Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

dziewczyna Granta

Jakie danie z CUKINII?

Polecane posty

Gość karetka23
podnoszę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 1234567....
leczo .....kiełbaskę podsmażasz z cebulką do tego obrana bez pestek cukinia i papryka w różnych kolorach ...na koniec zielona pietruszka mniam albo jeśli cukinia jest młoda można ją pokroić w plastry ze skórką i smażyć jak kotlety w panierce :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja do leczo daję jeszcze pomidory i fasolkę szparagową, bo akurat mam w nadmiarze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jemy cukinię od trzech dni :) Dostałam od babci z ogródka, a że nie robię przetworów, bo w bloku nie mam gdzie trzymać, postanowiliśmy zjeść na bieżąco. Dzień 1: zapiekanka z cukinii a'la musaka: ziemniaki, plastry cukinii, mielone mięso, sos z pomidorów z różnymi ziółkami, przekładane na zmianę, posypane żółtym serem. Zapiec. Dzień 2: placki z cukinii. Zetrzeć jak ziemniaki, odsączyć wodę, dodać trochę mąki, jajko, i przyprawy do smaku (np. natkę pietruszki, suszone pomidory, parmezan tarty). Smażyć jak ziemniaczane. Dzień 3: zupa śmieciówka z dodatkiem cukinii. Chyba nie muszę tłumaczyć? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 1234567....
ja kiedyś zaprawiałam młodziutką cukinie krojąc ją w paski w skórce ale bez pestek jak ogórki słodko-kwaśne zimą jak znalazł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 1234567....
Ewa 33....masz rację zapomniałam o pomidorach też daję ....ale ostatnio i kapustę dodałam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A ja tęsknie za cukinią i nie mogę się doczekać sezonu. Robię z niej lecho, placki, zupę cytrynowa, dusze jako dodatek do innych potraw, wyciskam w wyciskarce ... Smaczna, zdrowa do przyrządzenia na 100 sposobów ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No i jeszcze makaron z cukinii ... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Podsmażona z czosnkiem i połączona z ugotowanym ryżem pyszne danie do różnych mięs.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×