Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość głuchy

Zatkane ucho... Ratunku!

Polecane posty

Gość głuchy

Witam! Kilka dni temu czyściłem uszy patyczkami, nazbierało mi się dość sporo woskowiny i trochę mi się ona przez te patyczki ubiła. ;/ Znalazłem w domowej apteczce krople zmiękczające woskowinę, na ulotce pisało zeby stosować 2x dzienne, stosuję tak juz 3 dzień i nic nie pomaga. Gdy po zaaplikowaniu kropli usuwam woskowinę patyczkami to mam uczucie jak bym miał cienką błonkę w uchu przez którą nie mogę się przebić, ciągle mi szumi w uszach to jest nie do zniesienia. ;/ Możecie mi poradzić jakiś domowy sposób, albo jakieś skuteczne lekarstwo bez recepty, czy ratuje mnie tylko laryngolog? Jeśli konieczna jest wizyta u lekarza, to czy się coś za nią płaci, i jak taki zabieg wygląda?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość strumyk pod lodem
Ja bym Ci radziła pójść jak najszybciej do laryngologa. Tak samo miałam, myślałam, że sobie woskowiną ucho zatkałam... I z tym 2 tygodnie, jak nie dłużej chodziłam. Jak się okazało, to nie była woskowina, żaden lekarz nie potrafi mi wytłumaczyć, dlaczego stało się to akurat podczas czyszczenia ucha. Nagły niedosłuch. Położyli mnie od razu do szpitala, ale nic to nie pomogło, bo leki trzeba podać góra do 3 dni od utraty słuchu. I teraz jestem niedosłysząca na prawe ucho. Dzięki temu, że sobie zbagatelizowałam. Idź więc facet lepiej jutro do lekarza 1 kontaktu, niech Ci napisze skierowanie do laryngologa na cito, bo jak nie będzie cito to będziesz czekał tygodniami na termin. Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jest taki lekarz od uszu
NAZYWA SIĘ LARYNGOLOG.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja Ci radzę jak najszybciej udac sie do laryngologa, miałam także zatkane ucho przez dwa tygodnie, ponieważ nie poszłam prywatnie tylko z nfz i okazało sie że to był nadmiar woskowiny lekarka przepłukała mi ucho i skierowała mnie potem na kontroine badanie słuchu.Odradzam używanie patyczków, przynajmniej ja przestalam ich uzywac:)) odkad kolezanka powiedziała mi że tylko wpycham do środka przez nie ten wosk!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja podobnie jak pozostali polecam wizytę u laryngologa, a doraźnie możesz sobie w aptece kupić krople rozbijające woskowinę w uszach- np. solvax, vaxol itp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sprawdzone na sobie-wlej do ucha wode utleniona i niech pobedzie w uchu kilka minut, cały syf sie rozpusci i wypłynie, mnie pomaga zawsze :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nie wlewaj wody utlenionej, bo bedzie jeszcze gorzej. Sprawdzilam na sobie. Te krople do higieny uszu, to badziewie. Ja wlalam soboe ototalgin i juz od kilku tyg lecze chore ucho, bo mi krople zatkaly i zrobil sie stan zapalny. Idz do laryngologa, on wypluka pod cisnieniem. Samo nie przejdzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja to robię tak. Napełniam wannę, robię sobie kąpiel z bąbelkami i przy okazji biorę sobie dużą strzykawę i robię płukanie ucha aż do skutku. Tak samo robi laryngolog. Pomagało mi zawsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość madelii17
Po przeczytaniu artykułu https://adamed.expert/zatkane-ucho-sposoby-na-zatkane-uszy/ juz zawsze będziesz wiedziała jak odetkać ucho! Ludzie się śmieją, że jak to tak można nie potrafić tego zrobić, a czasem sytuacja jest poważniejsza niż się wydaje. Kilka razy sama tak miałam i wiem jaki dyskomfort przynosi zatkane ucho ;'/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sandra444w
Dzięki za polecenie tego portalu Adamed.expert z takim zatkanym uchem się męczyłam już kilka lat zawsze chodziłam odetkać do lekarza a teraz to samo mogę zrobić w domu jeszcze raz dzięki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja mam płyn w uchu jakiś i też zatkane 2 tydzień :( wizyte u lekarza mam dopiero w przyszłym tyg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość peciara
Miałam zatkane uszy po tabletkach "Grypex" po natychmiastowym odstawieniu, słuch powrócił po kilku dniach. Często jest to stres, gdy usuniemy przyczynę słuch się regeneruję.Każdą chorobę, wymagającą zabiegu lub operacji sprawdzam u dwóch innych lekarzy,nie mówiąc im, że byłam już u lekarza. Przy drugim lekarzu, wiem czy to jest konieczne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lidka

mnie ostatnio po basenie kompletnie zatkało ucho. Na szczęście pomógł spray fonix, któego używam do czyszczenia uszu. Psiknęłam nim parę razy do ucha i ucho się odetkało

