Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Qanchita

ciąża a zwolnienie z pracy ??

Polecane posty

Witam, mam następujące pytanie: Jestem w 5 tyg ciąży, a właśnie dzisiaj dowiedziałam się o redukcji stanowisk w moim dziale. Pierwszą wizytę u lekarza mam dopiero w przyszłym tygodniu a już jutro ma zostać podjęta decyzja o tym kto zostanie zwolniony (losowanie!) Czy brak jednoznacznej opinii lekarskiej (wykonano tylko 2 testy ciążowe z wynikiem pozytywnym oraz badanie krwi na beta HCG - hormon ciążowy - wynik prawidłowy w 5-tym tygodniu ciąży) może spowodować, że pracodawca ma prawo mnie zwolnić? Czy z racji ciąży znajduję się pod ochroną?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość biała sukienka
jesteś pod ochroną tylko musisz go o tym poinformować i donieść zaświadczenie lekarskie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość .......pytanko
Qanita mi się wydaję choć mogę się mylić , że okres ochronny dla kobiet w ciąży zaczyna się dopiero od 3 msc Ale co prawda to prawda musisz miec zaswiadczenie lekarskie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a co co co...
jaką masz umowę..na czas nieokreslony czy okreslony..a jeśli określony to do kiedy???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dokładnie tak jak pisze biała
sukienka. ja jestem na zwolnieniu od 6 tygodnia (w piątym miałam pierwsze usg i jego wynik pokazałam dyrektorowi na dowód że faktycznie jestem w ciąży.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość enedue
nie musisz się martwić,nikt nie ma prawa zwolnić kobiety w ciąży,dostarcz jak najszybciej zaświadczenie od lekarza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość i to nieprawda że okres
ochronny mają kobiety od 3 m-ca!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nawet jakby cię zwolnili to wypowiedzenie traktuje się jako niewazne gdy przedstawisz zaświadczenie lekarskie że jesteś w ciąży:) okres ochronny 3 m-ce był kiedyś... teraz jesteś pod ochroną od pierwszych dni:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziękuję dziewczyny, jestem spokojniejsza... A umowę mam do 2017 r.- umowa o pracę na czas określony (10 lat) I w tym wszystkim popełniłam błąd... jestem w 6 tygodniu ciąży:) Mam nadzieję, że ta nerwowa sytuacja nie wpłynie w żaden negatywny sposób na ziarenko które się we mnie rozwija...:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość joojjjj
ja też uważam że od 3 miesiąca - do trzeciego moga sobie robić z tobą co chcą - chyba że termin zwolnienie upływa po 3 miesiącu ciąży a w twoim przypadku by nieupłynął tak więc wg mnie moga cię zwolnić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość magdaamama
Qanchita...jesli twoja umowa konczyłaby sie powyzej 12 tygodnia ciązy to nic ci nie mogą zrobic...jak widze masz umowe na 10 lat wiec luzik...mozesz nawet isc sobie na caly okres ciazy na L4 albo pracowac jak chcesz...ale powtarzam NIE MOGĄ CIE ZWOLNIC!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 8507
Pracodawca ma prawo zwolnić kobietę w ciąży jeżeli ona ma umowę na czas określony, to do 3 miesiąca ciąży. Jeżeli jest umowa na czas nieokreślony, to nie ma prawa zwolnić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość magdaamama
Zgodnie z art. 177 kodeksu pracy pracodawca nie może wypowiedzieć ani rozwiązać umowy o pracę w okresie ciąży. Przepisu tego nie stosuje się do pracownicy w okresie próbnym nie przekraczającym jednego miesiąca. Umowa o pracę zawarta na czas określony lub na czas wykonania określonej pracy albo na okres próbny przekraczający jeden miesiąc, która uległaby rozwiązaniu po upływie trzeciego miesiąca ciąży, ulega przedłużeniu do dnia porodu. Powyższego przepisu nie stosuje się do umowy o pracę na czas określony zawartej w celu zastępstwa pracownika w czasie jego usprawiedliwionej nieobecności w pracy. Sąd Najwyższy w orzeczeniu z 15 stycznia 1998 r. (I PRN 74/87) uznał, że jeśli pracodawca wypowie umowę o pracę kobiecie, która jeszcze nie wie, że jest w ciąży, a ta dostarczy mu zaświadczenie lekarskie dopiero później, to takie wypowiedzenie nie odniesie skutku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość magdaamama
8507...weź poczytaj a nie mieszaj dziewczynie w głowie...pracuję w kadrach wiec wiem bo mam mnóstwo dziewczyn w ciązy w zakładzie pracy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wrzesniowa mamma
dokladnie, nie mieszac dziewczynie w glowie, w jej przypadku moga ją w tylek cmoknac a nie zwolnic, nie stresuj sie kochana!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość DuoMama
Dokładnie, zgadzam się z przedmówczyniami, mogą cię cmoknąć w tyłek najwyżej :-D Bądź spokojna:-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×