Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość shia26

Makaron z białym serem - lepszy na słodko czy pikantnie?

Polecane posty

Gość shia26

Znalazłam przepis z cukrem i z podsmażaną cebulką i solą, robił ktoś, które lepsze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość co kto lubi
ja - tylko na słodko, mój facet - tylko na "słono". Wypróbuj oba! :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja robię kluski kładzione łyżką + ser biały + słoninka stopiona + pieprz Makaron +ser biały + truskawki+ cukier+śmietana

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość shia26
Jolka jak te kluski dokładnie robisz i z czym, podaj proporcje :) Chyba spróbuje zrobić tyci tego i tyci tego heh ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
około 1/2 kg. mąki, pół litra wody, jajo całe, troszkę soli. Wsyp do miski mąkę, dodaj jajo, szczyptę soli, a wodę dolewasz po trochu, tak, aby dobrze wymieszać. Mieszasz i dolewasz wody do momentu, aż to ciasto zacznie odchodzić od łyżki. Jak już tak się dzieje, wstawiasz posoloną wodę na gaz . Na wrzącą wodę wkładasz łyżką niewielkie kawałki ciasta i tak do wyczerpania zawartości miseczki. Muszą się pogotować, żeby nie były surowe. Możesz zrobić z mniejszej ilości składników (mąka, woda), ale jak nawet ci zostaną kluski, to należy je na sicie przelać zimną wodą i dobrze osączyć ( tak jak makaron się hartuje).Nadają się do odsmażenia Jak będziesz miała pytania , to pisz. Powodzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jak masz swój ser to słodkie
lepsze ale jeśli ser masz ze sklepu to na słono lepsze z prostego powodu: swój ser jest świeżutki i słodki i wręcz nie pasuje ze solą natomiast ser ze sklepu ma już na tyle zmieniony smak, ze ze solą jest lepszy, bo słodkości w tym sklepowym serze już nie ma za grosz takie moje zdanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ale bzdury piszesz z tym serem
Zaleźy od gustu smakowego, jeśli wolisz słodkie potrawy to na słodko będzie dla Ciebie lepszy, jeśli ktoś preferuje słone dania to oczywiście będzie wolał ten na słono czy chociaźby z keczupem. Ja ograniczyłam cukier w kuchni i bardzo mało go daję do potraw. U mni w domu jadło się makaron polany skwareczkami i cebulką, posypany twarogiem i posolony. Makaron był robiony teź domowo, zupełni inaczej smakuje. Potem w stołówce szkolnej serwowano ten słodki - nie smakował mi. Nawiasem mówiąc w sklepie też można kupić smaczny twaróg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ze sola
kto tak pisze ZE sola?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jak masz swój ser to słodkie
"Nawiasem mówiąc w sklepie też można kupić smaczny twaróg. " tak, mozna kupic smaczny twaróg, ale nigdy nie jest on taki słodki jak "prosto od krowy" :-D niestety :-O dlatego dla mnie twaróg ze sklepu zawsze na słono, bo do tego mi cukier nie pasuje smakowo a świeży twaróg swojski zawsze na słodko, bo do tego sól mi nie pasuje smakowo :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jak masz swój ser to słodkie
Niestety rzadko miewam swojski twaróg i najczęściej u mnie twaróg je się na słono

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bzdury piszesz z tym serem
Babcia robiła ruskie pierogi z serem "prosto od krowy" i były pyszne. Wiadomo, że taki ser jest najsmaczniejszy i można go i solić i słodzić. Gdyby było tak jak piszesz to co? my, mieszczuchy co nie mamy dostępu do wiejskiego sera już igdy nie jedlibyśmy sernika, naleśników z serem na słodko albo makaronu z serem i cukrem? Co za zaściankowość, a pfe!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jak masz swój ser to słodkie
dziecko, a ty umiesz czytać? czy ja piszę, że ty bzdury piszesz?? trochę wychowania, by sie przydało :-O Pisałam: TAKIE JEST MOJE ZDANIE dlatego DLA MNIE twaróg ze sklepu zawsze na słono Niedowidzisz czy co? :-O Też jestem mieszczuchem całe życie. Czy wszyscy muszą miec takie zdanie jak ty, bo inaczej piszą bzdury i wymyślasz im od zaściankowości?? Popatrz na belkę w swoim oku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jak masz swój ser to słodkie
"bo do tego MI cukier NIE PASUJE smakowo bo do tego sól MI NIE PASUJE smakowo" Wszedzie człowiek spotyka się z brakiem elementarnego wychowania, nawet na temacie o serze. :-O I potem sie dziwić, że mieszkańcy wsi mają nas mieszczuchów za chamów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pytanie jest o makaron z serem
"my, mieszczuchy co nie mamy dostępu do wiejskiego sera już igdy nie jedlibyśmy sernika, naleśników z serem na słodko albo makaronu z serem i cukrem? Co za zaściankowość, a pfe!!" a ta o serniku i o naleśnikach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bzdury piszesz z tym serem
Masz rację - odrobina dobrego wychowania by się przydała. Przyganiałkocioł garnkowi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jak masz swój ser to słodkie
jak widzę u ciebie nawet za grosz samorefleksji ... nie można się spodziewać Lem się cisnie na usta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bzdury piszesz z tym serem
Wzajemnie! Miłej niedzieli

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×