Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość zdezorientowana...............

2 pytanka w sprawie tabletek

Polecane posty

Gość zdezorientowana...............

Strasznie boję się wpadki. I są 2 rzeczy, które nie dają mi spokoju: 1 Czy jeśli okres dostaję późnym wieczorem, a tabletki bierze się od 1 dnia (po przerwie..) to biorę następnego DNIA czy od razu jak zauważę okres?... (Czasem jak biorę inne leki muszę odstawiać tabletki anty) 2 Czy dokładność w braniu tabletki oznacza CO DO MINUTY czy mogę wziąć z odstępem np 2 godz? Bo czasem nie mam ich przy sobie, pobyt poza domem się przedłuży i mam stresa. Nie jestem smarkulą, może pytania są śmieszne, ale bardzo proszę o konkretne odp..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Należy wziąć w dniu dostania okresu. Możesz brać o określonej porze dnia np. 19-22, ale nie więcej niz 5 godzin...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ale wy sie nakrecacie
tabletki należy wziąć do 12 h :) Jeżeli okres dostaniesz późnym wieczorem to możesz spokojnie wziąć na drugi dzień - do 12h.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pierwsza tab bierzesz 1 dnia okresu, czyli 24 godz od pojawienia sie go, wiec jak dostaniesz wieczorem, a chcesz tab brac rano, to mozesz wziac nastepnego dnia rano jesli bierzesz tab z innymi lekami, to nie musisz przerywac brania tabletek anty, tylko zobacz jak dzialaja z innymi lekami, zazwyczaj pisze w ulotce, albo spytaj sie w aptece albo lekarza ktory ci je przepisał i masz 12 godz na spoznienie sie z wziaecim tab, nie ma zanczenia godzina ale pora dnia brania, nie musisz brac co do minuty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie rozumiem z tym okresem po przerwie... bierzesz tabletki zawsze określonego dnia, bez względu czy masz okres czy nie. zasada \"1 tabletka opakowania w 1 dniu okresu\" odnosi się do rozpoczynania ogólnie, później już bierzesz zgodnie z dniami tygodnia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zdezorientowana...............
do koleżanki wyżej: Ale jeśli nie biorę tab 3 m-ce (biorę inne leki i lekarz mówi,że na ten czas lepiej ich nie mieszać z antyk. - tzn nie ma sensu, bo one osłabiają działanie tabletek anty, a dodatkowo obciążają wątrobę) to nowe opakowanie traktuję jak nowe, czyli pierwsza tabletka w pierwszym dniu okresu ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tak wtedy traktujesz jako nowe czyli w 1 dniu, bo nie ma zachowanej ciagłasci w stosowaniu jesli lekarz ci doradzil zebys przerwała tab na 3 mc to ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hmaklasdNsvz
Hmm, ale w praktyce anty nie odstawia się gdy bierzesz inne leki osłabiające, tylko dodatkowo się zabezpieczasz w trakcie i po przez 7 dni. Nie ma sensu odstawiac bo mieszasz sobie tylo w organiźmie. No chyba że to jakaś dłuższa np miesięczna czy nawt kilku miesięczna kuracja antybiotykami, to wtedy owszem odstawienie jest uzasadnione

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no to teraz dopiero napisałaś, że miałaś 3 miesiące przerwy. zaczynasz jakbyś brała od nowa. przerwę zrozumiałam jako normalną 7 dniową

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dziękuję za odpowiedzi
niech Wam Bozia w dzieciach wynagrodzi ;P :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×