Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość forumica

potrzebuje pomocy przy wyborze menu weselnego

Polecane posty

Gość forumica

Witam, jutro muszę ustalić menu w restauracji. Niestety nie bywam często na weselach i nie wiem co najlepiej wybrac. Może macie jakieś swoje dobre rady co najlepiej wybrac opcje jakie mam do wyboru: ZUPA (1-2do wyboru) Krem czosnkowy podawany w chlebie razowym Krem szparagowy z groszkiem ptysiowym Zupa borowikowa Żurek po staropolsku Flaki wołowe na rosole Rosół z makaronem domowym PIERWSZE DANIE GORACE (1 do wyboru ) (do wyboru również dodatki do dań gorących) Kotlet De Volaile z ziemniakami i surówka Cordon Bleu, ziemniaki opiekane, zestaw surówek Schab pieczony w sosie grzybowym, kluseczki kładzione, royal warzywny lub zestaw surówek PRZEKĄSKI ZIMNE (na stołach) – (do wyboru 6 przekąsek) Śledź w oleju Śledź w śmietanie Koreczki śledziowe Śledź pod pierzynką Ryba po grecku Wędliny (szynka, polędwica, kabanosy, salami) Półmisek mięs pieczonych (schab, boczek, schab karkowy) Schab po warszawsku (w galarecie z nadzieniem chrzanowym) Indyk w maladze z owocami południowymi Tatar (podawany w małych kulkach) Jajka faszerowane pieczarkami Tymbaliki z drobiu Roladki z łososia faszerowane szpinakiem i mixem serowym SAŁATKI (do wyboru dwie sałatki) Hawajska (kurczak z ananasem kukurydzą w lekko słodkim dresingu) Meksykańska (na ostro papryka, czerwona fasola, ogórek, kapary) Grecka (sałatka, ogórek, pomidor, papryka, anchois, oliwki, feta) Nicejska (sałata, pomidor, papryka, jajko, anchois, tuńczyk, oliwki) Jarzynowa DANIE GŁÓWNE ( jedno do wyboru) Udziec cielęcy pieczony z kluseczkami kolorowymi kładzionymi, royal warzywny (udziec płonący porcjowany przy gościach przez kucharza) Polędwica „Czarnolas” z kopytkami włoskimi gnocci (polędwica wołowa faszerowana borowikami) Kaczka pieczona podawana z opiekanymi ziemniaczkami i zestawem surówek(pół kaczki na zasmażanym jabłku z żurawiną ,brzoskwinią i zapiekanym jabłkiem) NA KONIEC: do wyboru Barszczyk czerwony z krokietem lub kołdunami Żurek z kiełbasą i jajkiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość forumica
a może jest coś czego nie należy wybierać? :) też prosze o takie uwagi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kotka222
ale po co Ci pomoc??? sam wybierz to co najbardziej lubisz ty i twój chłop i po problemie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość forumica
to nie takie proste chodzi mi o takie ogolne trendy weselne co sie jada :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość deszczowa piosenka dnia
Czego nie, wg mnie - nic czosnkowego- potem goście będą tańczyc, rozmawiać z czosnkowym zapachem z ust :/ , lepiej mięsa niż jakieś jajka faszerowane, mięso będzie wyglądać bardziej \"wytwornie\" ma stole, na koniec - lepiej ten barszczyk - tak jest tradycyjnie na weselach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wywal z menu
krem czosnkowy, ci co nie jedli będą cierpieć, fe Krem szparagowy z groszkiem ptysiowym taka zupa nic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja ci doradzę
Krem szparagowy z groszkiem ptysiowym Schab pieczony w sosie grzybowym, kluseczki kładzione, royal warzywny lub zestaw surówek Koreczki śledziowe Półmisek mięs pieczonych (schab, boczek, schab karkowy) Roladki z łososia faszerowane szpinakiem i mixem serowym Śledź pod pierzynką Wędliny (szynka, polędwica, kabanosy, salami) Schab po warszawsku (w galarecie z nadzieniem chrzanowym) Meksykańska (na ostro papryka, czerwona fasola, ogórek, kapary) Grecka (sałatka, ogórek, pomidor, papryka, anchois, oliwki, feta) Choć jeszcze dobrała bym dodatkowo jarzynową dla tradycjonalistow ,mogła by być zamiast schabu po warszawsku :P "DANIE GŁÓWNE ( jedno do wyboru) Udziec cielęcy pieczony z kluseczkami kolorowymi kładzionymi, royal warzywny (udziec płonący porcjowany przy gościach przez kucharza) Polędwica „Czarnolas” z kopytkami włoskimi gnocci (polędwica wołowa faszerowana borowikami) Kaczka pieczona podawana z opiekanymi ziemniaczkami i zestawem surówek(pół kaczki na zasmażanym jabłku z żurawiną ,brzoskwinią i zapiekanym jabłkiem)" hmm... kluseczki juz były wczesniej cos z ziemniakami by sie przydało ale kaczka ???? hmm... nie kazdy lubi kaczke trzeba coś bardziej neutralnego :) może np. kaczka i ryba do wyboru :P a jak bez wyboru to moze kurczak w jakiejś postaci pierś na słodko lub udka płonące :P i na koniec barszczyk :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość joojojjj
niepodam ci konkretnych potrwa ale doradze ci tylko że przemyśl najpierw jakich masz gości bo tak naprawde to ty się nienajesz na swoim weselu a dobrze żeby gościom smakowało : średnia wieku gości pomyśl, potem gdzie to wesele jest i gdzie mieszkają goście - bo jeśli przeważają ludzie w średnim wieku to raczej tradycyjne dania - jeśli młodsi to można zaszaleć - jeśli z małych miast to też tradycyjne, jeśli z dużych to można jakieś inne.. ja osobiście lubie różnorodność i tradycyjną kuchnię która każdy lubi: na swoim miałam tradycyjny rosół z makaronem (kuzyn rok wczesniej miał grzybową z groszkiem ptysiowych i raz że smakowała jak gorący kubek knora borowikowy to jeszcze goście narzekali więc wzięłam poprawde bo w końcu rodzina ta sama:)) potem ziemniaka i 3 rodzaje mięsa do wyboru, sałatki obiadowe potem może nie w takiej kolejności ale był - strogonow - dorsz soute z jakimśtam sosem - de volai z frytkami - barszcz z poleśniekiem i czymśtam jeszcze - pieczeń z kluskami śląskimi zwyczajne proste dania ale miałam pewnośc że każdy to zje - bo niema nic gorszego jak być głodnym na weselu - kuzyn zaszalał i dał jakieś chińskie coś i niedobre to było że jej, świniaka ale jak patrzyłam to żal mi go było i był taki tłusty że byłam głodna.. a na stół to wędlina, deska serowa, ciasta, owoce, sałatka gyros i już niepamiętam jaka - generalnie niewiele osób to jadło bo jak są dobre dania to mało się już ze stołów je

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mi mnie mi mnie
wbrew pozorom nie skomplikowane to bylo do zaproszen dolaczylismy bilecik z menu do wyboru...koperty zwrotne..i tak oto wiedzielismy co jaki gosc z przyjemnoscia zje potem liczenie zapisanie przekazanie inf do restauracji- kwestia podawania potraw gosciom nie byla skomplikowana akarut na sali bylo okragle stoly 10osobowe-kazdy stol mial obsluge-wiec kelnerzy wiedzieli co gdzie maja podac-wczesniej dostali rozpiske takie rozwiazanie zparoponowala nam szefowa restauracjiii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×