Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

malowanalala

Termin-KWIECIEŃ 2010******

Polecane posty

Gość malutka872
no wiadomo jak stworzysz zagrozenie na drodze to niema zmiluj.... ale z tego co wiem to ciezarne maja lżej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama27
betatka spokojnie bioparox możesz brać, on nie ma działania na dzieciątko, lepiej wylecz się teraz porządnie niż ma cię dopaść grozniejsza infekcja a bioparox wtedy już nie pomoże,ja mam w rodzinie lakarza i też brałam ale mi nie pomogl i musialam brac naprawde silne antybiotyki,zastrzyki mialam zapalenie pluc i oskrzeli tak sie balam co bedzie z malenstwem i chyba dopoki nie urodze to nadal bede sie bala czy nie zaszkodzily( niby wszystko jest ok tak mowi lekarz), ja mam te wszystkie badania po nowym roku, zrobie 4 a 6.01 ide do gina na wizyte kontrolna,a ta glukoza fuj ochydna pamietam ale da sie wypic bez niczego, u mnie z ta płcia nie bylo niespodzianek od 18-20 tyg wiedzielismy ze bedzie dziewczynka i mamy coreczke,teraz maz chce niespodzianke a ja chcialabym po cichu wiedziec i pewnie lekarz powie jak bedzie omawial usg,poki co nie bylo widac ;) co tam ma miedzy nozkami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny:) betatka- ja też miałam przepisany bioparox od internisty w 15tc go brałam 4x4 i wszystko jest ok. p.doktor powiedziała że on jest całkowicie bezpieczny. na pewno ci pomoże i nie będziesz się męczyła, ale to twój wybór. Biało-czarna- mocno trzymam kciuki !!!!!!!!!!!!!!!!!!!wiem jaki to stres;) POWODZENIA:):):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej hej ależ u nas pada śnieg, z jednej strony fajnie bo będzie biało, ale z drugiej strony zatrzymało mnie to w domku, bo mój Mężuś "nie zdążył" wymienić opon na zimowe .... heh nic więcej nie powiem .... a miałam jechać kupić bombki i światełka na moją wielką choinkę, która przyjedzie do mnie w niedzielę (mam nadzieje :P) a potem chciałam jechać do mamy lepić uszka ... cóż trzeba zostać w domku :( *Biało -czarna to ja już trzymam kciuki :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
biało-czarna trzymamy kciuki podwójnie :), zobaczysz ze bedzie ok tylko sie nie denerwuj :), ja poszłam na takim luzie, ze tata dał mi odrazu pieniadze zebym zaklepała sobie drugi, i za nie kupiłam sobie pierwsze buty na obcasie :) a z tym bioparoxem to juz wieczorkiem dzwoniła szwagierka ona jest "opętana" na punkcie lekarzy i jak już od niej usłyszałam ze spokojnie moge go brac i ze drugi trymestr jest pod tym kątem najbezpieczniejszy, no i jeszcze płukanke sobie robie z woda utleniona, forgus z moim tez tak jest wiecznie na ostatnia chwile w tamtym roku nie zdazył wymienic na letnie, wiec w tym roku nie miałam problemu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej... dziś lekcja jak złagodzić poród :) Dzisiaj na naszym kolejnym spotkaniu opowiem Ci o łagodzeniu bólu w pierwszym okresie porodu. W czternastej lekcji opisałam Ci jak możesz odczuwać skurcze. Teraz opowiem Ci jak sobie możesz z nimi poradzić. Wyszczególnię dwa sposoby: 1) Nie farmakologiczne 2) Farmakologiczne Do nie farmakologicznych sposobów uśmierzania bólu zaliczamy: - Masaż okolicy krzyżowej. Twój partner za pomocą kostek pięści lub nadgarstka może wywierać nacisk na tę okolicę. Ruchy jego powinny być okrężne. Druga ręka powinna zwiększać nacisk pierwszej. A Ty ułóż się wygodnie np. możesz siedzieć lub leżeć na boku. - Nie wiem czy słyszałaś o