Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

malowanalala

Termin-KWIECIEŃ 2010******

Polecane posty

Gdzieś czytałam, chyba na onecie, a nigdy wcześniej o tym nie słyszałam, że podobno stosowanie kwasu foliowego w późniejszym okresie ciąży jest szkodliwa dla dziecka. Tylko kurcze nie pamiętam, gdzie to czytałam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sama biorę Prenatal Classic i w nim też jest kwas foliowy a zamierzam brać te witaminy do końca ciąży.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tez mi sie obiła gdzieś ta teoria o rzekomej szkodliwosci kwasu foliowego... ale raczej jej do serca nie wzielam bo przeciez we wszystkich preparatach dla kobiet w ciazy jest kwas foliowy a nalezy je przyjmować w czasie calej ciazy i nawet potem do konca karmienia, ja biore feminatal 400 i tam jet 400mg kwasu foliowego a tojest od 13tc do konca karmienia. Nie sadze zeby mialko zaszkodzic, tym bardizje ze mi wlasnie lekarzwybral te witaminy. pozdrawiam was wszystkie w ten poniedizalkowy, u mnie w wielkopolsce sloneczny poranek:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mysza kurcze musze sie spytać gina...teraz to już takie czasy że coś co do tej pory super było nagle sie wydaje prawie śmiertelne...już naprawde za dużo tych badań i wogóle ....ciągle by człowiek musiał o wszystkim czytać i kontrolować na bieżąco... Ja z Kubuskiem też brałam prenatal classic ale mam wielki wstręt do tabletek, nie wiem czemu ale trudno mi je połykać no a kwas mały więc idzie lżej.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja odstawiłam kwas foliowy jak zaczęłam łykac witaminy. a co do szkodliwości to w nadmiarze, wszystko skzodzi...witaminy też.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam dziewczynki Mysza ten artukuł o kwasie foliowym był kiedyś na głownej stronie w onecie. ja biore feminatal 400 i tylko to, w ogóle odpukać to ja jakiś robokop jestem, nie miałam zadnych nudności ani wymiotów jedynie nieraz mnie głowa boli, nawet moj P stwierdził wczoraj jak wychodziliśmy ze sklepu ze ja zadnych zachcianek nie mam i w sumie to prawda :) A tak mi sie nic nie chce ze szkoda gadac w sumie zaczynam drugi tydzień na l4 a ja juz taki leń jestem ze masakra. W sob i wczoraj miałam uczelnie a mój P nie wazne co robi to zawsze bałagan zostawi i mam tyle sprzatania ze szkoda gadac na sama myśl mi sie juz nie chce. Najgorsze jest to ze mamy trzy pokoje z czego dwa w stojacym remoncie i nie zapawiada sie zeby były skończone, już nawet nie mam siły o nich P wspominac, niby sa poszukiwania kogoś kto by to zrobił ale zawsze jest coś nie tak i wiecie jak to jest jak sie mieszka w jednym i wszytsko sie w nim robi, momentami mnie juz szlag trafia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mysza też czytałam ten artykuł, był na onecie, ale nie wziełam go sobie do serca. myśle, ze onet podąża tylko i wyłącznie za sensacją . to oczywiste, że lekarze sie cały czas uczą, ale gdyby mieli jakiekolwiek wątpliwości nie aplikowaliby kwasy foliowego wszystkim ciężarówkom na świecie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jak ta pogoda dzisiaj tragicznie na mnie działa .... chyba po prostu spałabym cały dzień :(:( ale widzę, że tutaj cisza, więc chyba większość z Was ma tak samo :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dokładnie tak jak piszesz !!! mogła by przyjść zima. Np -5 i śnieg :) wklejam lekcje :) Jak przebiega poród? Jak wiadomo nie każdy poród przebiega fizjologicznie (naturalnie) czasami trzeba wykonać cięcie cesarskie? Dlatego