Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość qqqrka

pizza na wieczor, pyt

Polecane posty

Gość qqqrka

chce zrobic pizze, tzn ciacho, polozyc skladniki ale wlasnie nie wiem czy takie na surowo jesli dam do lodowki to czy wieczorem beddzie zdatne zeby dac do piekarnika?? Wieczorem nie bede mialam czasu na zrobienie dlatego chce juz teraz przygotowac ale na wieczor, czy tak moge zrobic??Czy w lodowce moze lezec te kilka godzin przed upieczeniem i nic sie nie stanie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewelinka mala
ciasto wyrobione moze lezec..i przygotowane składniki tez

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewelinka mala
tylko oddzielnie, np. składniki na talerzu lu w miseczce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość qqqrka
a nie moge od razu nalozyc na ciacho?? I tak zostawic do wieczora?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Annaaaa
ale sama robisz ciasto? czy kupjesz?drożdżowe do lodówki??????to kiepski pomysł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość qqqrka
no chce sama zrobic ale na wieczor To co ja mam zrobic??/Potem nie bede miala kiedy..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przeciez polozenie składników na cieście to sekunda roboty.zrób ciasto,zawin i wsadz do lodówki,potem przed upieczeniem wyjmij zeby chwilę się ogrzało,wyłóż na blaszkę, polej sosem pomidorowym i wyłóż składniki,które wcześniej sobie pokroisz i schowasz do lodówki,na koniec ser ( tez juz mozesz sobie utrzec i mieć w lodówce) i zanim ci sie piekarnik rozgrzeje już bedziesz miała gotowe.A przeciez i tak musisz czekać aż piekarnik będzie gorący więc nic nie przyspieszysz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 1234567....
no ja bym nie włożyła wszystkiego na raz do lodówki mam taki przepis na ciasto że najpierw podpiekam 10 minut a póxniej dopiero kładę składniki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość qqqrka
ok, tak zrobie, ale nie wiedzialam po prostu czy takie drozdzowe ciasto moge przetrzymac w lodowce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja zawsze kłade na surowe i piekę 15 minut, wychodzi pychota.w lodówce możesz trzymać ciasto,mi jak zostanie to na drugi dzień jeszcze robię :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewelinka mala
orany, możesz śmiało nawet przetrzymac do rana. potem znów sie wyrabia , rozwałkowuje.. pisałam zeby nie kłaśc składnikow , bo puszcza soki i zmarnuja ciasto... o rany dziewczyny co wy robicie jak nie masz czasu wpasc dodomu i rozwałkowac ciasta i połozyc skadnikow...!!Oprocz tego ze ma byc szybko te chyba ma byc smacznie...!!?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No my to najczęściej zamawiamy pizzę w http://www.caprinew.pl , bo mamy ją za rogiem i po sprawie:) Nie bawimy się w przyrządzanie, bo po prostu nie mamy do tego zdolności :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×