metodzie akupresury zaczerpnięta jest ze starożytnej medycyny chińskiej. Polega na tym, że jeżeli czujesz silny ból okolicy krzyżowej to mocno naciskasz palcem odpowiednie miejsce na powierzchni stopy, czyli śródstopie u nasady dużego palca. - Woda również ma działanie kojące, a w szpitalu mówimy na to imersja wodna. Możesz poprosić położną o zgodę na pójście pod prysznic lub do wanny (zależy od wyposażenia szpitala). Dziwisz się pewnie, co ja takiego pisze? Otóż woda relaksuje tylko nie możesz potraktować tego jak prysznic taki, żeby się obmyć, czyli trwający góra 5 minut i już wychodzisz. Bo wtedy, rzeczywiście nie odczujesz pożądanego efektu. Prysznic relaksujący powinien trwać około 15 minut - 30 minut. Ustawiasz wodę na letnią lub ciepłą wodę, NIE na gorącą. Polewasz wodę okrężnymi ruchami po brzuszku, również u dołu brzucha, możesz po okolicy krzyżowej polewać sobie wodę, albo będzie to robić osoba towarzysząca. Pod prysznicem możesz usiąść w rozkroku na krzesełku lub uklęknąć. Rób wszystko tak, żeby Cię nie bolało. -Niektóre pacjentki krzyczą, ale nie wiem czy to dobry sposób na łagodzenie bólu. Wydaje mi się bardziej męczący. Poradzę Ci, żebyś w czasie skurczu starała się skupiać uwagę na oddechu w czasie skurczu. Wdech powinien być energiczny natomiast wydech spokojny, czyli powoli wydmuchuj powietrze jakbyś chciała zdmuchnąć świeczkę. Miej więcej długość wdechu do wydechu ma się 1:2. Ważne żebyś po skurczu oddychała "do brzuszka". Czyli bierzesz 2- 3 wdechy tak, żeby brzuszek się uniósł. W celu sprawdzenia czy robisz dobrze możesz sobie położyć rękę na brzuszku. Znieczulenie farmakologiczne - Znieczulenie zewnątrzoponowe (ZZO) - do tego znieczulenia musisz mieć 4 cm rozwarcia. W jaki sposób działa? Otóż najpierw lekarz anestezjolog przeprowadza z Tobą krótki wywiad. Jeżeli uzna, że nie ma żadnych przeciwwskazań poprosi Cię, żebyś albo ułożyła się na łóżku na boku i ułożyła w pozycje "embrionalną", czyli musisz się zgiąć. Nie możesz się poruszyć. Gdyż lekarz musi nakłuć kręgosłup. Potem zakłada cewnik i mocuje Ci za pomocą plastrów do kręgosłupa, aż cewnik będzie znajdować się na górze na twoim jednym z ramion. Za pomocą niego będziesz miała podawane leki. One będą działać tylko na dolną partię ciała. Możesz odczuwać mrowienie w nogach. Skurcze będą miały charakter napinania się, ale nie będziesz odczuwać bólu. To niestety może wydłużyć trochę poród w pierwszym okresie i drugim okresie porodu. Nie mniej Ty będziesz mniej zmęczona w czasie porodu z takim znieczuleniem. Należy pamiętać, że w większości szpitali to znieczulenie jest odpłatne dodatkowo, a oprócz tego nie w każdym szpitalu jest codziennie anestezjolog, który wykonuje ZZO. Dlatego jeżeli jest to dla Ciebie istotny element komfortu w czasie porodu warto, żebyś zadzwoniła po szpitalach się zapytała jak u nich to wygląda. Czasami usłyszysz odpowiedź tak jest, ale przyjeżdżając do porodu okazuje się, że lekarz jest np. tylko we czwartki, albo wtorki i środy. Warto, więc się wypytać czy jest lekarz codziennie. Usługa na ironie, choć płatna nie zawsze jest dostępna. Jednak jak sobie zakodujesz, że musisz mieć to znieczulenie a okaże się, że nie możesz go mieć. Zaczniesz się denerwować jak przeżyjesz poród. Dlatego apeluje, żebyś uwierzyła w swoje siły i mówiła sobie dam radę, będę silna itp. - Dolargan jest lekiem dożylnym. Są różne wersje tego czy pomaga na ból czy nie. A jego stosowanie tak naprawdę wzbudza