warto, żebyś również wiedziała, z jakiego powodu tak się dzieje. akie są przyczyny i wskazania do cięcia cesarskiego? Co decyduje czy dana kobieta ma wskazania do cięcia cesarskiego? Pod uwagę bierze się: - Ogólny stan zdrowia kobiety oraz choroby towarzyszące ciąży - Stan zdrowia dziecka - Ułożenie dziecka - Wielkość i kształt miednicy do wielkości dziecka (tzw. współmierność porodowa) Wskazania do cięcia cesarskiego Są tak naprawdę trzy rodzaje wskazań do cięcia cesarskiego: 1. Wskazania prewencyjne 2. Wskazania względne 3. Wskazania bezwzględne W pierwszym przypadku zapobiegamy ewentualnym powikłaniom, jakie mogłyby wystąpić w trakcie porodu. Jako przykład podam poprzednio przebyty poród zabiegowy. Choroby współistniejące z ciążą jak np. choroby serca. Mówi się, że przebyte cięcie cesarskie może być wskazaniem do kolejnego. Kilkuletnie leczenie niepłodności. Pomimo istniejących przyczyn jeszcze nie doszło do zagrożenia życia dziecka. Wskazania względne to takie, kiedy widoczne są problemy z dzieckiem. Zapis KTG jest podejrzany. Nie widać postępu porodu w trakcie rozwierania się szyjki macicy lub jest pełne rozwarcie, ale główka nie schodzi do kanału rodnego. Czynność skurczowa zaczyna słabnąć. Wskazania bezwzględne to takie, kiedy walczymy o życie dziecka lub wiemy, że poród fizjologiczny nie ma szans na odbycie się. Tak, jest w przypadku wypadnięcia pępowiny, nieprawidłowe ułożenie dziecka w macicy, poród przedwczesny. Kiedy zagraża pęknięcie macicy lub jest dokonane (najczęściej u kobiet, które miały wcześniej wykonywane cięcie cesarskie- rozejście się blizny po poprzedniej operacji. Łożysko przodujące lub, kiedy zaczyna się przedwcześnie odklejać. Stan po dwóch lub więcej cięciach cesarskich. Nieodpowiednie położenie dziecka. Cięcie cesarskie wykonuje się również, jeżeli od odpłynięcia płynu owodniowego minęło 12 godzin. Chciałbym Ci jeszcze przedstawić wady i zalety takiego rozwiązania, przeczytasz o nich tutaj: Jakie są zalety i wady cięcia cesarskiego? Zalety - Zaletą dla Ciebie będzie na pewno dokładna data narodzin Twojego dziecka. - Twoje narządy rozrodzenie nie ulegną zmianie, ani nie zostaną nacięte. A co za tym idzie nie zmieni się sfera seksualna. Nie będziesz miała też blizny po nacięciu krocza, ani nie będziesz się bała, że Twoja pochwa uległa rozciągnięciu. - Nie zaczniesz martwić się, że w trakcie porodu zabraknie Ci sił. - Jeżeli cięcie było planowane, a Twoje dziecko nie zaczęło wstawiać się do kanału rodnego to jego główka będzie miała typowy kształt. Przy porodzie naturalnym czasami są główki tzw. stożkowate, albo mają wypukłości tzw. przedgłowie. Wady - Cięcie cesarskie jest operacją, dlatego nie powinno się do niego podchodzić jak do nic nieznaczącego zabiegu. W trakcie trwania operacji zostają nacięte tkanki i mięśnie, a potem na zawsze zostaje na nich blizna. Jedna z nich zostaje widoczna już na zawsze, to jest blizna. Kolejna ciąża po cięciu cesarskim powinna być w odstępie minimum roku. Istnieje, bowiem ryzyko rozejścia się blizny na macicy. W miejscu po operacji na macicy może wrosnąć łożysko w kolejnej ciąży. - Nie wszystkie kobiety zdają sobie sprawę, że po cięciu cesarskim dochodzi się do siebie dłużej niż po porodzie. Zwykle u kobiet rodzących naturalnie ból występuje w trakcie porodu. Natomiast jak dziecko się urodzi czują się rewelacyjnie. Szybciej wracają do dawnej sprawności. Po cięciu cesarskim jesteś unieruchomiona na sali pooperacyjnej. Potem boląca blizna to wszystko wpływa na to, że szybko nie wraca się do formy. - Nie ma