Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość wracam z emigracji

Wracamy do Polski, ale dokad?

Polecane posty

Gość wracam z emigracji

Wracamy z Irlandii bo tutaj juz lepiej nie bedzie to samo co teraz mozemy miec w Polsce. Nawet Irlandczycy mysla o emigracji. Chcemy kupic mieszkanie w Polsce, mamy male dziecko. Niestety na mieszkanie w najwiekszych polskich miastach nas nie stac. Gdzie jeszcze poza Krakowem i Warszawa mozna sobie fajnie ulozyc zycie i oczywiscie miec szanse na prace:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wracam z emigracji
A podobno nastroje Polaków sie poprawiają i może być już tylko coraz lepiej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To zalezy co chcecie robic czy macie wyzsze wyksztalcenie bo zeby dostac w pl lepsza prace to bardzo na to patrza. jesli powrot to osobiscie polecam Krakow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość joan81
Nie licz,ze ktos tutaj Ci odpowie,gdzie warto mieszkac w Polsce,bo wiekszosc osob tutaj jest szczesliwa,ze z Polski wyjechala:-) Hmm,wszystko zalezy od tego,ile macie kasy i za jakie srodki jestescie w stanie sie utrzymac.Mozna znalezc mieszkania na rynku wtornym za ok.200 tys.(miasto do 300 tys.),a mozna znalezc i takie,ktore kosztuja 2 razy tyle.Nam sie udalo kupic nowe za 250 tys.,ale mielismy farta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moja dobra rada to
nie wracajcie! Naczytalas sie jakis bzdur w gazetach czy bog wie gdzie, i myslisz ze w Polsce jest rad. A po co wyjezdzalas? W polsce nie ma pracy i jest bieda i nic wiecej. Jesli sie nie orientujesz to sprawdz jaka obecnie jest stopa bezrobocia! I nie mysl ze ktos tu czeka z praca na ciebie z otwartymi rekoma!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moja siostra kilka dni temu wrocila z 3tygodniowego urlopu w Polsce i stwierdzila,ze w miescie, z ktorego pochodzimy nie widac kryzysu. Gdzie nie pojdziesz tam buduja nowe mieszkania, centra hadlowe, sklepy, przeprowadzanych jest bardzo wiele inwestycji majacych na celu poprawienie standardu zycia mieszkancow i stworzenie nowych miejsc pracy. Centra handlowe pelne sa ludzi z siatami pelnymi zakupow, prawie wszystkie nastolatki poubierane sa w markowe ciuchy. Restauracje,w ktorych stolik dostawalo sie z miejsca, teraz sa tak pelne,ze trzeba rezerwowac stolik z wyprzedzeniem i z gory jest powiedziane, ze po 2- 2,5 godzinach trzeba stolik zwolnic. Nie sa to jakies wymyslone historie z gazety tylko naoczne relacje mojej rodziny. Oni nie mieliby zadnego interesu,zeby mnie oklamywac :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moja dobra rada- bezrobocie w Polsce w przyszlym roku ma wyniesc okolo 11 procent a w Irlandii prawie 20 procent. Wnioski prosze wyciagnac samemu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bfedsddf
podam ci przykład - moje miasto rodzinne Białystok, nie jest źle, moi znajomi, rodzina, brat wszyscy zarabiają powyżej 3 tys, w Białymstoku kupić mieszkanie jest drogo, ale np 20 km dalej jest Czarnobiałostocka -miasteczko, gdzie mieszkanie czy domek można kupić już o 1/3 taniej niż w mieście,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość frentii
Wlasnie przeprowadzilam sie do Poznania i pytam sie, gdzie ten kryzys? Na Parkingach w centrach handlowych wiekszosc aut powyzej 70-100 tys. ludzie swietnie ubrani, z dziecmi, przed lub po powrocie z zagranicznych wakacji,kupe nowych budynkow mieszkalnych, ja nie widze tego kryzysu przynajmniej wsrod ludzi po studiach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość NW5
pojecia nie ma macie, o bogactwie spoleczenstwa swiadczy szeroka klasa srednia a nie wybijajace sie 5% ludzi zamoznych,to co z tego ze sa drogie auta i centra handlowe pelne,wszyscy tam nie kupuja.W Moskwie jezdza takie auta ze mozna sie za glowe zlapac a wiadomo ze wiekszosc zyje tam w biedzie....Jesli pani w biedronce na kasie bedzie zarabiac 3 tys i praca ta bedzie dostepna kazdemu to wtedy moze i powiemy ze jest tam dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Takiego dobrobytu jaki jest dziś w PL nigdy nie było w historii. W PL wszystko jest bajecznie tanie więc nic dziwnego, że pensje nie są zbyt wysokie. Nie muszą być!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lech

