Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość dziecko maltretowane

Czy dziecko może zrzec się ojca?

Polecane posty

Gość dziecko maltretowane

Z ważnych powodów (ojciec nie wywiązuje się z obowiązków prawnych wobec dziecka, w dodatku bije, stosuje szantaże emocjonalne, maltretuje dziecko fizycznie i psychicznie, zastrasza, itd.) dziecko chciałoby aby ten człowiek przestał być jego prawnym opiekunem. Czy taka sytuacja jest możliwa i ustanowiona w prawie polskim? Oczywiście pozew z pełnomocnictwem sądowym, itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Cmokus20
spiecjalistka nie jestem.. ale wydaje mi sie ze najpierw sprawa musi trfic do sadu..a sad gdy to uzna... ( i dowody) zrobi co trzeba... bo wydaje mi sie ze to nie tak hop... wkoncu on tez ma prawa do tego dziecka..i bedziesz musiala to udowonic...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ciekawa sytuacja
Biedne dziecko ale chyba jednak nic nie da się zrobić albo będzie to trwać latami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moim zdaniem może
trzeba doczytać szczegóły ale była taka sprawa bodajże w Lublinie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 1234567.....
takie dziecko powinno skontaktować się z jakąś instytucją która pomaga takim rodziną dalej jakiś prawnik i sąd ....a jak sąd będzie miał odpowiednie dowody to ma prawo odebrać prawa rodzicielskie tylko kto dalej ma się zająć tym dzieckiem ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hhmmmmmmm
A to nie jest czasem tak że od jakiegoś wieku dziecko może samo decydować kto się nim opiekuje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziecko do 18roku zycia zrzec sie eni moze ale moze za posrednictwem instytucji itp.. wystapic o pozbawienei praw rodzicielskich przez sad

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a czy może mieć
Czy w takim razie dziecko może mieć dodatkowego opiekuna poza rodzicami który ma zbliżone uprawnienia do nich?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×