pierwszego kontaktu z dzieckiem - Przez kilka godzin dziecko jest w oddziale noworodkowym, a nie z Tobą - Pierwsze karmienie piersią jest utrudnione - Rana po operacyjna będzie odczuwalna jeszcze przez kilka dni po cięciu cesarskim - Dziecko nie przechodzi całej drogi przez kanał rodny, która go przygotowuje do przyjścia na świat, tylko zostaje „nagle wyrwane” do naszego świata. W trakcie naturalnego porodu płuca dziecka są wyciskane z wody, to potem ułatwia jemu zaczerpnięcie pierwszego wdechu. Przechodząc do tematu naszej lekcji: Jeżeli rodzisz dziecko po raz pierwszy - poród może trwać nawet do 15 godzin, jeśli jest to Twoje kolejne dziecko to poród będzie trwał 6-9 godzin. Oczywiście podane przeze mnie dane to uśredniony czas trwania porodu. W Twoim przypadku poród może trwać np. krócej. Czy wiesz, że poród składa się z okresów? Być może zaskoczę Cię pewnie pisząc, że jest ich aż 4. Spotkałam się w sali porodowej z pytaniami pacjentek i ich bliskich, ?kiedy będzie wreszcie ten poród??. Niektórzy myślą błędnie, że poród jest wtedy, kiedy dziecko przychodzi na świat. Jest to mylny osąd. Poród zaczyna się, kiedy są regularne skurcze trwające, co najmniej 30 sekund i powtarzające się co 10 minut. Oprócz tego musi jeszcze postępować rozwarcie się szyjki macicy Szyjka macicy jest to ujście zamykające macicę, rozwiera się w czasie porodu do 10 cm. Na sali porodowej możesz usłyszeć po badaniu wewnętrznym, że jest np. szyjka macicy przepuszcza 2 palce, albo są 2 centymetry Ustaliliśmy, jak zaczyna się poród. Teraz przedstawię Ci, co się dzieje w czasie tych 4 okresów: W pierwszym okresie dokuczać będą Tobie skurcze, dzięki, którym rozwiera się szyjka macicy. Niestety nie ma takiej sytuacji, że poród jest bezbolesny. Możesz skorzystać ze środków farmakologicznych zmniejszających ból. Będziesz mogła sobie chodzić po sali, a co jakiś czas będą robione zapisy KTG. Po to, żeby zobaczyć jak serduszko Twojego dziecko reaguje na skurcze i czy jest wszystko w porządku. Dlatego warto, żebyś się nie sprzeciwiała poleceniom obsługi medycznej i wykonywała to, czego od ciebie oczekują. W tej części porodu pojawią się twoje najważniejsze zadanie ? współpraca z położną. Jeżeli będziesz z osobą towarzyszącą to powinnaś również współpracować z nią. Powinnaś przejść poród jak najaktywniej. O możliwościach Twojej aktywności napiszę w kolejnej lekcji. Drugi okres zaczyna się w momencie, kiedy jest pełne rozwarcie czyli 10 centymetrów. To jak szybko dziecko przyjdzie na świat głównie zależy od efektywności Twojego parcia. Dlatego ważne, żebyś poprosiła w trakcie porodu położną, żeby wytłumaczyła Ci jak to zrobić. W skrócie parcie polega na tym, że czując najsilniejszy moment skurczu zaczynasz przeć. Skurcz kobiety odczuwają, że narasta jego siła i jak jest coraz silniejszy, aż najsilniejsza wtedy następuje parcie, a potem siła skurczu maleje i jest czas na krótki odpoczynek. Parcie Wówczas, kiedy skurcz jest najsilniejszy, musisz nabrać powietrza, przygiąć głowę do klatki piersiowej i z zamkniętymi oczami z całej siły przeć. Możesz usłyszeć określenia: ?poprzyj?, , ?stęknij? i inne tego typu. Tak naprawdę możesz odczuwać coś takiego jakbyś robiła kupę, ponieważ główka dziecka uciska Twój odbyt. Czasami pacjentki boją się poprzeć, bo boją się, że niestety oddadzą stolec. Nie powinnaś się martwić, to nic, zdarza się. Jednak ten fakt może Cię bardzo przytłoczyć i zawstydzić, dlatego niektóre kobiety decydują się na lewatywę w pierwszym okresie porodu. Jeżeli chcesz skorzystać z lewatywy, poproś o