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wanda

U mnie, tak samo jak u lidki wszystko się odblokowało po tym sprayu. Woskowina wyszła z ucha, a widok był mało przyjemny. Dobrze, że nie musiałam się umawiać na prywatną wizytę laryngologiczną. Teraz nawet lepiej słyszę na to ucho. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Riki

Ja mam Fonix stosunkowo niedawno, ale mogę powiedzieć, że naprawdę go lubię. Nigdy nie lubiłam czyszczenia uszu patyczkami a z olejkami jest dużo łatwiej. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość greyka

Mi błyskawicznie krople Lix pomogły, po kąpieli w jeziorze nie wiem czy to przez brudną wodę ale cos m się z uchem zrboiło, nie dość że było zatkane to jezcze swędziało, po kilku użyciach kropli przeszło i nie czułam już tego nieprzyjemnego ucisku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość greyka

Mi błyskawicznie krople Lix pomogły, po kąpieli w jeziorze nie wiem czy to przez brudną wodę ale cos m się z uchem zrboiło, nie dość że było zatkane to jezcze swędziało, po kilku użyciach kropli przeszło i nie czułam już tego nieprzyjemnego ucisku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość annoo11

witam wszystkich w dniu 04.06.2019 zachorowałem na jakiegoś rodzaju grypę przez kolejne 2 dni od rana miałem biegunkę
trzeciego dnia pojawił się silny ból gardła, zaś 4 dnia (07.06.2019) gardło magicznie przestało mnie boleć za to ogłuchłem na prawe ucho,
chciałem to przeczekać z nadzieją że samo przejdzie lecz tak się nie stało w dniu 09.06.2019 postanowiłem odwiedzić szpitalną przychodnię
po krutkim badaniu gardła ,a także wziernikowanie ucha otoskopem postawiono diagnozę -zapalenie ucha, lekarz przepisał Cefox 500 2x1
,Nystatyna Teva 2x1 oraz Ibuprom 2x1 wszystkiego łącznie było na 6 dni po kilku dniach stosowania leków nie było poprawy więc dnia 13.06.2019 poszedłem
z wizytą do internisty ten przepisał mi Cetraxal 2x1 do zakrapiania -na chybił trafił tego samego dnia odwiedziłem prywatnie laryngologa ten z kolei
przepisał w dalszym ciągu Cefox 2x1 i z racji tego że cierpiałem również na inne dolegliwości (problem z zatokami który mógł mieć wpływ na zapalenie ucha) przepisał Rupafin 1x1 na noc, Flixonase Nosule 1x 1/2 do każdego otworu
wróciłem do domu zadowolony i przekonany że już wszystko będzie dobrze mineły 3 dni i nadal nie było widać poprawy, zdesperowany zacząłem przeglądać internet i natrafiłem na kilka porad
dnia 16.06.2019 postanowiłem zrobić płukankę zestawem irigasin jedna buteleczka na jeden otwór druga na drugi zaraz po płukaniu do 5ml soli fizjologicznej wpuściłem 6 kropel
wody utlenionej wszystko razem wymięszałem i zakropiłem nos powtarzając "kuku kiki" mniej więcej 2,5ml do otworu następnie wszystko pożądnie wydmuchałem zacisnąłem nos palcami i kilkukrotnie dmuchnąłem, gdy zapadła noc natarłem maścią rozgrzewającą okokolice ucha tył, przód,
kawałek szczęki i szyi następnie położyłem się spać, następnego dnia rano (17.06.2019) nie odczułem żadnego efektu lecz mimo to znów posmarowałem się tą maścią w ten sam sposób i poszedłem do pracy,
gdy wróciłem po 8 godzinach ciężkiej charówki wykonałem zupełnie tą samą operację co poprzedniego dnia płukanie,zakraplanie,nacieranie itp.
ku mojemu zdziwieniu nastąpiła poprawa zacząłem lepiej słyszeć byłem jeszcze trochę głuchawy ale jednak poczułem różnicę, dnia 21.06.2019 byłem u kolejnego laryngologa który zbadał ucho zrobił audiometrię, stwierdził że słuch mam dobry słyszę jednakowo na oboje uszu tak samo a mój niedosłuch wynika z tego że sobie to wmawiam
zalecił wybrać te wszystkie leki co dostałem i zgłosić się na kolejną wizytę. Z internetu wyczytałem że mogą pomóc leki mukolityczne które zmniejszą ilość wydzielanego śluzu oraz rozrzedzają tą wydzielinę
więc postanowiłem dożucić ją do mojej suplementacji kupiłem flegaminę w tabletkach użyłem jej tak jak w ulotce 3x1 co 8h po każdej tabletce odczuwałem pewną ulgę tak jak by troszkę pomagały ale jednak nie do końca i znów po kilku dniach nadal byłem lekko głuchawy
a w uchu podczas wydmuchiwania miałem wrażenie że zalega jakiś "kisiel" takie sklejanie/rozklejania jakieś dziwne trzaski i pukania zdesperowany w południe dnia 24.06.2019 użyłem kropli Sulfarinol (miałem w apteczce całą nierozpieczętowaną butelkę)
po kilku godzinach gdy zapadła już noc poczułem się dobrze, ucho tak jak by się odetkało słyszałem dużo lepiej ,używałem sulfarinol tak jak w ulotce 2 kropelki do karzdego otworu 2x dziennie nie dłużej niż 5 dni po 5 dniach przerwa 2 dni i znów
5 dni stosowania, po tych 2 cyklach słyszę dużo lepiej ,na dzień 21.07.2019 słyszę dobrze lecz czuć minimalną różnicę pomiędzy jednym uchem a drugim.