kontrowersje. Jest to lek z grupy narkotycznych. Po nim może zrobić się Tobie nie dobrze, kręcić w głowie. Jedne pacjentki są radosne, a inne takie otumanione po tym leku. - No-spa działa rozkurczowo, dlatego przez chwilę możesz poczuć się lepiej. Będzie ona podana domięśniowo, czyli w pośladek. NIE BIERZ ze sobą tabletek do szpitala. ///////////////////////////////////////////////////// Co możesz robić w trakcie porodu? Dzisiaj opowiem Ci, w jaki sposób możesz być aktywna w czasie porodu. W ramach ciekawostki: Fundacja Rodzić po Ludzku wywalczyła, że dzisiaj możesz rodzić w wodzie, możesz w czasie porodu przybierać dowolne pozycje a nie jak wcześniej leżeć na łóżku w pozycji horyzontalnej. Jak tą wolność wykorzystać? Korzystając z metod i pozycji jakie opiszę w lekcji :) Jeżeli chodzi o mniej aktywne uczestnictwo w trakcie porodu, to owszem możesz leżeć na łóżku? Natomiast nie jest to najlepsza metoda, ponieważ nie ułatwiasz swojemu dziecku porodu. Nie ma też pomocnego działania siły grawitacyjnej, jaka występuje, kiedy chodzisz czy siedzisz na piłce. Podsumowując leżąc na łóżku w trakcie porodu jego czas trwania się wydłuża. W gruncie rzeczy można powiedzieć, że sama sobie utrudniasz. Jak złagodzić ból i przyspieszyć poród? Pisałam w poprzedniej lekcji o działaniu wody na macice i łagodzeniu bólu. Tak, więc możesz skorzystać z prysznica, albo wanny wedle moich wcześniejszych wskazówek. Pozycja porodowe: Najlepsza pozycja to jest taka, w której Ty będziesz czuła się najlepiej. Pozwolę sobie jednak przedstawić Ci, jakie możesz przybierać w czasie porodu. Może wśród nich znajduje się ta idealna dla Ciebie. Pozycja stojąca- możesz sobie spacerować w czasie porodu, albo opierać się o ścianę. Powinnaś stanąć przed ścianą i oprzeć się rękami tak, żeby powstał kąt nachylenia. Jeżeli rodzisz z partnerem możesz położyć ręce na jego szyi i oprzeć się o niego. Klęk wsparty, (czyli pozycja na czworaka na podłodze) zmniejsza bóle krzyżowe. W trakcie porodu możesz korzystać m.in. z worka sako albo kołysać się na piłce. Nie bój się, że spadniesz. Poproś położną, żeby Ci pomogła bezpiecznie usiąść na niej. W czasie skurczu kołysz się na piłce, możesz też podskakiwać. W jaki sposób to łagodzi ból? - Kiedy kołyszesz się na piłce mięśnie krocza rozluźniają się, jesteś w rozkroku, tym samym robisz więcej miejsca dla dziecka. To przyspiesza poród. - Możesz uklęknąć i podeprzeć się na łokciach to też pomaga. - Możesz usiąść w rozkroku i oprzeć się o partnera, który siedzi tak samo. - W pozycji stojącej, siedzącej działają dodatkowe siły natury, czyli siła grawitacji. Nie rodzisz "pod górkę" jak to jest w przypadku pozycji stojącej. W czasie skurczu kołysz biodrami. Jeżeli chodzisz w czasie porodu to, gdy przyjdzie skurcz staraj się o coś oprzeć, szafkę albo łóżko. Dobrze jest wybrać jedno miejsce, w którym w czasie skurczu będziesz się opierać. Jeżeli jesteś osobą, która pomimo wszystko chce rodzić w pozycji leżącej warto, żebyś pamiętała, aby: - leżeć na lewym boku dla lepszego krążenia - od czasu do czasu staraj się kołysać biodrami Jednak nie zapominaj pozycja leżąca wydłuża poród i nie jest najlepsza dla Ciebie i Twojego dziecka? A musisz mieć dużo siły na drugi okres, czyli rodzenie dziecka. Do zobaczenia na kolejnej lekcji. //////////////////////////////////////////// Jak wygląda dziecko po urodzenieu? Dzień dobry, Teraz pewnie zastanawiasz się jak będzie wyglądać Twoje dziecko po urodzeniu. Dlatego