Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość zzielona

Jak zneutralizować kapsaicynę z papryczki chili?

Polecane posty

Gość zzielona

Dzisiaj z chłopakiem zrobiliśmy sobie ostre danie. Było całkiem smacznie, ale ja oczywiście musiałam kroić czosnek i papryczkę chili. Papryczka w smaku nie była tak ostra ponieważ lekko ją zneutralizowaliśmy olejem, także nie w tym tkwi mój problem. Po krojeniu papryczki z dziesięć razy umyłam ręce i wciąż na nich utrzymuje się ten cholerny zapach czosnku i papryczki... Sam zapach nie byłby jeszcze tragedią, ale gdy przetrę rękoma nos albo, nie daj boże oko to zaczyna piec niemiłosiernie. Nie mówiąc już o tym, że gdy przykładam do ust na dłużej jest podobnie. Tragedia. Znacie jakieś sposoby na zmycie tego? Czy natłuszczający krem do rąk coś da?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mysza 333
może wódką, kiedyś na tvnie pokazywali że żeby pozbyć się ostrego smaku na języku trzeba wypić coś mocniejszego;) może w celu pozbycia sie zapachu też da radę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mysza 333
mleko też można wypróbować

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mysza 333
wiem wiem, takie marnotrawstwo:) ale może zadziała:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość vvvvv
tylko wódka lub spirytus - kapsaicyna rozpuszcza sie tylko w alkoholu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zzielona
Zamiast mleka użyję chyba kremu z Ziaji, bardziej tłuste :D. A wódkę wypróbuję następnym razem :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mysza 333
mleko na bank też

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zzielona
Ja gdzieś tam wyczytałam, że chodzi o tłuszcz. Swoją drogą jak kiedyś wysmażyliśmy papryczkę chili na oliwie to jej ostra moc zupełnie przeszła i smakowała praktycznie jak zwykła papryka :D. No ale dobra, idę się poczuć jak królowa i opłuczę te ręce mlekiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość vvvvv
a no tak, w mleku jest kazeina więc też pownno podziałać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mysza 333
:) powodzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zzielona
OK, ręce opłukane mlekiem i wysmarowane tłustym kremem, żeby nie było :D. Chyba trochę pomogło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zzielona
Dzięki za rady, dobranoc! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kiedyś w galileo pokazywali zawody w jedzeniu ostrych potraw i potem dawali im kakao do picia...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość PIEKĄCE OKO
kapsaicyna rozpuszcza się w alkoholu i TŁUSZCZACH.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Po krojeniu czosnku lub cebuli trzeba zacząć od spłukania rąk koniecznie ZIMNĄ wodą. Gorąca tylko utrwali zapach ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jajajaka
mialam ten sam problem dzisiaj i wlasnie uzylam rumu (38% alkoholu) bo nie mialam w domu czystej vodki. Pomoglo natychmiastowo!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość baruchan
Ja uzylem sanitizera do rąk. Zawiera mnóstwo alkoholu więc pomogło bardzo szybko. Twarz i nos wpierw obmyłem wacikiem zanurzonym w mleku (dzięki Bogu moja kobieta je miała co znacznie ułatwiło sprawę) a potem wysmarowałem kremem Nivea (tym granatowym). Również w środku nosa. Pomogło po 15-20 minutach - tyle że smarkałem przez kolejne 15-20 minut żeby się wszystkiego pozbyć. Pewnie jakaś reakcja nastąpiła. Dzięki wszystkim za naprowadzenie mnie na właściwy trop! ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasia...m
mialam dzisiaj ten sam problem.olej troche pomaga,ale potem poprawilam whisky bo tylko ten alkohol mialam w domu i pomoglo.moge isc spac spokojnie.dobranoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Toku
Tylko spirytus - dzięki za radę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja polecam masło lub mleko-woda tylko nasila objawy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Otarłam sobie nos ręką, którą wcześniej kruszyłam piri piri - pieczenie jest okropne miałam ochotę odciąć sobie. Według Wszych rad najpierw płukanka spirytusem salicylowym później tłusty krem i po jakichś 5 minutach przeszło :) dzięki!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
spirytus!!!! spirytus na wacik i przecieram ręce, pieczenie zniknęło, uffff, pół dnia się męeczyłam (olej nie pomógł, jogurt nie pomógł, mycie i kremowanie też nie pomogło)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
sok z cytryny / cytryna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
biegne wiec po spirytus , bo mnie pieką juz 2 dobę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ratunku, dziś robiłam sos paprykowy a właściwie musiałam przestać, żywcem skroiłam pół kg ostrej papryki i jakaś masakra, próbowałam masła, mleka, wódki i nic...teraz siprytus salicylowy dołączam. to wszystko juz trwa ponad godzine, zaraz musze wyjsc z domu. co robic?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Potwierdzam alkohol działa. U mnie zastosowanie miał jaegermeister 35%. Od razu przeszło. Wielkie dzięki bo szlak mnie trafiał ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nieprawda, bo mleko mi pomogło tylko na zabicie smaku chili w przełyku, niestety na ręce poróbowałam juz wszystkiego! Juz drugi dzien jest masakra:( kiedy to minie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Król ze Mstowa
Tylko zmywacz do paznokci działa natychmiastowo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie pomaga N I C! ani maslo, mleko, jogurt, olej, śmietana, ocet winny , jabłkowy, spirystus salicylowy ani wszystkie wymienione antidota. testowalam nawet miske z zimna fasolka po bretonsku:9Pomagalo poki trzymam dlonie w misce, pozniej taaadam znow to samo.mam ochote odgryżc rece! Czy to palenie piekielne w koncu sie skonczy??Bo rozwazam wizyte w Izbie Przyjec:(((((

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kapsaicyna jest nierozpuszcalna w woodziw w tluszczach troszke ale naj latwiej rozpuszczalna jest w etanolu czyli alkoholu. Poparzylam sobie dzis dlonie papryczkami przy krojeniu tak wiem brawo ja za nie zalozenie rekawiczek mleko woda maslo margaryna nic zywy ogien na rękach i w końcu chemia sie przydala a raczej znajoma :-) umylam rece wodka momentalnie pomoglo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×