Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

onk3

czy ma ktos przepis na dobre kruche ciasto?

Polecane posty

Gość przepis na kruche ciasto
jest chyba jeden? No, góra dwa - słodkie i niesłodkie... Ja robię w formie do tarty, więc podaję proporcje na formę do tarty: szklanka mąki pół kostki margaryny do pieczenia trzy łyżki wody jajko (kilka razy zapomniałam dodać i też wyszło...) szczypta soli i jeśli na słodko - szklanka cukru pudru (albo mniej - rzadko robię na słodko) Wszystko szybko wyrobić (ja wyrabiam w mikserze), uformować kulę, spłaszczyć, zawinąć w folię spożywczą i na pół godziny-godzinę do lodówki. Zawsze wychodzi, chociaż za każdym razem jest inne ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pyszne kruche ciasto dwie szklanki mąki, trzy żółtka ugotowane na twardo, kostka masła, pół szklanki cukru pudru , śmietana do zlepienia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
herenowmarta pierwszy raz si espotkalam z tym aby zótka były gotowane moze w tym tkwi sekret wyprubuje na pewno

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja nie dodaje wodu ani
śmietany a tylko surowe żółtko. Z gotowanymi podobno też można, ale nie próbowałam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zuzkaaaa_______
z gotowanym żółtkiem wychodzi po prostu bardziej kruche, tak samo jak dodasz mąki krupczatki zamiast zwykłej, ale wtedy też ciężej jest je zrobić i łatwiej pęka, więc n ie wiem, czy to dobry pomysł, jeżeli ktoś robi po raz pierwszy u mnie w domu zawsze robiło się ciasto kruche z 0,5 kg mąki, 0,25 kg masła, 0,125 kg cukru pudru, torebki cukru waniliowego i jednego lub 2 żółtek na wysypaną mąkę kładzie się masło, kroi nożem na małe kawałeczki, dodaje resztę składników i szybko zagniata - nie moze nie wyjść :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×