nią położną w pierwszym okresie porodu. Kiedy już uda Ci się urodzić, dziecko to ?wyląduje? na Twoim brzuszku. Będziesz zaskoczona, nie będzie ono takie różowe jak na amerykańskich filmach, tylko umazane krwią, wodami płodowymi i czasami jeszcze w mazi płodowej (taki biały nalot). Jednak w tym momencie będziesz najszczęśliwszą kobietą na świecie, a Twoje dziecko będzie najcudowniejsze. W niektórych szpitalach dziecko jest od razu przystawiane do piersi. Jest to bardzo ważne dla przyszłej więzi matki z dzieckiem, a także przyszłego karmienia piersią. W tym okresie porodu możesz mieć nacięte krocze, jeżeli zajdzie taka potrzeba. (O nacięciu krocza w kolejnej lekcji) Trzeci okres porodu to urodzenie łożyska. To właśnie dzięki łożysku w czasie ciąży zachodzi wymiana między Twoja krwią a krwią dziecka. Od łożyska odchodzi pępowina, która łączy się z ?pępkiem Twojego? dziecka. Po urodzeniu dziecka, pępowina zostaje zabezpieczona narzędziami i przecięta. Łożysko po urodzeniu dziecka jest zbędne. W tej części urodzisz je - raz poprzesz. Potem personel medyczny ocenia łożysko. Jeżeli miałaś nacinane krocze, to zostanie ono zszyte. Podczas szycia nie powinnaś nic czuć, ponieważ zostaniesz wcześniej znieczulona miejscowo. Dobrze żebyś była w tym momencie cierpliwa i nie ruszała się. A teraz zadajesz sobie pytanie - skoro już po wszystkim to, co mnie jeszcze czeka? Czwarty okres to opieka nad Tobą i dzieckiem. Jeżeli nie było żadnej komplikacji zostaniesz na okres 2 godzin na sali porodowej w celu obserwacji. Natomiast, jeżeli wystąpiły komplikacje w czasie porodu to 4 godziny. Oczywiście jest to też czas Twojej radości, ponieważ oto dokonałaś wielkiego wysiłku i należą Ci się gratulacje oraz możliwość nacieszenia się nowym członkiem rodziny. Tak, więc poród jest do przebrnięcia, a na końcu czeka niezwykła nagroda. Podejdź do tego, jak do wyzwania i daj z siebie wszystko. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam mamusie!!! Musze sie wypowiedziec na temamt witamin pod każdą nazwa i kwasu folliowego....a więc ja stosowałam kwas tylko przed ciązą 3 miesiące zgodnie z zaleceniami mojego lekarza i z pierwszą ciążą i teraz także ...mój G .jest bardzo znanym lekarzem i cenionym przez branże lekarską...na moje pytanie jak zaszłam w c.jakie witaminki mam łykać?odpowiedział mi ze jak chcę to moge nabijać kase koncernom farmaceltycznym ale skoro sie nie odzywiam w tzw fast fudach to nie ma takiej potrzeby!!!!zalecil mi dużo warzywek i owoców a to uzupełni potrzeby dzidziusia i moje!!!! jedyne co łykałam to magnez od 7 miesiąca z racji skurczy łydek a z tego co sie orientuje to wiele kobitek wciązy ma te problemy i powiem wam że gdyby nie magnez to nie wiem jak bym mogła sie skupic na porodzie gdybym miała skurcze w łydkach oooookropieństwo!!!!Pozdrowionka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie przyszłe mamusie.Co do kwasu foliowego,to powinno sie brac go przynajmniej 3 miesiace przed planowaną ciaza i do 12 tygodnia ciazy.Dalsze branie kwasu foliowego jest zbedne a nawet nie wskazane.Witaminy w zupelnosci wystarcza najlepiej w postaci owoców i warzyw......