postanowiłam Ci opowiedzieć, co możesz zobaczyć i czym jest to spowodowane. Osoby, które spodziewają się, że dziecko urodzi się różowiutkie czyściutkie mogą być bardzo zaskoczeni widokiem swojego dziecka. Noworodek w życiu płodowym przebywał w płynie owodniowym, w trakcie porodu pokonuje "kanał rodny" i dodatkowo co jakiś czas odczuwa ścisk spowodowany skurczami macicy. Te wszystkie okoliczności wpływają na wygląd noworodka po urodzeniu. Inaczej jest w przypadku dzieci urodzonych przez cięcie cesarskie. Zacznijmy od głowy: Główka w czasie porodu jest uciskana przez co musi dostosowywać swoją wielkość do kanału rodnego. Dlatego jej wygląd zaczyna się modyfikować. Między innymi dlatego malutkie dziecko ma niezrośnięte ciemiączka. To m.in. daje możliwość minimalnego dopasowania się główki. Może powstać również obrzęk na czubku głowy, który nazywamy przedgłowiem. Po kilku dniach od porodu powinien zniknąć. Natomiast, jeżeli główka przybrała kształt stożka to wróci do normalnego kształtu w ciągu 2 tygodni. Włosy dziecka: Są rzadkie włosy i tak raczej wypadną czy ulegną wytarciu. Kolor włosów po narodzinach może odbiegać od późniejszego. Obrzęk narządów zewnętrznych może występować u noworodków płci żeńskiej i męskiej. Obrzęknięte mogą być brodawki sutkowe a z nich wypływać wydzielina biała lub różowa zwana ?mlekiem czarownicy? jest wynikiem działania Twoich hormonów płciowych. U dziewczynek przez te hormony może występować wydzielina mlecznobiała lub krwisto podbarwiona wydzielina pochwowa. Objawy te są normalne i znikają w ciągu 7- 10 dni. Ciało dziecka: Na ciele możesz zobaczyć małe włoski, które są na ramionach, plecach, czole i skroniach noworodków urodzonych w albo po 38 tygodniach ciąży. Wypadają po około 7 dniach. Na skórze: mogą wystąpić krostki, zaczerwienienia, które są efektem działania hormonów mamy. Znikną z czasem. Włosy U noworodków urodzonych przed 38 tygodniem zwykle włoski są obfitsze i utrzymują się dłużej. Może wystąpić obrzęk oczu, ale jest to normalne i znika w przeciągu kilku dni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przechlapane jest to, że jak porobię niezbyt męczące rzeczy w domku (włożę pranie, rozładuje i załaduje zmywarkę) i jestem zbyt długo na nogach brzuszek mi się napina i twardnieje ... muszę się wtedy położyć na 15 minut i wszystko wraca do normy. Wiem, że lekarz nie kazał mi się martwić i że ogólnie jest ok. Ale widzę, też że ma rację mówiąc, że mam dużo leżeć i odpoczywać ... muszę po prostu podzielić tę "pracę domową" na małe części ... np. wsadzić rzeczy do zmywarki i się położyć, wrzucić pranie i się położyć, powiesić pranie i się położyć... muszę się nauczyć inaczej żyć przez ten czas do narodzin mojego dzieciątka ... Jeszcze tylko dziś i jutro i będę mieć USG hihih :) Ale się cieszę!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość testerka3
Uwolnij Mikołaja - Zgarnij Laptopa!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Jeżeli odpowiesz na 2 proste pytania możesz otrzymać najnowszej generacji laptopa. Wystarczy się zarejestrować i uwolnić Św. Mikołaja http://uwolnijmikolaja.pl/konkurs/5201 Kilka super laptopów czeka !!! Rejestracja trwa 15 sekund:):):):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Frogus wiem, o czy mówisz przestawienie się na nowy tryb - zwolnienie przychodzi mis tarsznie ciężko, normalnei zapominam, ze podbieganie do autobusu to raczej nei ejst normalne w przypadku kobeit w ciąży :) bo potem