Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość ...KrySia...

Prosze wejdzcie. doradzcie.. nie wiem juz co mam robic. co roku to samo. CERA

Polecane posty

Gość ...KrySia...

witam :) mam 19 lat i od jakis 4 lat moje wakacje wygladaja tak samo. problemem jest moja cera, blada z zaskornikami, krostkami, przebarwieniami. Chcialabym sie opalic, wyjsc na slonce ale: *stosujac kremy na trądzik nie powinno sie wystawiac twarzy na promienie UV *słonce wysusza, a moja skora jest i tak juz sucha, natomiast kremy nawilzajace nie wchodzą w gre poniewaz powoduja nowe pryszcze *nawet jesli bedzie poprawa to na jesien bedzie duzooo gorzej.. *mniej istatnym powodem bedacym w mojej psychice jest to ze nie wyjde przed dom zupelnie bez chocby nawet korektora i nie wystawie buzi do slonca poniewaz wstydze sie mojej skóry to tylko kilka powodów. nie wiem juz co mam robic, dzisiaj w desperacji stwierdzilam że zaczne chodzic na solarium, wiem wiem że potem jest nawrót ale przynajmniej te wakacje bede miala jako tako fajne, jesli bede miala opaloną buzie i nie bedzie mi tak tego widać. . . za miesiac jade nad morze i chce do tej pory cos z tym zrobic, nawet jesli po wakacjach wszystko wroci spowrotem. teraz moje dni w domu wygladaja tak że nakladam rano krem na twarz i chowam sie w domu. jesli gdzies wychodze to podklad na twarz i jest ok. prosze napiszcie co o tym myślicie, moze macie jakies rady, pomysły. Z góry dzięki ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Takie rady na początek
Krysiu przede wszystkim odradzam to solarium, jeśli już to wystawiaj twarz na 15-20 minut na normalne słońce najlepiej od rana 10.30-11.00. Kolejna sprawa woda, myj twarz wodą przegotowaną polecam mydło Sebamed(14-15zł) do tego możesz na noc nakładać żel Sebamed nawilżający(27-28zł), używaj jak najmniej kosmetyków im więcej chemii tym gorzej, na dzień możesz sobie dodać tonik sebamed ale niekoniecznie. Dieta dużo owoców i co ważne butelka 1,5 l wody mineralnej, polecam też uzupełnić dietę w cynk dużo go w jajkach ale one nie są korzystne dla osób z trądzikiem, więc korzystniejszy będzie jakiś preparat i witamina B2 3-4 razy dziennie.Kuracja musi trwać minmum 1-1,5 miesiąca a potem można radzić dalej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Elle 24
ja radzę kupić sobie krem brązujący np Sopot Ziaja i smarować na noc buźkę i będziesz mieć ładny kolor buzi, na dzień możesz nie stosowac kremu- ewentualnie tylko pod oczy, policzka itp, korektor sobie spokojnie uzywaj. Krem brązujacy wyrównuje koloryt skóry, nadaje odcień opalenizny, nie widać wówczas tak bardzo śladów potrądzikowych itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość martunek4
Podkład na twarz to moim zdaniem nie jest dobre rozwiązanie. Zamyka pory i wtedy skóra nie oddycha, poci się co w efekcie wywołuje pryszcze.Jesli nie pomagają ci juz żadne" smarowidła" spróbuj tabletek cerabit, zawierających cynk, wyciąg z bratka i miedź. Do tego żel do twarzy o tej samej nazwie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja mam 18lat i tez duzo
przeszlam ze swoja cera;/niestety takie ciezki zycie;/lecze sie na tradzik od 14roku zycia;/teraz akurat jest lepiej...ale wierz mi ze od 4 lat ciagle jestem na jakis lekach do ustnych;/zadne masci ani kremy nepomogaja...jesli chodzi o pryszcze polecam zrobic sobie autoszczepionke a miedzy czasie isc jeszcze do ENDOKRYNOLOGA!ktory kaze zbadac hormony i bedziesz juz wiedziec od czego masz te niedoskonalosci;/ja mam podwyzszony testosteron...wiec przyjmuje tab antykoncepcyjne na obnizenie ale tylko 7 dni w miesiacu..i do tego taki lek na obnizenie cukru w moim organizmie...noi powiem Ci ze nawte jakos ciagne na tym...teraz am okres i pare pryszczy mi powyskakiwalo...ale mam nadzieje ze szybko znikna;)co najwazniejsze odradzam Ci wizyty w solarium...dziewczyno juz calkiem wykonczysz swoja twarz...wierz mi!!!!!opalalj na sloncu cialo ale bez twarzy bo na jesien znowu Cie obsypie!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!:)pozdrawiam i zycze powodzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ...KrySia...