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bieluszek: moze to i prawda ze wystarcza owoce i warzywa zamiast suplementow, ale ja mimo wszystko bardziej ufam suplementom niz sobie, ze bede sie tak wartosciowo odzywiac. Owszem staram sie i nie jem fast foodow i wiec4ej warzyw i owocow, ale tak naprawde to caly wachlarz warzyw jadlam tylko na poczatku ciazy, potem sie wypalilam, co prawda kupowalam,ale i tak wywalalam po kilku dniach zepsute czy zwiedle. Sa rzeczy jak pomidory i ogorki ktore jem caly czas, ale a takie na ktore musze miec ochote i nie sposob sie zmusic. A w suplementach mam wszystko co potrzebne, niezaleznie czy cos mi wchodzi w naturalnej formie czy nie. A poza tym sa jeszcze nieszczesne i zalecane kwasy omega, wystepujace przede wszystkim w rybach ktorych niecierpie, wiec tutaj suplementy sa niezastapione! Jedzenie musi byc tez przyjemnocia a wciskanie sobie czegos w danym monencie tylko dlatego ze jest zdrowe jest chyba bez sensu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie mamusie :) Jestem własnie po USG połówkowym ..no i na 100% dziewczynka :) NAwet mi lekarz pokazywał gdzie mam patrzeć,a le ja mimo wszystko nie widziałam :), wierze mu na słowo . wszystko dobze, mózg, serduszko, ręce nogi, żołądek, itp..itd.. :) uff jak ulżyło, bardzo bardzo :):):) i dziecjko ma bardzo rozbudzone odruchy chwytania łapkami, lekarz powiedział że to bardzo dobrze świadczy :) Pozdrawiam Was wszystkie !!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matrioszka gratuluje!!!!!!Wiem jakie to szczęście usłyszeć że wszystko jest dobrze:)Ja w czwartek ide tylko na sprawdzenie kręgosłupika bo na połówkowym nie był tak dobrze widoczny jak chciał lekarz,powiedział że wszystko jest w porządku ale on jest taki dokładny że musi widzieć wszystko a ja przy okazji zobaczę swojego synusia jeszcze raz:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matrioszka26 super, że wszystko w porzadku nic chyba nie cieszy tak jak takie wiadomości :) a powiedzcie mi bo w czwartek jak byłam u doktorka to własnie robił takie USG o jakim piszecie czyli główka, raczki, nóżki, brzusio, zoładek, kregosłup itd + taki wydruk/opis o łożyski, wodach płodowych itd I czy to jest USG połówkowe???? Pytam bo jak miałam robione USG genetyczne to wtedy chodziłam do innego lekarza i on nie wykonywał takiego USG, a cały czas mówił ze bedziemy je robić a jak przyszłam na wizyte to sie okazało ze u niego nie ma szans i miedzy innymi dlatego od niego odeszłam bo to był 13 tc a ja na wariata szukałam USG genetycznego. A u obecnego doktorka to USG było w cenie wizyty i dlatego mnie to tak wszystko dziwi. A dodam ze na 22.12 jetsem własnie umówiona na USG połówkowe tam gdzie robiłam genetyczne, tylko ze 3D/4D + opis +CD. I już sie w tym wszystkim pogubiłam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Betatka, USG połówkowe jestrobione w 18-22 tygodniu, ale w niektórych gabinetach wiem, ze lakarze robią USG przy kazdej wizycie. Ja chodzę do madicover i tam niestety nie kazda wizyta kończy się USG, ponieważ gabinety ginekologiczne u nich nie są wyposażone w taki sprzęt, troszkę żałuje, że nie mam USG częśćiej, ale podobno tez co za dużo to niezdrowo:) NA tym USG bada sie bardzo szczegółowo wszystkie narządy. Bo dziecko juz ma wsyztsko rozwinięte :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malutka872
umieram jestem strasznie przeziebiona razem z mężem wybieramy sie dzisiaj do lekarza boli mnie gardlo mam katar kaszel jestem tym wszystkim zmeczona leczylam sie domowymi sposobami ale jak widac nie pomoglo zobaczymy co przepisze lekarz ;/ pozdrawiam :(:(:(:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