zadyszka jest straszna :) tzreba po prostu zwolnić, tylko ciężko jest się przestawić jak sie całe życie było takim biegaczem - dom- szkoła-praca-dom-oparty i od [poczatku, a tu nagle... hmm... :) trzymam kciuki za ciebie i za siebie żebyśmy się szybciej przestawiły :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Molus: twoja dzisiejszą lekcje ominęłam szerokim łukiem! nie wiem jak wy, ale ja poki co nie che stresowć się porodem, wole mysleć o czasie gdzy dzidzius juz będzie z nami. Zresztą mój życiowy optymizm zawsze sprytnie omija nieprzyjemne tematy... Biało-czarna: zycze powodzenia na egzaminie, szkoda ze pogodę bedziesz miala niesprzyjającą... ale dasz radę:) Dzis bylam w przychodni i dluuugo czekalam i jak zaczeli sie zchodzic chorzy kaszlacy to poprosilam czakających o pilnowanie kolejki a ja wyjde troche na dwór zeby sie z racji ciązy nei narazać na grype i inne. Ogólna reakcja byla ok, ale oczywiscie znalazla sie babcia twierdzaca ze na dworze tez jest grypa i tak samo sie moge zarazic jak siedzac w poczekalni!! Wrocilam zmarznieta po prawie godzinie i o dziwo jak zdjelam kurtke i odslonilam brzuszek to nawet jedna kobieta mi miejsce ustapila:) Oczywiscie o wpuszczeniu poza kolejnoscia nie bylo nawet mowy, ale nawet na to nie liczylam. frogus: no cięzko jest zwolnić, ja też łapię się na tym, że biegam po schodach zamiast normalnie chodzić a potem brak mi tchu:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość liliowepole
Witajcie mamuśki, mam pytanko, czy macie kłopoty z cerą? Bo ja mam niestety sporo pryszczy i już nie wiem co z tym zrobić.Na razie nie używam nic oprócz Physiozelu z obawy żeby nie zaszkodzić maluchowi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Liliowepole polecam Ci sudocrem ( tak, ten dla dzieci ) świetnie wysusza pryszcze i przede wszystkim jest bezpieczny w ciąży. Justyna80: u mnie w przychodni jest inny absurd, jak sie rejestrujesz to dostajesz numerek ( z reguły bardzo odległy ) ale idziesz po gabinet lekrza i ... wchodzisz poza kolejką, nie czekajac nawet na swój numerek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny jechałam dzisiaj do pracy 3 godziny !!! normalnie zajmuje mi to 55 min :( jestem już teraz wykończona , a co dopiero za 6 godzin :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matrioszka: ja wlasnie m.in. ze wzgledu na dojazd siedze juz na zwolnieniu, dojezdzam ok 50km, ale przez nieodsniezane wiochy i drogi gminne miedzy lasami i podejrzewam ze dzis by mi tez tyle zeszlo co Tobie. pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Ja byłam dziś u gina... i okazało się że po nowym roku prawdopodobnie polerze w szpitalu , ponieważ mam krótką szyjkę macicy i trzeba mi podać kroplówki na przyspieszenie rozwoju płodu bo może on nastopić wcześniej ...:( bardzo sie martwie i mam nadzieje ze może się jeszcze coś zmieni i tak szyjka sie wydłuży... ehh... :( pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malutka872
