Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość mysza 0525

Test kwalifikacyjny do Małopolskiego Urzędu Marszałkowskiego

Polecane posty

Gość limfa12
odpytują z ustaw, znajomości programów operacyjnych, czasem trafiają się pytania z testu na które nie znałaś odpowiedzi lub odpowiedziałaś źle. na koniec pytanie o oczekiwane zarobki. czasem dopytają o to dlaczego chcesz pracować w urzędzie. a do jakiego wydziału startujesz? powodzenia! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość katowiczankaaka
startue do efsu i rozwoju regionalnego, nigdy wczesniej na takiej rozmowie nie bylam wiec nie wiem czego sie spodziewac, mam problem z zapamietaniem nazw dzialan i poddziałan w priorytetach a boje sie ze beda o to pytac, a ty startujesz gdzies?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość limfa12
przede wszystkim naucz się tego co było na teście, a czego np. nie wiedziałaś i nie napisałaś. poza tym powtórz sobie nazwiska osób z zarządu, naucz się nazwiska swojego przyszłego dyrektora, kierownika. czasem pytają o takie rzeczy. mogą się zapytać dlaczego chcesz pracować w urzędzie i dlaczego akurat w tym wydziale. dokładnie doczytaj czym się zajmuje wydział i referat do którego startujesz (możesz to znaleźć w regulaminie um dostępnym na stronie urzędu. no i uśmiechaj się i nie denerwuj, bo to psuje efekt. na 100% zapytają się o zarobki. nie wystrzel zza wysoką kwotą, bo Cię skreślą z miejsca. aha i jeżeli ci się nie uda dostać to się nie załamuj, bo mało komu się udaje w 1 czy 2 próbie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość katowiczankaaka
Faktycznie byly pytania dlaczwego ten wydzial, czy wiem co tam sie robi, wiec bylo ciezko, panie byly bardzo mile, ale powiedzialy ze trzeba ogromnej wiedzy zeby pracowac na tym stanwisku.. nie wiem czy to nie byl znak ze sie nie nadaje nigdy wczensiej nie mialam stycznosci w projektami z unii europejskiej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość laratomp
do efs sa bardzo czesto nabory, ludzie sami rezygnuja czy zwalniaja ich?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość brumbrumek23
ten wydział bardzo szybko się rozrasta, bo coraz więcej kasy z unii jest. a opinie o pracy w efs są różne, od skrajnie pozytywnych do skrajnie negatywnych, ale to chyba jak wszedzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej, jakich pytan mogę sie spodziewa na teście do śląskiego UM z ustawy o finansach publicznych i ustawy o szkolnictwie wyższym ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ksdpowjdwo
a do jakiego wydzuialu startujesz? pytania z ustaw sa bardzos zczegolowe, czesto sa to pytania ktore wymagaja odpowiedzi, bez podanych opcji a..b...c ja szykuje sie na rozmowe i nie wiem co mam odpowiedziec na pytanie dlaczego wlasnie ten wydzial?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
startuje do Wydzialu Europejskiego Funduszu Społecznego i tam niestety jest potrzebna znajomość ustawy o finansach publicznych, niestety ciezko mi to wchodzi :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość z katowic
do urzedu marszalkowskiego w katowciach? bylam na tescie, do efs, jesli duzo umiesz test jest prosty, sa pytania z ustawy o samorzadzie wojewodztwa i pytania z po kl bardzo rzadko sa pytania z ustawy o polityce rozowju a jeszcze rzadziej z ustawy o finansach publicznych skup sie na po kl a kiedy idziesz na test?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hehe jeszcze nie znam terminu bo dopiero wysłałam dokumenty, ale spełniam wymagania wszystkie wiec czekam na termin testu. PO Kl nie jest wymieniony w wymaganiach tylko : znajomość ustaw: o samorządzie województwa, Prawo o szkolnictwie wyższym, o stopniach naukowych i tytule naukowym oraz o stopniach i tytule w zakresie sztuki, o finansach publicznych; znajomość zasad funkcjonowania Europejskiego Funduszu Społecznego; a pamiętasz czego dokładnie dotyczyły pytania z PO KL ? albo z samorządu ? Pamiętasz jakies konkretne pytania ? ogólne zasady funkcjonowania znalazłam na necie ale to takie naprawdę ogólne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 1234562121
zawsze, ale to zawsze sa pytania z ustawy o samorzadzie wojewodztwa. czesto sa tez pytania o nazwiska czlonków zarzadu, skarbniczki i sekretarza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość katowiczankaka
bo zasady funckojonowania efs to jest caly po kl i wszystkie dokumenty dotyczace po kl, efs zajmuje sie realizacja po kl ktory jest w calosci finsnasowany z europjesjkiego funduszu spolecznego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mnie się wydaję, że oni oczekują znajomości PO Kl gdy jest taki punkt: znajomość przepisów prawa oraz dokumentów programowych Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki 2007-2013 Pamiętacie może jakieś konkretne pytania z ustawy o samorządzie czy tez innych ustaw które wymieniłam ? Miał ktoś test z tych ustaw ? pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nwoifnhwpoeifhe