dzieki za rady.. co do kremow brązujących to po nich na pewno bede miala wysyp pryszczy.. juz kiedys szukalam jakiegos ale kazdy wywoluje taka sama reakcje :(( bylam wczoraj na tym solarium, ale jakos nie widze roznicy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ajt
kupcie sobie visaxinum. biore od miesiaca i nie mam nowych pryuszczy a blizny znikaja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość GTREW
zainteresowało mnie to mydło SEBAMED , czy to jest jakieś specjalne na trądzik ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ...KrySia...
dzisiaj przyjaciółki spotykają sie na noc, mowią że mam przyjsc ale ja nie chce z wiadomego powodu. wymyslam znowu jakies glupie wymówki. wiem ze to chore, czasami mam wrazenie ze przez te lata z trądzikiem nie jestem juz to sama osoba ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Takie rady na początek
Odradzam Ci wszelkie kremy brązujące, samoopalacze, toniki alkoholowe zaostrzą tylko zmiany, te kosmetyki które Ci poleciłam powodują lekko kwaśny odczyn skóry, są produkowane w Niemczech i polecane tam przez dermatologów. Zmiany nie zobaczysz po tygodniu ale właśnie po miesiącu czy półtora, skóra regeneruje się około 28 dni, jeśli zaczniesz dietę teraz, ogrniczysz sól, słodycze to efekty tez będą dopiero widoczne po dwóch czy trzech miesiączkach, organizm musi sobie dać radę z toksynami. Warto zrobic badania hormonow ale nie warto na sile leczyc sie hormonami jezeli Twoje zmiany nie podchodzą pod postać ostrą, dieta ma wpływ na hormony, na metabolizm, ktory u osob z tradzikiem jest zaklocony, tylko to wymaga czasu, w Szwecji bardzo czesto takie osoby wysyla sie do dietetyka Czesto okazuje sie, że osoba z tradziekiem oprocz niego ma rowniez alergie pokarmowe, ktore zaostrzaja stany zapalne, a na poczatek rada odstaw mleko jesli jeszcze tego nie zrobilas.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lukrecja7777
Martunek a czy sama stosujesz ten Cerabit? Jak on na Ciebie działa i czy pomoga w ogóle?? Możesz coś więcej o nim napisać??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość martunek4
Tabletek jeszcze nie zaczęłam chociaż je mam, ale żel jest fajny. Skóra mi się na policzkach mniej świeci i na razie nowych pryszczy nie widać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość martunek4
Do krysi: Nie jesteś jedyna osobą z pryszczami i myslę, że źle robisz nie chcąć iśc na spotkanie z przyjaciółkami. Skoro cię zaprosiły to wiedzą jak wyglądasz i w cale im to nie przeszkadza. Idź i baw się dobrze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość martunek4
Do Krysi: Nie jesteś jedyna osobą z pryszczami i myślę, że źle robisz nie idąc na spotkanie z przyjaciółkami. Skoro cię zaprosiły to wiedzą jak wyglądasz i w cale im to nie przeszkadza. Idź i baw się dobrze. Spróbuj cerabitu, dość szybko u mnie się poprawiła cera Idź i baw się dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Też mam Cerabit żel i kapsułki. Zgadzam się że żel całkiem fajny ale pachnie trochę chemicznie moim zdaniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zebrawpasy
A czy próbowałaś peelingu kawitacyjnego? Podobno efekty są znakomite.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lukrecja7777
Catterine może zapach jest nieprzyjemny, najważniejsze jednak aby Cerabit spełniał swoją rolę i pomógł w walce z trądzikiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ...KrySia...
dziekuje za wszystkie odpowiedzi ... kolezanki nie wiedza ze jest az tak zle bo zawsze widze mnie z podkladem. dzisiaj znalazłam kwas migdałowy ktory kiedys stosowalam i posmarowalam sie nim, zobaczymy za pare dni, oczekuje tego że skóra zacznie sie złuszczać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość martunek4
Mnie zapach też nie przeszkadza, nie jest zbyt ostry ani drażniący. Tym bardziej, ze po zastosowaniu żelu twarz zmywa się wodą. A cera po nim jest naprawdę fajna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×