witam a ja niedawno wrocilam ze szkoly mam teraz egazminy na zakonczenie 1 semestru,zaliczone3,a reszta egazminow po swietach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cZEŚĆ:) już wiem, że pod serduchem noszę córcię:) jesteśmy szczęsliwi poza tym to wszystko w porzątku...no tylko czasu mi brakuje żeby się udzielać pozdrawiam Was mocno:) paulcia233........23........06.07...........13.04 .....Nowy Sącz alena2010.........27.......26.06............03.04 ......Prudnik.CHŁOPIEC Biało-czarna......32.. ....23.06............29.03.. .....Białystok - córka?? malutka872.......22.......29.06............05.04. .... .Gdańsk CHŁOPIEC Moluś...............32...... 20,07............27.04........Koło żabka83...........26.......07.07...........14.04. .......Lublin agao78 ............31 ......19.07 ........ ..24.04 .......Kielce DZIEWCZYNKA aga klee...........32. ......05.07...........12.04....... .Kielce Mysza13...........30.......10.07...........25.04....Gdań sk.DZIEWCZYNKA Katrina0408.......31.......30.06.. ..06.04. .......Irlandia.....SYNUŚ Anabelka26...........26.......07.07...........13.04 .........Opole...CHŁOPIEC under_pressure...26......22.07...........29.04. .....Sosnowiec goba.................27.. ...20.07...........26.0 4.. ....Poznań agus1979...........30......14.07 ?.........08.04.......Świecie...CHŁOPIEC e74wiosenka.......35......05.07...........11.04. .....Katowice CHŁOPIEC martuska21.....22......16.07.....14.04. ...Dąbrowa Górnicza CHŁOPIEC szuwik.............23.......07.07...........11.04 ......Rzeszów DZIEWCZYNKA justyna_80........29......12.07...........18.04. .....Leszno....CHŁOPIEC katarzynaa........26.....o8.07............20.04. ....Chorzów scherza.............26....26.06........... .02.0 4....Warszawa mama-i-ja..........29.....20.07............26.0 4....Białystok PIOTRUŚ asica234........24........11.07............18.04. ......Wrocław Jenifer 37.......37.......20.07..........25.04.......Biały stok mamuska298...29......13.07.............20.04.......RACIB ÓRZ...CHŁOPAK bieluszek.......29........23.07............ 29.04......Holandia Sabatini.........23.......06.07.............13.04 ......Wrocław... DZIEWCZYNKA luiza602........30........12.07.............18.04...Wars zawa...CHŁOPIEC Joanna25... ..25.....19.07.......... .25.04. ....Toruń....DZIEWCZYNKA Natusia88......21.......22.07.........29.04 .....Wrocław DZIEWCZYNKA frogus_80......29.......06.07.............19.04......Kra ków zabucha.......21.......26.06........4.04......tbg.....DZ IEWCZYNKA eliszk@........25.......22.07........28.04....... ....Gdańsk LadiDadi.......26.......21.07........27.04........Warsza wa Matrioszka26.....26.....11.07......16.04......Warszawa.. DZIEWCZYNKA Izka77..........25........15.07.........22.04.........Ch orzów... CHŁOPIEC betatka.......25........04.07........ok 20.04.......Kraków..CHŁOPCZYK mama27.......27........18.07........22.04.........Koszal in

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama27
gratuluje sabatini!!! zabucha a jakies objawy mialas? sa jakies objawy wyczuwalne dla kobiety z krotka szyjka???to nie ciekawie, oszczedzaj sie kochana!!mam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie ja nie odczuwałam żadnych objawów okazało się to przy badaniu u lekarza ....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malutka872
witam właśnie wrocilam od fryzjera.... zaszalalam i skrocilam wlosy,teraz o wiele lepiej sie czuje, nawet nie wiedzialam ze bede az ta k zadowolona zawsze mialam dlugie wlosy,chwila relaksu u fryzjera dobrze mi zrobila

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama27
malutka tez bylam tydzien temu, mialam nie robic odrostow dopiero po porodzie,siedze w domu wiec i po co, ale maz chyba nie mogl patrzec i mnie wyslal do fryza ;) i prawda ze odrazu lepiej sie baba czuje jak na siebie spojrzy a powiedzcie spicie troche na plecach? bo juz tak bola boki to znaczy bola mnie kosci biodrowe i musze w nocy troche na plecach, wiem ze to nie bardzo wskazane dla malenstwa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malutka872