:) paulcia233........23........06.07...........13.04 .....Nowy Sącz alena2010.........27.......26.06............03.04 ......Prudnik.CHŁOPIEC Biało-czarna......32.. ....23.06............29.03.. .....Białystok - córka?? malutka872.......22.......29.06............05.04. .... .Gdańsk CHŁOPIEC Moluś...............32...... 20,07............27.04........Koło żabka83...........26.......07.07...........14.04. .......Lublin agao78 ............31 ......19.07 ........ ..24.04 .......Kielce aga klee...........32. ......05.07...........12.04....... .Kielce Mysza13...........30.......10.07...........25.04....Gdań sk.DZIEWCZYNKA Katrina0408.......31.......30.06.. ..06.04. .......Irlandia.....SYNUŚ Anabel26...........26.......07.07...........13.04 .........Opole under_pressure...26......22.07...........29.04. .....Sosnowiec goba.................27.. ...20.07...........26.0 4.. ....Poznań agus1979...........30......14.07 ?.........08.04.......Świecie...CHŁOPIEC e74wiosenka.......35......05.07...........11.04. .....Katowice CHŁOPIEC martuska21.....22......16.07.....14.04. ...Dąbrowa Górnicza CHŁOPIEC szuwik.............23.......07.07...........11.04 ......Rzeszów DZIEWCZYNKA justyna_80........29......12.07...........18.04. .....Leszno....CHŁOPIEC katarzynaa........26.....o8.07............20.04. ....Chorzów scherza.............26....26.06........... .02.0 4....Warszawa mama-i-ja..........29.....20.07............26.0 4....Białystok PIOTRUŚ asica234........24........11.07............18.04. ......Wrocław Jenifer 37.......37.......20.07..........25.04.......Biały stok mamuska298...29......13.07.............20.04.......RACIB ÓRZ...CHŁOPAK bieluszek.......29........23.07............ 29.04......Holandia Sabatini.........23.......06.07.............13.04 ......Wrocław luiza602........30........12.07.............18.04...Wars zawa...CHŁOPIEC Joanna25... ..25.....19.07.......... .25.04. ....Toruń....DZIEWCZYNKA Natusia88......21.......22.07.........29.04 .....Wrocław DZIEWCZYNKA frogus_80......29.......06.07.............19.04......Kra ków zabucha.......21.......26.06........4.04......tbg.....DZ IEWCZYNKA eliszk@........25.......22.07........28.04....... ....Gdańsk LadiDadi.......26.......21.07........27.04........Warsza wa dorota1804.....26......11.07........18.04........Kosza lin...CHŁOPCZYK Matrioszka26.....26.....11.07......16.04......Warszawa.. DZIEWCZYNKA Izka77..........25........15.07.........23.04.........Ch orzów betatka.......25........04.07........ok 20.04.......Kraków..CHŁOPCZYK

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malutka872
ale tu cisza .....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej :) dziewczyny a jak u Was z wielkością brzuszka ?? mój jest już bardzo widoczny i jak wieczorkiem tak na niego patrze i myśle o tym ze urosnie jeszcze dwa razy większy to nie moge w to uwierzyć :) to moja pierwsza ciąża wiec pewnie dlatego nie moge sobie tego wyobrazic hihi , a jak to z Wami było i jest ?? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zazdroszcze wam tych córeczek, u mnie raczej drugi chłopak bedzie...ale cóż najważniejsze zeby wszystko było dobrze i zdrowe sie urodziło...bede dwóch urwisów miała i już.... Betatka pewnie że miałaś to połówkowe usg, czyli dokładny opis dziecka...mój za wizyte bierze 80 zł ma usg 3d i 4d i też mi takie dokładne pomiary robi... Malutka współczuje choróbska... Zabucha u mnie brzuch jest widoczny bardzo ale od pewnego czasu stanął prawie w miejscu, tzn ja tak mam że na początku bardzo szybko mi wyskoczy i w 3 miesiacu bardzo juz go widać a później utrzymuje swoją wielkość....Z Kubusiem tak miałam że ledwo zaszłąm już każdy sie pytał czy w ciąży nie jestem i teraz dokładnie tak samo....