bylam kilka razy na konkursie w EFSie nie polecam pytania na tescie zawsze skladaly sie z 2 czesci, 2 czesc to pytania otwarte z ustawy o samorzedzie wojewodztwa, na to pytanie trzeba krotkiej odpowiedzi: typu: Kto reprezentuje urzad na zewnatrz i odpiowiedz: marszalek wojewodztwa z ilu osob sklada sie zarzad... tak wiec pytania skonstruowane sa na takiej zasadzie. 1 czesc natosmiast to zawsze bylo jakies ok 15 pytan i otwartych i zamknietych dotyczacych po kl. pytania typu: masz 3 przyklady i zaznaczyc co moze z nich byc finansowwane w ramach jest cross-financingu albo co ile wypelnia sie GWP ile jest czasu na to... gdzie skalda sie odwloanie od dcyzji.... wymienic sklad zarzadu itp. ilekroc mialam w wymaganich inne ustawy, nigdy ich nie bylo, zawsze test skladal sie z takich 2 czesci. natomiast rozmowa to juz inna bajka... ja nie mialam doswiadczenia w praktyce przy realziacji efz wiec jesli ty tez go nie masz marne twoje szanse czsami nawet panie z komusji traktowaly mnie na zasadzie: po co tu przyszlas jak i tak nie masz wystarczajacej wiedzy i doswiadczenia rozmowa nawet potrafila trwac doslownie 2 minuty, 2 krotkie pytania i 2 krotkie odpowiedzi i dziekujemy i dowidzenia wiec jesli startujesz do referatu gdzie jest wymagana duza wiedza i duze doswiadczenie merytoryczne gdzie kontrokluje sie projekty to jak nie masz dosiwdczenia w tym to marne twoje szanse. podsumowujac jesli nie masz znajomosci to twoje szanse sa nikle, ale warto sprobowac zeby sie samemu przekonac TERAZ mam prace w prywatnej firmie, przynajmniej zarobki lepsze,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mam małe doświadczenie przy pisaniu projektów więc może się uda :) Oczywiście biorę pod uwagę, że może być już ktoś ustawiony na ten nabór, zobaczymy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość katowiczankaka
nie wiem dokladnie, ale podobno jak to w urzedach niskie, ale jakies 1400 na reke moze jest. w tym wydziale jest duzo pracy,praca jest ciezka i bardzo czesto jest rotacja, czesto zwalniaja ludzi jak sobie nie radza. pomimo czestych naborow i tak jest duzo chetnych a wymagania pan z komisji sa bardzo wysokie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 789654213
bardzo ciezko jest sie dostac do urzedu bez znajomsci, praktycznie kazdy konukrs jest obsrtawiony, a jak juz nie jest to wlasnie chca osoby doswiadczone z wiedza, bo ktos za tych jelopow ktorzy maja robote zalatwiana musi pracowac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość armaturaa
do katowic naboy sa bardzo czesto, szczegolnie efs, ale to wcale nie oznacza ze latwio sie dostac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chyba ich zdarlo!
Eh, daruj sobie ten test.. Te konkursy sa ustawione. Bankowo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość blu09090909
A był ktoś na konkursie w Urzędzie Wojewódzkim w Szczecinie? Jak tam to wygląda?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wiesienka229
czesc konukrsow jest ustawiana, czesc nie, tego sie nikt nigdy nie dowie idac na konkurs, dlatego trzeba probwac, kto nie sprobuje ten i tak sie nie dostanie ja dostalam sie bez znajomosci, wiec chyba jednak mozna, uczylam sie bardzo duzo to fakt, ale jak sie nie ma znajomosci to trzeba probowac probowac i duzo sie uczyc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oliwinkaaaaa
jak wyglada w toruniu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Startowałam w rekrutacji do wojewódzkiego inspektoratu ochrony środowiska na referenta ds. monitoringu w Krakowie Zaproszono mnie na test kwalifikacyjny (na za dwa dni) ze znajomości stosownych ustaw. Był to test otwarty, 8 pytań dotyczących ustawy o ochronie środowiska (liczy 280 stron) i ustawy o inspekcji ochrony środowiska (ok 30 stron). Przeszłam do kolejnego etapu tj testu praktycznego z excela i gis- 10 minut do zrobienia a potem była rozmowa kwalifikacyjna z komisją (5 osób)-standardowe pytania jak na rozmowie kwalifikacyjnej, po czym jedna z pań, chyba przewodnicząca gremium oświadczyła że to jest praca na zastępstwo (było w ogłoszeniu) na niecałe dwa miesiące (TOTALNE ZASKOCZENIE) - o czym nikt nie został poinformowany (bo wtedy wraca laska z macierzyńskiego)!!!. Rozmowa miała miejsce 4 listopada. I jak tu nie być sfrustrowanym, dodam że proponowana pensja to 1700 brutto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×