moja rada: stosujcie sobie lek zawierający ibuprofen i pseudofedrynę, sulfarinol ,lek mukolityczny - mi pomogło trwało to długo ale pomogło.


moje wypowiedzi mogą być pozbawione ładu.
Szczerzę wierzę w to że moim komentarzem udało się komukolwiek pomóc w powrocie do zdrowia
życzę wam szybkiego powrotu do zdrowia, powrotu do normalności.
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sara

A te krople lix są bez recepty? Bo dość często mam coś z uszami albo jakieś zapalenie, albo jak jeżdżę nad wodę to się zatyka, a pierwszy raz słyszę o tych kropelkach, wiec chętnie dowiem się czegoś więcej od osób, które je stosowały :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gonko

@Sara, tak krople LIX możesz spokojnie kupić bez recepty, a nawet chyba w internecie możesz je znaleźć. a skuteczne też są rzeczywiście, bo z moim zapaleniem ucha poradziły sobie błyskawicznie. a teraz używam ich profilaktycznie, żeby pozbywać się woskowiny na bieżąco.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Alka90

mi lix tez bardzo pomogły przy infekcji, którą złapałem na wakacjach w jeziorze. dostała mi się woda do ucha. zignorowałem to, bo przecież to nie pierwszy raz i pomyślałem, że mi wypłynie, ale woda była zanieczyszczona i bakterie wywołały infekcję. krople lix złagodziły ból i wypłukały wodę z ucha.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gobo

Ja już nauczony doświadczeniem, nie wyruszam na Mazury bez kropli lix, bo to albo może do ucha dostać się brudna woda, albo po prostu mozna złapać jakąś infekcję, więc po co się męczyć, skoro tak można bardzo szybko sobie pomóc?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosia

gonko, a jak lix jest przeciwzapalny, to można go profilaktycznie stosować? A profilaktcznie, to jak często trzeba stosować? Przed czy po myciu głowy jest lepiej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gonko

Ja używam lixa przed kąpielą :) Tzn. tak z pół godziny wcześniej sobie wpuszczam, a potem czymś się zajmuję. Potem biorę kąpiel i myję normalnie głowę. LIX używam wcześniej, bo krople dobrze działają, ale nie chcę zatłuścić poduszki ;)

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kamilka9

Hm... To pewnie jest dobry pomysł, żeby przed kąpielą wyczyścić sobie uszy kroplami lix, bo zwykle jest tak, że patyczków używa się po kąpieli. Muszę sprawić sobie takie krople i sprawdzić, jak się czyści nimi ucho, bo coś czuję ostatnio, że nieco gorzej słyszę.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosiaczka

Nie ma się czym martwi 🙂 Zatkane ucho to nic strasznego. Uważam, że krople lix wystarczą. Dlaczego? Gliceryna wykazuje właściwości ochronne i łagodzi ból. A roztwór chlorowodorku lidokainy w glicerolu 0,5% pomagają pozbyć się zalegającej woskowiny z ucha.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gabi

Dziewczyny a te kropli Lix można tez stosować u dzieci w wieku 8 lat? bo mam problemy z synem ciągle ma przytkane te uszy po basenie i szukam skutecznego rozwiązania.. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość saszetka

LIX można stosować nawet u dzieciaków o wiele młodszych, bo już od 6 miesiąca życia, wiec u ośmiolatka spokojnie możesz używać tych kropli.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×