Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość merde01001

Szukam przepisu na sałatkę z fetą

Polecane posty

Gość merde01001

Witam, chodzi mi o konkretną sałatkę, którą robiłam lata temu i która bardzo mi smakowała. Niestety, nie potrafię już odtworzyć listy składników, a i przepis zapisany nie chce się odnaleźć. Stąd moja prośba - może któraś z Was robi podobną sałatkę i może mi pomóc. Składniki, które pamiętam to: -feta -ogórek konserwowy -ananas - groszek konserwowy - jajko (tego nie jestem już pewna) Będę wdzięczna za podpowiedź:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja robię inna z fetą Sałata porwana, a reszta pokrojona w dość dużą kostkę i plastry:D Feta pokrojona w kostkę Świeży ogórek w kostkę Pomidor w kostkę Rzodkiewka w plastry To wszystko polane takim sosem-oliwa zmieszania z przyprawami różnymi jakimi się chce... Taka świeża wiosenna:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Patitka
Najndżits- ja jadłam podobną, bardzo smaczną:) kapusta lodowa pekinka papryka czerwona i żółta świeży ogórek pomidor czerwona cebula feta do tego sos: jogurt naturalny, majonez, czosnek, koperek i sos winegret w proszku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gwiazdeczka555
Potrzebne beda Ci 1 salata lodowa lub pol pekinki 2 pomidory 2 zielone ogorki 1 papryka, najlepiej czerwona 1 peczek rzodkiewek pol sloiczka oliwek czarnych lub zielonych 1 ser feta 3 lyzki oliwy z oliwek moze byc sos salatkowy srodziemnomorski, ale niekoniecznie Salate postrzepic w palcach, a jak masz kapuste to pokroic. Pomidory pokroic w kostkę, a ogorki w cienkie plasterki, nie musisz obierac ze skorki.Papryke pokroic w kostke sredniej wielkosci, rzodkiewki w kosteczke dosc drobną.Oliwki mozna dawac całe od razu ze sloika lub jak wolisz to je pokroj,(ja oliwek nie daje, bo nikt ich u mnie nielubi, ale w przepisie sa).Ser feta pokroic w kostke. wszystko to wymieszac i dodac 3 lyzki oliwy samej lub z sosem srodziemnomorskim, wtedy ma zdecydowany smak.Ja nie solę poniewaz ser feta jest strasznie słony, a sos srodziemnomorski rowniez, ale wedlug uznania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość każda pisze nie na temat
Przepisy fajne, ale autorce chyba nie o to chodziło - popatrzcie na podpowiedź, jakie składniki chciałaby użyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a może chodzi o szopską
Może chodzi Ci o sałatkę szopską? Szopska sałatka wyglądająca jak góra warzywna ze śniegiem serowym na szczycie i zdobywczynią szczytu w postaci oliwki :) SKŁADNIKI * 2-3 szklarniowe ogórki zielone * 0,8-1kg pomidorów * 2-3 szt cebuli (najlepiej czerwonej) * 0,8-1kg sera białego typu feta (lepszy ser bardziej słony i pełno-tłusty) * 3-5 szt świeżej papryki słodkiej (zielona, żółta lub czerwona) * oliwki do dekoracji * sól, pieprz, ocet winny oraz oliwa (jeśli ktoś lubi dla smaku można polać na końcu) SPOSÓB PRZYRZĄDZANIA Oskrobane ogórki pokroić na średnią - dużą kostkę. Paprykę pokroić również na średniej wielkości kostkę. Pomidory pokroić w ósemki. Ser biały typu feta należy wycisnąć praską - wyciskarką do ziemniaków na talerzyk. Cebulę pokroić dowolnie jak kto lubi w kostkę lub w krążki. PS: Jesli ktoś nie ma sera feta to będzie trzeba użyć więcej soli do posypania warzyw. Ogórki wykłada sie na dnie głębokiego talerza lub półmiska, potem paprykę i następnie pomidor i cebula, wszystko można przyprawić solą i pieprzem (jak będzie ser feta czyli słony ser biały to można zrezygnować z soli), i następnie posypac po całym sporej ilości sera sprasowanego. a na końcu położyć oliwkę. Przy podaniu mozna podac ocet winny i oliwę bo nie każdy lubi tymi składnikami polane warzywa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Patitka
Bo chodzi o to, że my też chcemy się pochwalić jakie to my mamy fajne przeisy :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×