Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość pytanie ....

Kuchnia wp Pięciu Przemian. Zna się ktoś na tym?

Polecane posty

Gość pytanie ....

potrzebuje praktycznych porad

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ciesielska Anna wydała dwie książki z całą filozofią pięciu przemian, w książkach zawarte są przepisy na wiele potraw. Polecam. Sama od 2 lat gotuję wedle Jej przepisów i jestem bardzo zadowolona, zarówno ze smaków potraw (choć nie wszystkich, ale te które mi nie podeszły to marny odsetek wszystkich) jak i z walorów zdrowotnych ( ja, moja Mama jak i moja Córcia miałyśmy problemy z ......hm.......efektami ubocznymi trawienia...........od dwóch lat ich nie mamy:)) Polecam tę kucknię i przepisy Ciesielskiej są rewelacyjne1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pytanie ....
ale jeśli możesz mi napisać jak rozpoznawać z jakiej przemiany są poszczególne składniki dania, wiem że są specjalne tabele ale zakręciłam się w nich. jak mam gotować i czytać tę wielką płachtę jednocześnie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jaką płachtę? Ja żadneij płachty nie posiadam.......... Jedyne co mam to dwie książki Ciesielskiej...........tam jest opisane co dlaczego i po co oraz w jakiej \" żelaznej\" kolejności co i po ilu dodawać, do tego na końcu książek tabele jakie produkty w jakim smaku. Wiesz.............ja \"załapałam\" Ciesielską z kopyta..............nie wiem jakiego autora praktykę chcesz zastosować, ale polecę jednak Ciesielską,wszystko kawa na ława, tylko trza się aaopatrzeć w furę przypraw:) P.S. Córę mojej Psiapsióły odchudziłam 7 kg w ciągu mieciąca:) na tej kuchni, ja sama pozbyłam się zgagi! zwłaszcza po pomidorówce:) Córeczka moja (zaparciowa od zawsze) \"jadąć\" od półtora roku na Ciesielskiej robi bez koszmarnego wysiłku kupkę! Ja osobiście jestem zachwycona! Jeśli ktoś będzie chciał sam wypróbuje:) Ja jedynie mogę tylko polecić!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja tez dziekuje
Ewo,mozesz wrocic na swoj wątek o kuchni Ciesielskiej i podawac sukcesywnie przepisy : chodzi mi o wszystkie wymienione przez Ciebie zupy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pytanie ....
ja mam dwie książki: Barbary Temelie i Beatrice Trebuth "Gotowanie według Pięciu Przemian" i "Kuchnia według Pięciu Przemian", mam jeszcze Karoli Schneider - Waldner "Zupy wzmacniające według Pięciu Przemian", Ciesielską też zresztą mam, oprócz tego książkę Bożeny Cyran też. Nie mam wielkiego doświadczenia w gotowaniu i dla mnie problemem jest to że w tych książkach są jakieś wydumane przepisy na wykwintne potrawy (no przeadziłam) a nie ma takich najprostszych jak choćby zupa ogórkowa (ta zupa to tylko przykładowy przykład ;-) ) A gdzie ten Twój temat Ewo? Możesz podać tytuł? to sobie tam zajrzę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mój wątek jest tu: http://f.kafeteria.pl/temat.php?id_p=3768958&start=0 A jeśli chodzi o gotowanie np. ogórkowej ( u ciesielskiej też brak) czy też np.kalafiorowej........ja komponuję sama przepisy wedle kolejności dodawania poszczególnych składników...... Ciesielska ma dobrze rozpisane poszczególne smaki danych komponentów, z tego też korzystam. Jak dotąd wychodzi nieźle:) No i fakt TEŻDZIĘKUJĘ...........zdecydowanie zaniedbałam mój topik...........cholerka, czasu mam dla siebie jak na lekarstwo, ale............ech.........postaram się choć raz na kilka dni "wstawić" jakiś przepis. Prtzepraszam za tak długą absencję w temacie...........szczerze powiedziawszy nie wiem w co mam łapy włożyć ostatnimi czasy............

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×