Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość zzielona

Jak zneutralizować kapsaicynę z papryczki chili?

Polecane posty

Gość gość
Alkohol pomaga

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zalety leczenia terapią hipertermii onkologicznej ogólnoustrojowej: 1. Zwiększa skuteczność chemioterapii i radioterapii. 2. Redukuje negatywne skutki chemioterapii i radioterapii. 3. Systematycznie uszkadza białka i nici DNA nowotworu. 4. Aktywuje układ immunologiczny do walki z rakiem. 5. Oddziałuje na guz pierwotny oraz ogniska przerzutów nowotworowych. 6. Działa przeciwbólowo. 7. Jest nietoksyczna, nieinwazyjna, bezbolesna. 8. Podnosi jakość życia chorego. 9. Obniża ryzyko powstawania przerzutów. www.BialaOnkologia.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosca
Krem po Goleniu!!! Nic innego mi nie pomoglo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie pomaga nic faktycznie poza alkoholem i tłuszczem Żona skroiła bez rękawic 2, 5 kg papryczek z uprawy pasjonata (te z marketu to niesłodka papryczka), obmywała rączki wodą, mlekiem, maślanką, sokiem cytrynowym, olejem rzepakowym i dopiero przemycie rąk spirtem a potem moczenie i przemywanie rączek w spircie rozcieńczonym z wodą (czyli tak, jak mocną gorzałą)pomogło jednej rączce, (w której trzymała nóż) a oparzenie utrzymywało się w rączce trzymającej wcześniej papryczki do czasu, gdy w końcu przemywała rączkę olejkiem lnianym, tj. Linomagiem (kupiliśmy kiedyś dla dziecka i dobrze, że został) teraz już śpi spokojnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mi pomoglo Olej kokosowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Technolożka
Dokładnie, kapsaicyna zawarta w papryce rozpuszcza się tylko w tłuszczach i alkoholu. Woda- w przypadku spożycia dużej ilości ostrego posiłki- spotęguje tylko piekący efekt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie wiem jak to jest z rękami, ale w ulotce kapsułek habaicyny, które zawierają paprykę habanero, które biorę na oodchudzanie, jest napisane że w razie przegryzienia kapsułki należy zneutralizować piekący smak tłuszczem roślinnym, etanolem, mlekiem tłustym, itp, bo kapsaicyna jest rozpuszczalna w tłuszczach i alkoholu. Dodatkowo wiem że jak smażę chili na oliwie z oliwek, to traci trochę swoją ostrość.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
wypij mleko albo smietanke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość deska178
Mleko pomogło!sprubuj z zimnym$

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Pasta do zebow !!!! I Nie do konca ale wiekla ulga I dla debi... chodzi o czerwona papryke chilli !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moczyłam bardzo obolałe ręce w wódce. Parę razy. Zmniejszyło to ból. Nie, nie piłam ;) W moim przypadku ani mleko, ani tłuszcz nie pomógł. Z wodą też próbowałam ale to była porażka. Piszę to żeby podziękować wszystkim, którzy wypowiedzieli się wcześniej. Po tym jak tłuszcz nie działał byłam załamana, jak przeczytałam tutaj że czasem mleko nie pomoże, to warto wypróbować wszystkie metody spróbowałam z wódką i to było moje lekarstwo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witam, Serdecznie dziękuję za poradę dot. ratunku po krojeniu papryczek i niesamowity ból dłoni. Zadziałało opłukanie dłoni alkoholem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kiki

Czyli jeżeli zalejesz baaardzo ostre papryczki spirytusem to w takiej formie można zjeść nawet te o najwyższej ostrości??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pierre

Skoro bolą Was ręce po krojeniu papryczki, to jak to zamierzacie jeść?????? Pieką błony śluzowe, więc lepiej uważać gdzie się wkłada ręce:):):):) Wystarczy opłukać ręce denaturatem, a potem zmyć i po kłopocie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×