Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość oj już nie wytrzymam

mam zaparcie od 2 tygodni-czy czopek glicerynowy pomoże?

Polecane posty

Gość gość31
Herbata z senesu na noc przed snem i następnego dnia do 2 godzin jedziesz z tym koksem!!! Polecam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dziewczyny, ja ostatnio miałam mega zaparcia około 10 dni, weszłam tu na to forum i dzięki starym wiadomościom dowiedziałam się o czopkach i poszłam kupić w aptece eva qu. Podziałały od razu, po 15 minutach. Co to była za ulga... Teraz piję dużo wody i herbat, ale czopki mam zawsze przy sobie w torebce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a ja o czopkach wiem od dawna ale nie mogę stosować, zawsze mam po nich jakieś nieprzyjemne objawy, może to alergia? dicopeg piłam z całkiem dobrym skutkiem, możesz spróbować

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość18765
Zaparcia mam od dawna i kiedyś nie lubiłam czopków a teraz biorę czopki co kilka dni i zawsze mi pomagają ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ekspert Movea
Zaparcia to problem wielu osób, który często pojawia się w niespodziewanym momencie. To jaki środek wybrać by skutecznie poradzić sobie z problemem zależy m.in. od tego czy stosujemy już coś regularnie. Jeśli do tej pory nie używaliśmy żadnych preparatów aptecznych lub jeśli czynimy to rzadko, możliwości są dość duże. Wspomniane czopki glicerolowe to raczej łagodny sposób na pozbycie się zaparcia i w trudnych sytuacjach mogą okazać się mało skuteczne. Ich działanie polega na drażnieniu końcowego odcinka jelita grubego, co wywołuje wypróżnienie. Ważne by pamiętać, że takich środków pomimo, że uchodzą za łagodne i dopuszczoną są do stosowania już u dzieci, nie powinno się używać w przypadku występowania hemoroidów i innych schorzeniach o******cy. Wtedy można wybrać ziołowe środki przeczyszczające, przy zastosowaniu których nie trzeba wysiłku podczas aktu defekacji. Chodzi o zioła zawierające antrazwiązki (np. senes, szakłak, kruszyna), wspomagające perystaltykę oraz przez zmniejszenie jej resorpcji i ułatwieniu napływu z organizmu zwiększające ilość wody w jelicie grubym. Warto zwrócić uwagę na herbatki, tabletki bądź kapsułki zawierające takie substancje ponieważ w przypadku braku przeciwwskazań (ciąża, karmienie piersią, menstruacja, stany zapalne jelit) doraźne (lecz nie systematyczne) ich zastosowanie przynosi szybką ulgę (po 6-12 h od zażycia leku). Oczywiście aby skutecznie zaparcia zlikwidować, oprócz działania doraźnego, trzeba zastanowić się nad przyczyną dolegliwości. Być może jest to zła dieta, stres, a może choroby towarzyszące czy stosowane leki? Jeśli problem będzie się powtarzał warto zasięgnąć porady lekarza. Więcej informacji na temat zaparć, dietetycznych porad można znaleźć na blogu: http://www.movea.pl/blog.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Powiem tak: jesli mam zaparcia ktore trwaja dluzej niz 3 dni to biorę czopki. Staram sie z nich korzystac w ostatecznosci bo nie jestem zwolenniczka lekow i specyfikow. Ale kazdy kto mial zaparcia wie, jakie to straszne i ze ulga to ulga;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Idź na kolacje do mcdonalds efekt murowany

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bogusia55

czopki to jest jakaś masakra. na szczęście ja nie muszę ich stosować. odkąd mam dobrą dietę i do tego kapsułki Debutir dwa razy dziennie to moje jelita już się nie buntują. wszystko działa jak należy i wypróżniam się regularnie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×