Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość domowe przedszkole

Domowe przedzszkole czyli....

Polecane posty

Gość domowe przedszkole

opieka nad dzieckiem u niani w domu. Pytanie głównie do rodziców. Czy powierzylibyście swoją pociechę niani, która opiekowałaby się nią u siebie w domu, w bardzo dobrych warunkach i za niską stawkę? A co myślicie o tym gdyby taka niania oferowała również monitoring i rodzic mógłby zobaczyć jak jego pociecha spędza czas z nianią no i w tym wypadku jaka byłaby to stawka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość matkacórki
ja sceptycznie odnoszę się do opieki nad dzieckiem u niani w domu.Moim zdaniem niania u siebie zawsze znajdzie coś do zrobienia itd. w tym czasie wykonuje jakąś pracę domową czy załatwia inne sprawy i równocześnie opiekuje się dzieckiem. a ja płacąc niani chciałabym,żeby ten "wykupiony" czas spędzała tylko z dzieckiem bo ono jest najważniejsze. jeśli chodzi o stawkę to zawze jest ona niższa gdy niania zajmuje się maluchem u siebie w domu. a konkretna cena- zależy od regionu. ja jednak wolałabym wydac więcej na nianie, tak aby dziecko było w domu-swoim domu, w otoczxeniu które zna. co do monitoringu- dla mnie w domu to nienormalne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość domowe przedszkole
Co do Pani wypowiedzi "niania zawsze znajdzie coś do zrobienia" to w moim wypadku z tym się nie zgodzę. Oczywiście nie mówię tu o innych nianiach ale o sobie. Choć też można spojrzeć na to z drugiej strony: niania pracując u rodziców w domu też może "coś zrobić" (np. posprzątać zabawki) gdy dziecko powiedzmy śpi . Co do monitoringu - jest on często w domu rodziców, którzy powierzają swoje pociechy niani. Tak więc jeśli niania ma monitoring u siebie w domu to rodzice mogą być spokojni o swoje maleństwo dzięki temu, że zobaczą jak maluch spędza dzień i czy niania opiekuje się nim tak jak tego oczekujemy. Co do wynagrodzenia - mniejsza stawka nie znaczy gorsza opieka. "otoczenie które zna" zgadza się, w domu maluch czuje się bezpieczny. Aczkolwiek mama wraz ze swoim maluchem może pobyć kilka dni u niani żeby się do niej i do otoczenia przyzwyczaił . Poza tym uważam, że dla dziecka jest to lepszy start... gdyż poznaje nowe otoczenie, może poznać inne dzieci a wtedy również uczy się współżycia w grupie, szanowania innych dzieci i może się "przygotować" do pójścia do przedszkola. Jakie plusy mi jeszcze przychodzą na myśl... obca osoba (niania) nie przebywa w twoim domu (to przecież Twoja "oaza"), niania jest bardziej dyspozycyjna, po części odpowiada za swoje a nie czyjeś mieszkanie (np. jak się coś zniszczy).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ale jaki to ma sens? jak mam pakowac dziecko zaprowadzac gdzies do obcej osoby obcych zabawek itd... a jak dziecko sie pochoruje to co? kto sie nim zaopiekuje i gdzie? w takich ukladach jak padla propozycja to moge zaprowadzic dziecko do zlobka/przedszkola gdzie przynajmneij bedzie mialo rowiesnikow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość domowe przedszkole
W domowym przedszkolu również może mieć rówieśników (max ilość dzieci pod opieką niani - 3). Warunki kameralne. Jak dziecko zachoruje to do żłobka też go nie zaprowadzisz. W przedszkolu również są obce osoby i obce zabawki... Uważam że jak dziecko choruje to powinno być z mamą!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
z tego co zrozumialam z 1 posta to miala byc to opieka u niani w domu nie bylo mowy o kilku dzieciach :) a do zlobka nie zaprowadze chorego dziecka ale z niania moze zostac chore dziecko :) nie kazdy ma taka prace ze jak dziecko chore to ja zostawi na kiklka dni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×