moja najlepsza pozycja do spania ..jest spanie na boku,jak spie na plecach to krzyz mnie boli,,,to graniczy z cudem zebym wtedy zasneloa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malutka872
jeszcze dzis albo jutro czeka mnie sprzatanie generalne z mezem ,i wystojenie mieszkania,,,,jakos nie czuje tych swiat.co rok to coraz gorzej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej kobietki Ja wzięłam sie wkoncu za sprzątanie, dziś wysprzątałam sobie pokój oraz jedną łazienke..padam na paszcze ale ciesze sie że tyle zrobiłam:) Fajnie sie tak ruszyć bo to leżenie to już mi czubkiem głowy wychodziło... W środe miałam wizyte no i troche sie uspokoiłam bo krązek trzyma więc troche się poruszać moge...i tak ostatnie dwa dni na zakupach spędziłam a dziś wielkie porządki........... No i chyba mi gin suprice zrobił bo okazało sie że chyba będziemy miec córeczke:):):) Tzn gin jest prawie pewien ja troche niedowierzam i narazie hamuje swoją radość....... Żadnego fifolka ani jajek na usg widać nie było więc może i się doczekamy kobietki w rodzinie....ale jak mówie narazie ciesze się tak po cichutku z niedowierzaniem...... No i kupiliśmy wkońcu łóżko piętrowe o takie: http://www.allegro.pl/item844784019_lozko_lozka_pietrowe_julia_meblemkz.html Rozłożyliśmy je i tylko zostawiliśmy dół dla Kuby reszta poczeka na maleństwo..tylko że kuba jakś bardzo był zachwycony tą góra twierdził że spać na niej bedzie, 2 godz nie chciał z tej góry zejsc i musieliśmy ją zdjąć wkońcu... I wieczorem oczywiście zasnął w naszym łóżku a teraz w dzień spi w swoim...trzeba stopniowo go przyzwyczaić...... zabucha a zapytaj lekarza o krążek bo on generalnie jest po to aby wydłużyć szyjke i wtedy nie trzeba lezeć w szpitalu i nawet można troche normalniej funkcjonować...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dopiszcie mnie kochane,jak pisalam wczesniej na USG mój dzidzius pokazala swoje klejnoty-SYNUŚ:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej hej wczoraj miałam USG, dzieciątko zdrowe i wszystko jest ok. Ale maluszek dalej nie chce się pokazać ;) Dziecię położyło się na boczku i mimo wszelkich starań Pani doktor nie zechciało się pokazać :) Może następnym razem :) *Zabucha - poczytaj sobie w necie o skróceniu szyjki, dużo dziewczyn ma taką przypadłość. Ja już leżałam chwilkę w szpitalu z uwagi na szyjkę, ale ja mam ją lekko skróconą i jak już wcześniej pisałam dostałam leki i mam dużo odpoczywać i nie przemęczać się. Nie martw się, będzie dobrze wszystko *Czarna ma rację spytaj o krążek :) *Malutka ja też mam ochot na zmianę fryzury i koloru :) Nie mam co prawda pomysłu, ale w połowie stycznia mam zaklepany termin u "fryzjera -czarodzieja" który ma dar dopasowywania fryzur i kolorów do danej osoby :) Pewnie dlatego też termin mam dopiero w styczniu :D *Mama27- ja poleguję na plechach, bo tez boki nie bolą, ale nie jestem w stanie tak spać :) *Czarna - ale Ty takich wielkich porządków nie rób skoro masz krążek :) Ja olewam wielkie porządki, posprzątamy standardowo, a na wiosnę mąż prze nadrodzinami dzieciątka będzie musiał zrobić generalne porządki .... bo mi nie wolno :) *Biało-czarna - no właśnie jak tam egzamin? *Sabatni - gratuluję córci!!! 🌼 *Bieluszek - gratuluję synka 🌼 Ja dziś w planie mam pieczenie pierniczków :) 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×