wierzę w niego! :) Ma trochę problemy ze skupianiem się na szczegółach, ale w testach http://genialnydzieciak.pl/ wyszło nam jak z tym pracować żeby było lepiej. Nie panikujcie mamuśki, bo i dzieci zaczną sie bać. Damy radę! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Hehe, ale wypaliłaś. Dzieci, które w tym temacie szły do pierwszej klasy, w tym tygodniu kończą podstawówkę. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
I po waszych wpisach widać kto ma problemy z pójściem do szkoły. To nie dzieci nie dorosły do szkoły, tylko mamy nie dorosły do tego by je puścić do tej szkoły. Takie jest życie. Coś się zaczyna i coś się kończy. Chcesz dalej niańczyć dziecko, zróbcie sobie kolejne, a temu dajcie się żyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćanjjh
Moje dziecko wlasnie konczy pierwsza klase poszla jako szescolatek ,przystosowala sie super jedyne co mnie przeaza to material w ksiazkach ona ma juz zadania tekstowe a w drugiej klasie ma umiec mnozyc i dzielic do 100 za duzo i za ciezko moim zdaniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×