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć Kwietnióweczki :) Mój brzuszek też jest widoczny, bardzo :) Wczoraj widziałam Panią, która miała niewiele większy i usłyszałam jak mówiła, że za 4 dni ma termin! I tak sobie myślę, że teraz mi ciężko i już mi się źle układa do snu, że co to będzie później. ;) Ponadto przeglądałam, szafę i swoje ciuchy i jestem załamana bo nie mam w czym chodzić, chodzę w wielkich swetrach i wyglądam albo jak "łachmaniara" :P albo jak humbak. Kupiłam sobie spodnie ciążowe, które mi się po jakimś czasie przestały podobać. I tak sobie myślę, że poszłabym na zakupy, ale ciuchy ciążowe mają taką cenę, że głowa boli. Kupiłam kila rzeczy na allegro, ale i tak jest mi tego za mało :( Ale to tak na marginesie chciałam sobie pomarudzić :P Ale dużo chłopaków urodzi się w kwietniu, ciekawa jestem dlaczego taka przewaga, od czego to zależy ;) 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam,ja też mam duży brzuchol i też mam problem w co się ubrać,ale ja mam to szczęście że moja siostra właśnie urodziła i odda mi swoje ciuchy ciążowe to nie będe musiała nic kupować bo ma ich troszkę:) No faktycznie w kwietniu urodzi się dużo chłopców,jakiś wyż hehe,nie mam pojęcia od czego to zależy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny! Ja brzuch też mam już duży. Kręgosłup mi siada powoli. Dobrze się śpi na boku z poduszką włożoną między nogi. Co do ubrań ciążowych to ja mam 2 pary jeansów i bluzkę, resztę swoich sprzed ciąży. Zazwyczaj noszę bawełniane z domieszką bluzki z Orsay'a i sweterki, wszytsko się ładnie rozciąga, nic nie jest za krótkie, więc nie mam problemu z ubraniami. Odpadly mi marynarki i płaszcz skórzany, bo już się nie zapnę. Poza tym nie mam problemu. Problem mam tylko z majtkami, bo pomimo krótkiego stanu i tak mi się rolują na brzuchu ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie mamy :) * Froguś wiem, co mówisz o cenech ciuchów ciążowych, ja co prawda kupiłam narazie tylko spodnie, ale jestem z nich bardzo zadowolona, górę noszę zwykłą, jest opięta , ale ujdzie i nie wyglada tragicznie :) Sukienki kupuje w zwykłaych sklepach,ale takie, zeby mogły służyć mi i w ciązy i po ciąży, i kupiłam ich już 3 :):) HURA !! Trochę sie tylko obawiam, że ok. 7 miesiąca, jak już mi brzuszek naprawdę mocno wyskoczy, to sie nie zmieszczę w żadną koszulę :( a w mojej pracy obowiązuje dress code i mimo, ze nikt mi nic nie powie, źle się będę bez tych koszul czuć , a wiadomo jakie są ceny ciążowych :( *Katrina - masz wielkie szczęście :):) !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mysza ja tez spie na boku z poduszką pod nogami i tak jest mi wygodnie bo to takie oszukane spanie na brzuchu bo pozycja podobna sama a brzuch nie jest sciskany. Ale zamowilam sobie i poduszke firmy Motherhood "Kojec" i czekam juz na kuriera. A propos wysypu chlopakow to ostatnio to bylam w tesco i ogladalam pajace i inne slodkie ciuszki w promocji i sie okazalo ze na polkach zalegaja rózowe dziwczece ciuszki a na częsci chlopiecej czystki... Moze to przypadek, ale cos w tym chyba jest. Co do ciszkow ciazowych to mi nie brakuje, bo dostalam sporo w spadku po siostrze i troche od kolezanek z pracy. Ale siedze na zwolnieniu i w sumie nie mam za bardzo gdzie sie w nie stroic:) Pozostaja wyjscia na zakupy lub do znajomych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aha dziewczyny, mialam bakterie w moczu i lekarz przepisal mi znow antybiotyk, ale zanim go wykupilam bralam przez kilka dni ziolowy urosept i dzis odebralam wyniki moczu i bakterii juz nie ma:) Tak więc warto czasami alternatywnie sie poleczyc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×