Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość KAnia22

16 lat Yasmin ! piszcie !

Polecane posty

Gość KAnia22

Hej mam 16 lat i od przyszlego tygodnia bede brala Yasmin. Brala ktoras z was w tym wieku ? byly jakies skutki uboczne? piszcie !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W jakim celu lekarz przepisał Ci tabletki? Pamiętaj, że to są hormony, mają duży wpływ na Twój organizm, który nie ma jeszcze w pełni ustabilizowanej gospodarki hormonalnej. Stosowanie środków hormonalnych w tym wieku musi być pod ścisłą kontrolą lekarza, ponieważ tabletki mogą upośledzić lub rozchwiać Twoją gospodarkę hormonalną i przywrócenie jej do porządku może zająć dużo czasu. W tym wieku lekarze raczej nie przepisują tabletek hormonalnych, chyba że w celach leczniczych (trądzik, torbiele, bardzo bolesne miesiączki, etc.).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KAnia22
przepisal mi je w celu antykoncepcji..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KAnia22
w jakim sensie upośledzają?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bzdury. jesli Ci przepisal to widocznie uwazal, ze mozesz je brac. nie probujcie byc madrzejsi od lekarza!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość alexisesa
Hej, co prawda mam już 24 lata, ale Yasmin, biorę od czterech lat i nie zauważyłam, żadnych skutków ubocznych. Największym atutem jest to, że moje piersi stały się pełniejsze i bardziej jędrne, a dla mnie to plus :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mała_123
Ja też zaczęłam brać tabletki w wieku 16 lat. Ale aczynałam od Novynette. I brałam je dośćdługo. Teraz biorę Yasminelle, które śą bardzo podobne to Yasmin i YAZ i czuję się po nich dobrze. Ale to wszystko to indywidualna sparawa naszego organizmu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mogą zaburzyć gospodarkę hormonalną. W wieku 16 lat bardzo często gospodarka hormonalna jeszcze się reguluje i stabilizuje, cykle stają się coraz bardziej regularne, organizm jeszcze dojrzewa (i zajmie to jeszcze ok. 2-3 lata). Jeśli ten naturalny proces zostanie zaburzony przez dostarczanie hormonów w formie pigułek, może się okazać, że po ich odstawieniu organizm zareaguje gwałtownie (skoki hormonów, zmiany nastrojów, nagłe tycie, wypadanie włosów, itp.). Proces polegający na regulowaniu działania układu dokrewnego może zostać przerwany na czas przyjmowania pigułek (czyli nawet na kilka lat) i zostanie dokończony po ich odstawieniu, co zajmie trochę czasu. W wieku 16 lat dziewczyna jeszcze normalnie dojrzewa, organizm dalej "uczy się" kontrolować pewne mechanizmy. Ciężko więc wykryć ewentualne problemy hormonalne (wiele z nich nie jest problemami samymi w sobie a jedynie objawami regulowania się organizmu), które mogą być wyleczone lub pogłębione przez tabletki hormonalne. Dlatego tak ważne są tutaj BADANIA HORMONALNE wykonane młodej dziewczynie. Chodzi o to, by nie zaszkodzić organizmowi. Nie jestem za tym, by nastolatki łykały pigułki. Po pierwsze dlatego, że jeszcze dorastają. Po drugie - w wielu przypadkach ciężko o dojrzałość i odpowiedzialność (regularne przyjmowanie pigułek, uważanie na leki, partnerów, higienę etc.). I po trzecie - nie wiadomo, na ile seks w wieku 16 lat jest odpowiedzialny (nie tylko w kwestii ciąży, ale także chorób). Nie wiadomo, czy związek jest dojrzały i poważny, czy za trzy miesiące dziewczyna nie będzie odstawiała tabletek, bo jednak "ten jedyny" okazał się nie być tym wymarzonym i związek upadł. Wiele razy decyzje podejmowane pochopnie odbijają się w przyszłości. Do hotrain - jeśli miałabym zawsze wychodzić z założenia, że lekarz jest mądrzejszy ode mnie i to mnie zwalnia z MYŚLENIA i odpowiedzialności, to nie zaszłabym daleko. Niestety bardzo łatwo trafić na konowałów i marnych lekarzy, którzy wypisują recepty od ręki, często nawet nie wiedząc, czy ktoś może przyjmować dany lek. Trzeba być świadomym swoich praw i obowiązków i nie wierzyć ślepo lekarzom, trzeba korzystać z ich wiedzy i doświadczenia, ale świadomie. Czasem lekarz chce być uprzejmy i od ręki wypisze receptę na tabletki. Niektórym to na rękę. Ja jednak takich lekarzy omijam szerokim łukiem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×