Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Eleana

Seksowne nastolatki- czyli dorastam w XXI w.

Polecane posty

Model współczesnego nastolatka oraz bodźców oddziałujących na jego psychikę. Tak, tak! O ile początkowo sobie myślałem, że poruszanie tematu seksualności nastolatków w okresie przejściowym między szkołą podstawową a gimnazjum jest pewnym nietaktem, to teraz mam pewność- trzeba o tym mówić! Można by postawić tezę, że to przecież okres dojrzewania, burza hormonów, pierwsze miłości - to wszystko składa się na potencjalny pociąg seksualny, oraz chęć bycia pożądaną przez innych osobą. Nie mogę się z tym nie zgodzić, niewątpliwie fizjologia człowieka ma tutaj swój duży udział, ale czy jest przyczyną często nie zdrowych pociągów dzieciaków? W bardzo prosty sposób możemy odpowiedzieć na to pytanie. Cofnijmy się do czasu młodości naszych babć, dziadków i ich rówieśników. Czy oni obnosili się tak ze swymi potrzebami? Oczywiście, że nie! Wszyscy dobrze wiemy, iż w okresie dorastania pociechy lubią się buntować. Promowane materiały które rzekomo są przeznaczone dla właśnie tej grupy wiekowej tylko podburzają relacje na linii rodzice - dziecko. W młodej głowie pojawia się myśl „w końcu jestem już dorosły/a”. I tu zaczyna się problem, nie tylko pod względem seksualności która zaczyna się gwałtownie rozwijać i pokazywać, lecz także alkoholu, papierosów czy też innych nałogów. Cały tekst na stronie : http://www.ithink.pl/artykuly/hyde-park/moim-zdaniem/seksowne-nastolatki-czyli-dorastam-w-xxi-w/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 90ty blogspot
Problemy dzisiejszych nastolatków nie są tak oczywiste i - jak potwierdzają badania - błędnie kieruje się je w sferę erotyzacji. Wbrew pozorom, nastolatkowie coraz mniej randkują i później rozpoczynają współżycie, na co duży wpływ mają social media angażujące bardziej niż realne życie. iGeneracja nastolatków ma problemy, które dopiero są odkrywane, a nie były obecne u poprzednich pokoleń - więcej w temacie iGeneracji na blogu 90-ty.blogspot

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
10:46 Odgrzewasz kotlet sprzed 8 lat, geniuszu. 8 lat temu była zupełnie inna rzeczywistość niż teraz. Dokonał się ogromny, dramatyczny skok w rozwoju młodziezy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×