Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

czerwona pomarańcza

obciążone kolana

Polecane posty

Czy ktoś miał podobny problem?? kiedy byłam w górach w czerwcu, obciążyłam sobie kolana szczególnie podczas schodzenia ze szlaku w dół, bolą mnie konkretnie rzepki aż do teraz, na początku nie mogłam schodzic po schodach i podaczas chodzenia, lekarz przepisał mi płyn do wcierania i tabletki,jednak tabletki musiałam odstawić bo bardzo mnie bolał żołądek i ogólnie brzuch,biegunki itd. teraz nie bolą mnie aż tak bardzo,ale np. gdy dłużej siedzę na krześle w normalnej pozycji,albo podczas chodzenia Co można jeszcze zastosować,żeby całkowicie wyeliminować ból,czy kolana kiedyś mi powrócą do normaności???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Stary górołaz
Jeżeli jesteś zdrowa a ból kolan jest skutkiem przeciążenia, to wyrzuć te wszystkie piguły. Musisz przez parę tygodni oszczędzać kolana. Unikaj chodzenia po schodach, nie noś ciężkich przedmiotów. Jeżeli kolana nie puchną i przy zginaniu nie dają podejrzanych odgłosów możesz zacząć rehabilitację: spokojna jazda na rowerze, wygrzewanie czerwoną lampą, możesz wcierać ruski krem na jadzie żmii Viprosal B. Ale jeżeli: puchną, skrzypią, trzeszczą wal do konowała od narządów tuchu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
u mnie takie objawy miala rzekoma chondromalacja rzepek, ktora przez zla diagnoze doprowadezila mnie do artroskopii, a teraz okazuje sie,ze jest to reumatyzm. walę ich, mam 19 lat i w ich gadanie juz nie wierze ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzieki za odp., tablety to ja odstawilam po 3 dniach,bo zoladek mi nie wyrabial, natomiast przez dluzszy czas wcieralam plyn robiony w aptece kolana mi nie trzeszcza,ani nie puchna tylko wlasnie jak sie dlugo nie ruszam(gdy siedze) to zaczynaja bolec rzepki i oprocz tego jak dotykam to czuje bol no i jak schodze po schodach(nawet male schody) to juz dwa miesiace trwa a ta masc ile kosztuje??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 56uw3ssy7jhdhngc
moze schudnac kilka kg? moze rozruzsac sie ? hm...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 56uw3ssy7jhdhngc
to nie wiem co doradzic za to ja chce schudnac i lece na dwor poruszac sie bo nie ma co siedziec pzred kompem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej! Mam identyczny problem! Też obciążyłam sobie kolano w górach, stymże tylko (albo aż :P) jedno. Pragnę wskrzesić ten wątek ;) Prosze doradźcie co można jeszcze poradzić na takie kolano! Bandaż elastyczny? Stabilizator? Plastry rozgrzewające? Ma ktoś w tym temacie doswiadczenie? Dodam, że pragnę jak najszybciej wrócić do stanu normalności, bo tańczę kilka razy w tygodniu i przymus rezygnacji z treningu jest dla mnie największa karą! Nie wiem tez po jakim czasie mogę wrócić do tańczenia :( Z góry dzięki za pomoc!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wytłumacz mi, co to znaczy "obciążyć kolano"... co przez to rozumiesz..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej! Tak jak pisała Czerwona Pomarańcza, obciążyłam sobie kolano podczas długiego i intensywnego schodzenia z gór. Głównie dlatego, że z powodu bólu w karku schodziłam tylko jedną stroną. Dlatego obciążyłam sobie tylko jedno kolano, ale za to mocno. Uczucie obciążenia ciężko określić. Mam przez to trudności z chodzeniem, ograniczoną ruchomość, nie mogę biegać, zginać kolana w pozycji stojącej. Nie miałam nigdy podobnej dolegliwości, dlatego ciężko mi określic co to jest. Wiem, że powinnam zrobić sobie usg kolana, ale czekam na termin u ortopedy. Teraz chcę sama podjąć jakieś leczenie i narazie oszczędzam kolano, choć strasznie ubolewam nad tym, że nie mogę się za wiele ruszać :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To może byc praktycznie wszystko i trudno cos zalecic... pewnie na razie jedynie farmaceutykami mozesz sobie pomóc.. ewentualnie udać się do masażysty lub rehabilitanta..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Najlepszym rozwiązaniem jest wizyta u lekarza, który zleci ewentualne badania i dokładnie będzie mógł sprawdzić, co dolega. U mnie przy przeciążonych stawach przy rehabilitacji bardzo pomógł stabilizator kolana z Qmedinfo - odciążył stawy i pomógł w szybszym powrocie do formy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jeżeli jesteś zdrowa a ból kolan jest skutkiem przeciążenia, to wyrzuć te wszystkie piguły. Musisz przez parę tygodni oszczędzać kolana. Unikaj chodzenia po schodach, nie noś ciężkich przedmiotów. Jeżeli kolana nie puchną i przy zginaniu nie dają podejrzanych odgłosów możesz zacząć rehabilitację: spokojna jazda na rowerze, wygrzewanie czerwoną lampą, możesz wcierać ruski krem na jadzie żmii Viprosal B. Ale jeżeli: puchną, skrzypią, trzeszczą wal do konowała od narządów tuchu. Polecam Artro Center.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×