Wracajcie do PL - Morawiecki wam da! PiS też namawia żeby ludzie wracali, bo w PL jest coraz lepiej. Pensje idą bezustannie do góry, praca jest a wszystko dużo dużo tańsze niż zagranicą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ooooo
18 minut temu, Gość Lech napisał:

Wracajcie do PL - Morawiecki wam da! PiS też namawia żeby ludzie wracali, bo w PL jest coraz lepiej. Pensje idą bezustannie do góry, praca jest a wszystko dużo dużo tańsze niż zagranicą.

Dziękuję, nie wracam.

Byłam w Polsce w niedawno, po kilku dniach miałam DOŚĆ.

latam tylko ze względu na starych rodziców.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość M.  Wieszczycka
5 minut temu, Gość ooooo napisał:

Dziękuję, nie wracam.

Byłam w Polsce w niedawno, po kilku dniach miałam DOŚĆ.

latam tylko ze względu na starych rodziców.

Również latam tylko ze wględu na rodziców i teściów. Mamy jeszcze w Polsce kilkoro dobrych znajomych i zawsze się z nimi widzimy, jak jestesmy raz na rok. Zapraszamy by i do nas się wybrali, ale akurat to albo ten typ, który tylko w Polsce wakacjuje, a inni krórzy latają w inne kraje, są fanami miejsc typu Hiszpania czy Tajlandia, niż północ Europy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ytghb

Taaa nie ma kryzysu. Dlaczego więc jak pojechałam na wakacje to emeryci żebrali i grzebali po śmietnikach w miejscach turystycznych? Państwo rozwala kasę na zapładnianie kobiet a nie potrafi zadbać o tych którzy już żyją. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Viola

Jaki kryzys? W PL jest dobrobyt, sklepy restauracje przepełnione ludźmi. Miejsca do parkowania nie uświadczysz. Ludzie zarabiają coraz lepiej. PL dziesięć lat temu a dziś to nie ten sam kraj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kaśka
1 godzinę temu, Gość Viola napisał:

. PL dziesięć lat temu a dziś to nie ten sam kraj.

W sedno.

Nie ten sam kraj.

JEST ZNACZNIE  G O R Z E J 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Hjkg

Ludzie w Polsce biorą kredyty i dzięki temu widzisz samochody i pełne parkingi. Czego już nie widzisz to jak przyjdzie spłacić ten kredyt i wtedy jest lament w "Sprawie dla reportera". 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agata

coraz  wiecej bezdomnych, żebraków i... ciapatych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kijiki

Akurat "ciapaci" coś w pl robią. Rodowici Polacy wolą brać chwilówki i udawać bogatych na Facebooku. Do czasu pierwszej raty haha. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Londynka

Na temat, z tego co sie orientuje wieksze miasta w Polsce radza sobie dobrze. Problem zaczyna sie w malych miejscowosciach. Ale zanim zdecydujesz gdzie, zacznijmy od powodow do wyjazdu i co chcialabys robic kiedy juz bedziesz w Polsce. 

Jesli na przyklad zmieniasz kraj bo chcialabys zmienic standard zycia na lepszy, to albo okolice Krakowa albo Trojmiasto, zalezy czy lubisz gory czy moze. Jesli myslisz o pracy w zawodzie, to kazde wieksze miasto. Moj osobisty wybor, jesli kiedykolwiek wyjade z Londynu, to blisko morza wiec Gdansk, Gdynia lub Sopot.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×